1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

1 Anı Bırak

Konu, 'Site İçi Etkinlikler' kısmında tevhiddavam tarafından paylaşıldı.

1. tevhiddavam

tevhiddavam Rabbim! Benim ilmimi arttır! Kullanıcı

Selamün Aleyküm Ya ehlel forum;
    Düşündüm ki böyle bir konumuz olsun ve bu konu altında herkes başından geçen bir olayı anlatsın. İbretlik olur, tebessümlük olur, tefekkürlük olur ne bileyim : )
    Paylaştıkça devamı da gelir zaten inşallah.
    Maksat etkinlik olsun muhabbet olsun.
    Güzel anılarınızı bekliyorum hadi hayırlı forumlar :hmmm:
  2. Firak

Firak İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Aleykum selam şu an aklıma ilk gelen şeyi yazacağım)

Bir keresinde bir bacıyla buluşup başka bir arkadaşın evine gideceğiz. Gitmeden önce bi börekçiye girip bir kaç bir şey aldık. Bizimle beraber bi amca daha vardı içerde. Arkadaşım peçeliydi ve amcanın bize baktığını hissediyordum ve genel olarak olumsuz bir tepki bekliyorum insanların bakış açıkların dan kaynaklı. Sonra kapıdan çıkacakken o bizden önce çıktı ve "MaşeAllah kızım MaşeAllah. İşte tesettür budur. Olması gereken bu" dedi. o an ki mutluluk anlatilmaz )
  3. Yobazsair

Yobazsair . Kullanıcı

Esselamu Aleykum..

Bir gün çarşıdan geçiyorum. Bi caminin kapısının iç tarafında kitap satılan Bi tezgah gördüm. Durdum kitapları inceliyordum. Yaşlı bir adam geldi yanıma ağlamaklı bir şekilde yüzüme bakmadan, elindeki parayı vermeye çalıştı. Önce ne olduğunu anlamadım. 'Al kızım bunu.' dedi utançla.. Suriyeli sandı beni sanırım. 'Suriyeli değilim amca.' dedim.Başını kaldırdı 'Öyle mi?' deyip uzaklaştı.

İyi niyetli insanların henüz bitmemiş olması güzel.. :)
  4. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Rahmetli dedem ALLAH ZULCELAL günahlarını affetsin

kardesı amcam kızını evlendırecegı zaman koye davul getirtmıs bızımkılerde kadın erkek bır oynamaz erkekler baska yerde kadınlar baska yerde olur

Rahmetli amcam karısık oynasınlar deyince dedem evden haberı alır almaz olay yerine bı gelmis amcamı once bı tokatlıyor sonra dunuruyle bunları su cukuruna sokup ıslayıp ıslayıp dovuyor.

Sımdılerde dıyorum da nerede boyle adamlar.Rahmetli bıraz pruzdu ama konu namus dın hassasiyet namahrem oldumu kendı basına 50 kısıye kafa tutmuşlugu ve bı güzelde dayak atmıslıgı olan bır adamdı ALLAH ona merhamet etsın.
  5. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Elleri dert görmesin :anlaştık el öpme ikonu yok
  6. samilyusuf

samilyusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Selam aleykum
    Ben yeni uye oldum. Hazir uye olmusken bir ani da ben paylasayim.
    Ilk defa gittigim bir sehirdi. Mescide girip namaz kilmaya basladim ogle namaziydi. Ellerimi yukarda gogus hizasinda baglarim ben. Ben namaz kilarken bir haci emmi ellerimi aldi kemer hizasina indirdi :) o indirdi ben yukari kaldirdim. 2-3 sefer tekrarlandi bu :) daha sonra haci emmi vazgecti. Ben namazi bitirdikten sonra uzun uzun anlattim haci emmiye :)
  7. yoldaki_muhendis

yoldaki_muhendis You didn't say the magic word!!! Kullanıcı

Aleykum selam
    Üyeliğin hayırlı olsun inchAllah akhim:)
  8. Kübra Nur Tutkun

Kübra Nur Tutkun Sabır+ ilim+tek hayal+hasret=ŞEHADET Kullanıcı

Üniversite yılları hayatın öğrenildiği dönemlerdir.geçen kış kaldığım öğrenci evinde yaşadığım bir olayı hiç unutmam.
    Vize dönemi gece ders çalışıyoruz.arkadaşlardan biri ocağı açık bırakmış evi gaz doldurmuş ve evi tamamen sardığı için kokunun farkında değiliz.Taaki elektrikler kesilene kadar. Arkadaşım mum yakmak için mutfağa gitti eğer o an direk çakmağı yaksaydı ev tamamen alev alacaktı.Kendimizi dışarı attık.Sabaha kadar düşündük ağladık secdeye kapandık.Rabbimin nasıl koruduğunu iliklerime kadar hissettim.Elektrik gitmeyebilirdi ve sessizce ölebilirdik, çakmağı yakabilirdik evle birlikte yanabilirdik.yani sabahı hiç göremeyebilirdik, ölüm çok yakındı çok. Allah'ım dedim ne kadar büyüksün
  9. Tevhid38

Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yıllar önce güzel sanatlar fakültesi sınavına son gününde gidip sınava girmeden nedensiz bir şekilde kapisindan dönmüştum 150 lira da para yatırmıstim sınav için içimden gelmedi ayaklarim girmemişti. Birkac yıl sonra tevhid akidesini öğrenince Allah azzevecelle nin beni hem dünya hem de ahiret hayatımda nasıl bir pislikten koruduğunu idrak edebildim Elhamdulillah
  10. Hatve

Hatve Davamda samimi olduğum gün burada olmayacağım.. Kullanıcı

Uzun zamandır sabah-akşam zikirlerini okumuyordum. Bir gece yatmadan önce akşam zikirlerini okumuştum ertesi sabah bir şoföre arabanın bagajını kapatmasına yardım ederken elim bagaja sıkıştı. Elimi bagaja sıkışmaması için hızla geri çekerken Allah'a hamd olsun parmak (kemik) kısımlarından değilde avuç (et) kısmından elim sıkışmıştı. Allahu alem bu olayı gece yaptığım zikre bağlamıştım. Yine bir akşam zikriyle sonlandırayım inş.

11. Berkut Altay

Berkut Altay مَزِّقُوا دَوْلَتَهُمْ فَاحْرِقُوا رَايَتَهُمْ Kullanıcı

Lisedeyken öğle arasında sevdiğimiz bir yerde yemek yemek için otobandan , 100 metre ötede üst geçit bulunmasına rağmen yoldan karşıya geçiyorduk. Bir gün yine karşıdan karşıya geçerken arkadaşlar yürüyordu niye yürüdüklerini anlamadım meğer araba geliyormuş en sol şeritten. Koşmaya başladım...Arabayı farkedince durmaya çalıştım ayakkabım kaydı. araba bir adım önümden geçti. Elhamdülillah .
    Korna sesi hala kulağımda o günden sonra uzun süre kendi başıma oradan geçemedim. Artık hep üst geçitleri kullanmaya çalışıyorum:)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş