1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

2010 '' Islam-tr.net '' Ailesine Bayram Mesajı

Konu, 'Kutlama ve Tebrikler' kısmında ebuhasanelmakdisi tarafından paylaşıldı.

 1. ebuhasanelmakdisi

  ebuhasanelmakdisi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Tüm Müslümanların Kurban Bayramı Mubarek Olsun!


  Allah’ın Selamı Rahmeti ve Bereketi Üzerinize Olsun.

  Allah-u Teâlâ'ya hamd olsun! O’na şükreder, O’ndan yardım diler, O’nun bağışlamasını isteriz. Nefislerimizin şerrinden, kötü amellerimizden O’na sığınırız. Allah-u Teâlâ kime hidayet ederse onu saptıracak, kimi de saptırırsa ona hidayet edecek yoktur. Şehadet ederim ki; Allah-u Teâlâ‘dan başka ibadete layık ilah yoktur. O tektir, O’nun ortağı yoktur. Yine şehadet ederim ki; Muhammed Sallallahu Aleyhi ve Sellem O’nun kulu ve rasulüdür.

  "Ey iman edenler! Allah’tan korkulması gerektiği gibi korkun ve sizler ancak müslümanlar olarak ölün!" (Ali İmran: 102)

  "Ey insanlar! Sizi bir tek nefisten yaratan ve ondan da eşini yaratan ve ikisinden birçok erkekler ve kadınlar üretip yayan Rabbinizden sakının! Adını kullanarak birbirinizden dilekte bulunduğunuz Allahtan ve akrabalık haklarına riayetsizlikten sakının! Şüphesiz Allah sizin üzerinize gözetleyicidir." (Nisa: 1)

  "Ey iman edenler! Allah’tan sakının ve sözün en doğrusunu söyleyin ki Allah, amellerinizi ıslah etsin ve günahlarınızı bağışlasın. Kim Allah’a ve rasulüne itaat ederse büyük bir kurtuluşa ermiş olur." (Ahzab: 70-71)

  En doğru söz; Allah-u Teâlâ'nın kitabı ve en hayırlı yolu gösteren Rasulünün sünnetidir. En şerli şey; bidat olan şeydir. Her bidat dalalettir. Her dalalet ateştedir.

  Rasulullah s.a.v şöyle buyurmuştur;

  (Kurban bayramında yapılan amellerden Allahü teâlâ katında kurban kesmekten daha kıymetlisi yoktur. Daha kanı yere düşmeden Allahü teâlâ, onu muhafaza eder. Onunla nefsinizi tezkiye edin, onu seve seve kesin!) [Tirmizi]  Zulmün Karanlığının İslam’ın apaydınlık Güneşi ile aydınlandığı günlere ulaşma temennisi ile,


  KURBAN BAYRAMINIZ MUBAREK OLSUN!
 2. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  şimdiden bütün üyelerimizin bayramını tebrik ederim...
 3. tewhid-el-hak

  tewhid-el-hak Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  AMINN ebuhasan el makdisi ve halid bin velid akhiler ALLAH razi olsun sizlerin ve tum sitedeki diger musluman kardeslerimizin bayrami simdiden mubarek olsun insha'ALLAH AMINN
 4. Habibullah

  Habibullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Butun ISLAM ummetinin Kurban Bayrami mubarek olsun..
 5. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  ALLAH razı olsun ahiler nice bayramlara inşaALLAH
 6. UMEYMA

  UMEYMA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ALLAH (c.c) razi olsun hayirli bayramlar nice bayramlara inshALLAH..
 7. La Yezal

  La Yezal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Evet.. Hayırlı bayramlar . Cümleten..
 8. tawh1d

  tawh1d Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  As Salamu 'Alaykum

  Bismillah, ...

  Al-Hamdu-Lillah wa's Salatu wa's Salamu 'ala Rasulillah, ...

  Islam ümmetinin Kurban Bayrami mübarek olsun.

  Hayirlara vesile olur insha'Allah, ...

  Allah kurbanlarinizi kabul etsin, ... (Amin!)

  Hayirli Bayramlar.
 9. Hafsa binti Ömer

  Hafsa binti Ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  kardeşlerim ..hayırlı bayramlar ..rabbim kurbanlarımızı kabul buyursun bayramınız mübarek olsun...
 10. ahmet meydani

  ahmet meydani Üyeliği İptal Edildi Banned

  Bayramınızı kutlar daareynde saadetler dilerim. Fiemanillah.
 11. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Selamun aleykum kardeşlerim hepimizin bayramı mubarek olsun.İnşAllah yeni bir sayfa açar gibi temiz,bol ecirli,salih ibadetli günler geçiririz. Hem bize,ailemize hem de evlerinden uzakda olsun beldelerinde olsun mucahid kardeşlerimize bol zaferler,tevhidin yükselmesi için uğraşan anlatan tüm kardeşlerimize güzel günler gelir inşAllah.

  Hapse girmiş tüm kardeşlerimizin özgürlüğüne gerek hapiste gereksede şehid olmuş ailelerin daha güzel hayırlı günler geçirmesini Rabbimden en derin duygularımla istiyorum.

  Rabbim kurbanımızı mubarek etsin, kabul buyursun. Hacılarımızın Hac'larını kabul buyursun.

  Unutmayalım erkek-kız kardeşlerim bugün Rabbimiz bize lutfetmeseydi çok büyük bir sınama ile çocuğumuzla imtihan olabilirdik.

  Merhametlilerin en merhametlisi Rabbime arşınca hamdolsun.

  Hayırlı bayramlar.
 12. sahabeerkam

  sahabeerkam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  kurban bayramınız mübarek olsun
 13. Abu_ibrahim

  Abu_ibrahim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  بسم الله الرحمن الرحيم
  İbn Teymiyye rahimehullah İmam Ahmed'den şöyle rivayet etmiştir: "Bayramlaşmaya ilk ben başlamam. başkasının başlaması daha çok hoşuma gider. çünkü selamı almak vaciptir. bayramlaşmaya ilk başlamak ise ne farz ne de yasaklanan bir sünnettir. kim bunu yaparsa onun için bir örnek, kim de terk ederse onun için bir örnek vardır. Allah daha iyi bilir."
  Mecmuu'l-Fetava 24/253
 14. halit bin velit

  halit bin velit Üyeliği İptal Edildi Banned

  Allah razi olsun ahi bu güzel bayram mesajiniz icin.
  Bütün müslüman kardeslerimin Bayrami hayirlara vesile olur InsAllah

  Bu Bayram ümmetin uyanisina vesile olur InsAllah

  Dualarinizla Allah icin mucadele eden kardeslerimizi unutmadiginiz icin,Allah sizlerden razi olsun

  Selamün ayleyküm
 15. ahmet meydani

  ahmet meydani Üyeliği İptal Edildi Banned

  Allah’ın adıyla!

  Allah’a (cc) hamd, Rasulüne, aline, ashabına ve kıyamete kadar yolunu sürdürenlere selam olsun.

  [​IMG]Allah’ın Mü’min kullarına hediye ettiği iki bayramdan biri olan ‘Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunmaktayız.

  Bayram günleri; neşe, sevinç ve mutluluk günleridir. Dargınlık ve kırgınlıkların bir tarafa bırakıldığı, küskünlerin barıştığı kaynaşma günleridir. Müslümanlar bu günlerde sevinçli ve neşeli olmalıdırlar.

  Ancak ne var ki, gerek kendi memleketimizde ve gerekse dünyanın dört bir yanında Müslümanlara karşı yapılan baskılar, sevinç ve neşemize hüzün katmaktadır. Nasıl olmasın ki! Nice Müslüman bayram gününe acı ve gözyaşı ile giriyor.

  Ancak hamd olsun ki bizler Müslümanız. Allah’a ve ahirete iman ediyoruz. Biliyoruz ki Allah (cc); Basîr’dir ve her şeyi hakkıyla görendir, Alîm’dir ve her şeyi hakkıyla bilendir, Habîr’dir ve her şeyden hakkıyla haberdar olandır. Dilerse Mü’min kullarını her türlü sıkıntıdan kurtarıp imkan ve iktidar sahibi kılar, düşmanlarını da zelil ve hakir eder. Ama biliyoruz ki bu dünya bir imtihan diyarıdır, insanların saflarını belirleyecekleri ve kimliklerini ortaya koyacakları bir hayat sınavıdır. Müslümanlar da, başlarına gelen ve gelecek olan sıkıntılara, bela ve musibetlere rağmen Allah’ın dinine bağlı kalmakla, İslam davasına sahip çıkmakla ve bu yolda gereken mücadeleyi vermekle imanlarını ispat edeceklerdir. Bir kısım yüzlerin karardığı ve bir kısım yüzlerin de ağardığı o çetin günde, sevinenlerin Müslümanlar olacağı hiç şüphesizdir.

  Dolayısıyla Müslümanlarda ümitsizlik ve yılgınlık olmaz. Bulundukları her ortam ve şartlarda, İslami mükellefiyetin gereklerini yerine getirme gayreti vardır. Bunu yapabilmek, en büyük sevinç ve mutluluk kaynağıdır, kalbin huzur ve sükûnunun vesilesidir.

  O halde, Kurban bayramında; kulluk bilinci ve görev şuuruyla, sevinmek ve sevindirmek, huzur bulmak ve huzur vermek için komşuları, akrabaları, dost ve tanıdıkları, fakir ve muhtaçları, özellikle şehit, tutuklu, mahkum ve muhacir aile ve yakınlarını ziyaret edip hallerini sorarak hem dertlerine ortak olmak, hem varsa ihtiyaçlarını gidermek ve hem de sahip çıkıp sevindirmek yapılacak vazifelerdendir. Ayrıca küskünleri barıştırmak, dargın ve kırgınları buluşturmak da bir başka vazifedir. Bununla birlikte; kurban kesimi ve dağıtımı ile ilgili organizasyonlar yaparak, kesilecek kurbanların fakir ve muhtaçlara ulaştırılmasına çalışmak ve ihtiyaç sahiplerinin bayramlık temel ihtiyaçlarını gidermeye gayret etmek önemli vazifeler arasındadır.

  Bu vesileyle; Mübarek Kurban bayramınızı tebrik eder, kestiğiniz kurbanların, yaptığınız ziyaret ve yardımların kabul olmasını dilerim. Şehit ailelerinin, tutukluların ve ailelerinin, mahkum ve ailelerinin, muhacir ve ailelerinin bayramlarını ayrıca tebrik eder, Allah’tan sabır ve selamet diler, hayırlı kapılar açmasını niyaz ederim.

  Allah’a emanet olun.

  HÜSEYNİ SEVDA EDİTÖRÜ
 16. ruveyda

  ruveyda Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ey! bu devrin İbrahimi,  Bu günde sen 'KURBAN' emrine muhattabsın  senin ismailin KİM ??

  KURBAN bayramınız mübarek olsun..............................
 17. DAVA

  DAVA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Cülmeten hayirli bayramlar kardeslerim
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş