1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

2 Ay Önce Idlib’te Şehid Düşen Abdulkadir’in Eşi, Rus Bombardımanında Şehid Düştü

Konu, 'Türkiye'li Şehidler' kısmında uKaB tarafından paylaşıldı.

 1. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  Türkiye’den Suriye’ye giderek zalim Esed rejim güçleriyle savaşta Diyarbakırlı Abdulkadir, Haziran-2016’da, yani yaklaşık 2 ay önce şehid düşmüştü. Şehid düşen Abdulkadir evli ve 1 çocuk babasıydı. 2 yıldır Suriye’de cihad ediyordu.

  2 gün önceki yoğun Rus bombardımanında akşam vakti şehid Abdulkadir’in eşinin de şehid düştüğü bildirildi. Abdulkadir’in kızı hem yetim hem öksüz kaldı. Allah şehadetlerini kabul etsin.  ummetı ıslam.
 2. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  ALLAH sehadetlerını kabul etsın Ailesine sevdıklerıne Cennetın kapılarını açan eslerden bireylerden daha güzel ne olabılırkı.
 3. Mustafa Sabri

  Mustafa Sabri İyi Bilinen Üye Üye

  Allah c.c. Şehadetini kabul etsin
 4. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Allah kabul etsin sehadetlerini insaAllah. Kiz cocuguna amcalari sahip cikmis, Rabbim geride kalanlarina bereket versin.
 5. theofman

  theofman Yeni Üye Üye

  allah cennete alacak demi ?
 6. Allaha Hamdolsun

  Allaha Hamdolsun Üye Üye

  Seni ilgilendiren cennet değil, sen cehennem ile ilgili araştırmalar yap. Cehennemin nar ateşinde yanacaksın. ALLAH sana müslüman olmayı nasip etmesin. ALLAH seni ve senin gibi düşünenleri lanetlesin. Amin.
 7. Ebu Huzeyfe eş Şami

  Ebu Huzeyfe eş Şami İyi Bilinen Üye Üye

  Kardeşim bu üslup davetçi üslubu değil
 8. Ebu Huzeyfe eş Şami

  Ebu Huzeyfe eş Şami İyi Bilinen Üye Üye

  Bu kişi zahiren İslam için mücadele eden bir kardeşimizdir. O yüzden onun için inşaAllah şehiddir deriz. Eğer niyeti temiz ve ihlaslı ise Allah'ın onu cennetine almasını umarınız. Niyetleri ise bilen Allah'tır. O hak yolda hakka uygun şekilde mucadele eden bir kardeşimizdir. Hesabı Allah'a aittir. Şehidlerden ve cennet ehlinden olmasını temmeni ederiz
 9. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  +1
 10. Allaha Hamdolsun

  Allaha Hamdolsun Üye Üye

  Savaşın ortasında davet mi yapılır? Cephedeyken, kılıçlarla çarpışırken Vahşi, Hamza'yı öldürmeden önce "Dur Vahşi, Müslüman ol" mu dendi? Yoksa çarpışmaya devam mı ettiler? Bu kafire belli ki davet ulaşmış. Cehaleti de yok. Ama kendisinin neyi seçtiği ortada. ALLAH bu ve bunun gibi kafirleri lanetlesin. Amin.
 11. ruhisukut

  ruhisukut Önce tanı sonra bağlan! Üye

  Değerli kardeşim, Allah Rasûlu aleyhissalâtu vesselâm Ali bin Ebu Talip radıyallahu anh'ı Hayber savaşında komutan seçerken ne söyledi? Ali bin Ebu Talip söyle buyurdu: “Ey Allah’ın Rasûlü! Onlar bizim gibi oluncaya kadar onlarla mücadele edeceğiz, savaşacağız” dedi.

  Allah’ın Rasûlü davetin ehemmiyetini bizlere arz edecek olan ve savaşta dahi davet yapılacağını bizlere öğreten şu sözleri sarf etti: “Git! Onların sahasına girinceye kadar devam et. Sonra onları İslâm’a davet et. Onlara İslâm’da Allah’ın haklarından neler var olduğunu haber ver. Allah’a yemin ederim, eğer senin vasıtanla Cenabı Hak bir kişiyi hidayete getirirse, bu senin için kırmızı develerden daha hayırlıdır” (Buhârî, Müslim)
 12. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Kardes hangi tarihde hangi savasda böyle senin gibi rahat koltukda oturup ona buna laf yetistirmis müslümanlar. Sen böyle yaziyorsan demekki yukarida manzaranin icerisinde degilsin.

  Ayrica soruna ek parantez cevap vereyim, bütün savaslardan önce davet yapilir, kiliclarla carpisirkende davet yapilir. Vahsi hamzayi öldürdügü anlarda bile davet yapiliyordu. Savasa ara verip biraz siyer oku istersen.
 13. Allaha Hamdolsun

  Allaha Hamdolsun Üye Üye

  Birçok şey yazdım. Ancak sonra sildim. Allah yanlış yoldaysam beni doğru yola iletsin. Siz yanlış yoldaysanız sizi doğru yola iletsin. Allah dilediğini yapar. islam4ever bilmeden hakkımda yazdığın şeyler için de sana kızmış değilim.
 14. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  amin kardesim.
 15. Atiyetullah

  Atiyetullah Üye Üye  Hiç görmediğimiz kardeşlerimizi özlüyoruz.
  Ve Ya Rabb acizliğimizi sana şikayet ediyoruz ...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş