1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

2013 Ramazan Hilali Görüldü Mü?

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında karatasyas tarafından paylaşıldı.

1. mervanbinmübarek

mervanbinmübarek Üyeliği İptal Edildi Banned

simdi o Zaman tagutun dedigini yapalim mi ne dersiniz hilale bakalim mi?ha suudi krali da tagut.biz hilali bekliyelim.bakalim bugun görünmezse eger 30 a tamalayalim tutalim
  2. İZZETLİ

İZZETLİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ahiler furkan vakfı sitesi bir 1dk önce yarin oruc tutulacak diye yazı yazdı
  3. Ebu Yusuf

Ebu Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

:)))
  4. mervanbinmübarek

selmaun aleykum kardesler sonkez disariya cikiyorum ve semaya bakiyorum görürsem ne ala.görmezsem eger ben kendim yarin sabani 30a tamamlayacam.carsamba orucumu tutacam.RABBIM beni yaptigim hatalrimdan dolayi affeylesin
  5. Ebu Yusuf

Ebu Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Alpaslan zuytul mahalledi hilal gormustur ondan oyle yazmıslardır itibar etmeyin doktor bası bos bırakın dedi :)))
  6. mervanbinmübarek

furkan vakfi delili ne imis.
  7. İZZETLİ

İZZETLİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

yazmamış ama daha öncesinden daha hilal görünmedi 1 saat içinde açıklama yapacağız diye yazıyordu
  8. Abdullah Yusuf

Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

RAMAZAN HİLALİ HALEN GÖRÜLMEMİŞTİR.BU SEBEPLE RAMAZAN AYININ BAŞLANGICI 10 TEMMUZ ÇARŞAMBADIR.
  9. halid.bin.velid

halid.bin.velid Üyeliği İptal Edildi Banned

Ramazan Hilali Görüldü mü? Müftü'ye Soruldu.. TIkla

ses biraz kesik idare edin
  10. Abdullah Yusuf

Hilal gunesin batimindan once dogdu ve batti ama ramazan hilalimi saban hilalimi belli olmadigindan biz yarin sabani 30 tamamlayip carsamba gunu 1 ramazan olarak oruc tutacagiz

Simdiden Allah kabul etsin Amin...
  11. Abdussamed Seyhani

Abdussamed Seyhani Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu işler ince işler... Diyanete uyarsak evimizin yolunu unutturur bize. Kafa karışıklıkları normal.
  12. Abdullah Yusuf

Yok kardes ay'a ait hilal gozukmediginde ay 30 tamamlanir biz her sene hilali gozetler veya muteber haberleri bekler ve amel ederiz

Duana amin kardesim
  13. sirati mustakim

sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ne diyaneti kardesim
    bu diyanet dedigin cuma hutbelerinde ALLAH KATINDA TEK DIN ISLAMDIR kelimesini vaazlardan sildirmis zamaninda ;-)
  14. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

15. abdullah13

abdullah13 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

esselamualeykum
    Yüce rabbimin izni ile yarın teravih kılıp, gece sahura kalkacağız.
    Rabbim hepimize hakkını vererek ibadet yapmayı nasip eylesin.
  16. sawel

sawel Islam-TR Üyesi Kullanıcı

17 yaşımdan beri pzt perşembe oruca devam ettim ama son 10 yıldır şabanın son haftasına girerken hep orucu kestim ramazanı böyle karşılardım eğerki bir hataysa Alemlerin rabbine sığınırım
  17. ebuDher

ebuDher Islam-TR Üyesi Kullanıcı

As Salam Aleykum kardeslerim,

biz de ayni sekilde 10.7.2013 basliyacagiz, insha ALLAH, güvenilir sayilan kaynaklar da hepsi öyle diyor, misal cemaleddin hoca cemaat: HAKK HABER
    veyahut almayadaki kardeslerimiz: Islam Die wahre Religion

Allah hepimizin orucunu kabul etsin...ümmete cok dua yapariz insha allah, bizim karnimiz tok, lakin, kardeslerimiz ac...Allah günahlarimizi aff etsin.
  18. srrkan

srrkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Diyanet işleri Türkiye'de bir çok ilde göründü diyor.
    Astronomiye bakınca sadece güney amerika'da az bir yerde görülebileceğini. Dünyanın büyük bir çoğunluğunun ise 09.07.2013 / Salı günüde görebileceğini söylüyor.

Ancak; diyanet beni şaşırttı, türkiye de bir çok ilde görüldü derken. arabistan ,bir çok arap ve körfez ülkeleri görmedik diyor. Astronomi de pazartesi akşamı türkiye'de görülmeyeceğini söylüyor :)

Belki de Allah c.c. bize o günü dahi göstermez :) kim bile bilir :)

Cümle iman eden kardeşlerime Hayırlı ramazanlar dilerim...Ben samimi kardeşlerden hep çarşamba orucuz diye duydum ve arap ülkelerinden de bunu duydum :)

bir bizim diyanet değişik tutum sergiliyor...Anlamadım :) sokaktaki oruç tutanların çoğuna sorsak hilal görülünce orucun başladığını bilmez...

Allah bizleri bu tağut rejimden ve hiyanet vakfından kurtarıp tevhid üzere bir yaşam sürmemize yardım etsin...
  19. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

%0 la nası hilal oluyo hayret.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş