1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

2013 Ramazan Hilali Görüldü Mü?

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında karatasyas tarafından paylaşıldı.

1. karatasyas

karatasyas Yasin Karataş Kullanıcı

RAMAZAN HİLALİ GÖRÜLDÜ MÜ?
    (2013/1434)Derneğimiz her önemli günde olduğu gibi bu yılın Ramazan Ayı'nın tespitinde de, hilalin görülüp görülmediğini bu sayfada yayınlayacaktır. Ramazan hilalinin görülüp görülmediğini öğrenmek için, 7 Temmuz Pazar akşamından itibaren sitemizi takip edebilirsiniz.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Temmuz 2016
  2. karatasyas

Evet, her ihtimale karşı pazar gününden başlanıyor.
  3. furkan

furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

krdeş benim biliğim 28 şaban büğün yarin 29 şaban yarın izlenmesi gerikir???????
  4. Muhammed Et-temimi

Muhammed Et-temimi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yaloda ensar derneği sufi olan ebubekir sifil ile mi gözleyecek merak ettim de çünkü bu adam haber verecekse itibar edilmez kendisine.
  5. karatasyas

Bugün TC Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesaplamasına göre Şaban Ayı'nın 28'idir fakat bazı Arap ülkelerine göre bugün 29'udur. "Her ihtimale karşı" meselesi budur.
    Son düzenleme: 5 Ocak 2016
  6. furkan

furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

arap ülkelerinde de büğün şaban 28 buyur resim şuan suud kanalında canlı aldim Saudi 1 (KSA1) Canlı İzle, Sudi Arabistan. Canlı Saudi 1 (KSA1) izle, Canlı Saudi 1 (KSA1) seyret, ücretsiz Saudi 1 (KSA1) izle, Donmadan Saudi 1 (KSA1) izle, Online Saudi 1 (KSA1) izle, internetten Saudi 1 (KSA1) izle - canlive.TV
    q00g3.jpg
  7. Abdullah Yusuf

Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Konu amacindan sapmasin dallanip budaklanmasin farkli mevzulara girmeyin
  8. Abdullah Yusuf

RAMAZAN HİLALİ GÖRÜLMEMİŞTİR

Yarin 8 temmuz aksami hilalin gozukup gozukmedigini bu baslik altinda haber verecegiz insaAllah

Dua ile ...
  9. Abdullah Yusuf

Konuyu acan kardes verdigi linkte hilalin gozukmedigini yazmis verdigi linke tiklamiyanlar icin 70 kusur misafir icin bizde bu baslik altina yazdik
    Hilal gunes batimindan kisa bir sure sonra cikar bu gece cikma ihtimali dusuktu cikmadi yarin gece takibi yapilacaktir rahat olun ve dua edin
    Panik yapıp germeyin ortalığı
  10. nrsn15

nrsn15 Misafir

bekliyorum
  11. BuRuC

BuRuC Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Katar ve Suudi Arabistan ramadan'a çarşamba günü başlayacaklarını bildirdi. Şimdiden cumleten ramadan mubarek !
  12. Muvahhid Mücahid

Muvahhid Mücahid Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Takipteyiz :)
  13. bahakar

bahakar Islam-TR Üyesi Kullanıcı

suud-amerikanların herseneki gibi takvim üzerinden islam dünyasının liderliğine oynama çabasında olduğunu düşünüyorum, imkan dahilinde kendi topraklarımızda hilali gözlemenin daha tutarlı olacağını zannediyorum... suus-amerikanların şahitliğinden daha evla geliyor bana.. en doğrusunu bilen Allahtır...
  14. halid.bin.velid

halid.bin.velid Üyeliği İptal Edildi Banned

hilali gözetleme rasathaneleri hangi ülkelerde var ?
  15. sirati mustakim

sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

mekkede isa namazinin kilindigini ama teravih kilinmadigini soylediler :(
    bilmiyorum yani
  16. Muhammed Et-temimi

Muhammed Et-temimi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Suudi Arabistanda Hilali gözetleme komitesi var.Kimsenin takvimi üzerinden birşey yaptığı yok..Yanlış bilgilendirmeyelim lütfen.
  17. Ebukutub

Ebukutub Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ahi ozaman ilk oruç çarşambamı tutulacak ?
  18. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

Arkadaslar Arap ülkelerinde suan itibari ile hilal gözükmediginden dolayi sabani 30a tamamlayacaklar ve ilk oruc insaAllah carsamba günü olacak.

Dolayisi ile sali günü ilk teravih olacak.

Bu konuda bilgi sahibi olanlar lütfen konuya durumu belirtsinler.
  19. Ebu Yusuf

Ebu Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hilal gozukmedi turkiyedede goren olmadı carsMba orucuz ins
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş