1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Abd Kuzey Irak'ta Işid'i Vurdu

Konu, 'Irak Haberleri' kısmında farkındayız tarafından paylaşıldı.

 1. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  ABD Kuzey Irak'ta IŞİD'i vurdu! Pentagon sözcüsü ABD uçaklarının Kuzey Irak'ta IŞİD2e ait cephaniliği vurduklarını açıkladı.
  8 Ağustos 2014, Cuma 16:04

  NEW DELHI (AP) — The Pentagon says two U.S. fighter jets dropped bombs on Islamic militants in Iraq towing artillery outside Irbil near U.S. personnel.

  Pentagon press secretary Rear Adm. John Kirby says two F/A-18 jets dropped 500-pound bombs on a piece of artillery and the truck towing it.

  President Barack Obama authorized such airstrikes Thursday when the Islamic state militant group advanced on Irbil, in northeaster Iraq, where U.S. military trainers are stationed.
  Associated Press
 2. Sayfullah at-Turki

  Sayfullah at-Turki حَسْبُنَا ٱللَّهُ وَنِعْمَ ٱلْوَكِيل Kullanıcı

  Gazze halkını kâle almayan Amerika ne hikmetse IŞİD'i kınamakta ve bombalamakta gecikmiyor, birden insanları düşünür hâle geldi.
 3. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  F18 lerin incirlikten kalkmis olma ihtimali varmış
 4. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Haberlere göre Katar'dan kalkmış. IŞİD Suriye'de çok ama çok yanlış işler yapmış olabilir ama Irak'ta IŞİD'i gönülden destekliyorum. ALLAH(swt) yardımcıları olsun.
 5. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  keşke bölgede Nakşibendi ordusu hakim olsaydı..zira oradaki Tüm Müslümanları kucaklamış olacaktı..hiç bir beldede zulüm,iğrenç görüntüler olmayacak herkes hakettiğini bulacaktı..kısasa kısas sadece...ama olmadı çok üzgünüm..
 6. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Akidesi şirk olan nakşibendi ordusu mu? Başında saddam tağutunun sağ kolu olan nakşibendi ordusu mu? IŞİD'e olan nefret bazılarınızı adaletsizliğe yöneltmiş. Yazık..
 7. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  kime nefret edileceğini kitap ve sünnetten öğreniyoruz. Sen severken hangi kısası kullanıyorsun?
 8. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kitap ve sünnet. Hemen savunmaya geçtiniz. Abd kafiri İslam topraklarını bombalıyor siz halen hizipçiliğe devam ediyorsunuz. Suriye'de Nusra'yı desteklemek Irak'ta IŞİD'i desteklemeye engel değil ki.
 9. samanpan

  samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

  savunmaya geçtiniz, hizipçilik yapıyosunuz gibi olayı büyütme hemen. bi soru sordum doğru düzgün cevap ver. kafandaki şablonlara benim düşüncemi koyarak değil. alışmışınız önyargıya biri bi cümle söylese hakkında kitap yazacak kadar önyargı mevcut.
 10. eren

  eren Üyeliği İptal Edildi Banned Kullanıcı

  Allah cc amerikanın belasını versin
 11. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Benimkisi sadece bir fikir,tamda israil barbarlığı konuşuluyordu,vahşeti gündemdeydi,herkes bu alçakça saldırıları konuşuyordu ve ümmete bir canlılık gelmişti,bir umudta olsa gündem müslümanların neler yapacağıydı,yine bu son haberlerle israil arka plana ve yaptıklarıda masa altına kayacak gibi..Artık gündemler öylesine çabuk değişiyorki,hangisine eğilmek gerektiği hususnda insan şaşırıyor,acaba bu gündemleri bizim dışımızdakilermi bize oluşturuyor ve bizlerde sadece takibten öteye geçmeyen bir pozisyondamıyız diye insan düşünmekten edemiyor...
 12. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ben Kur'ana ve sünnete bakarak IŞİD'i seviyorum aynı şekilde Nusra'yı da seviyorum.
 13. farkındayız

  farkındayız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  gündemi elinde tutmaya çalışanlar var. bu bi gerçek. Ama hamlelerde öncelik cihad eden grupların elinde şu an. Süreci gavurlar yönlendiremiyor eskisi gibi. ( özellikle son 2-3 yıldır.) Hakimiyeti ellerine alma çabası var gavurlarda.
  --------------------------------

  Rusya, Irak'taki siyasi gruplara, terörizm ve bölücülüğe karşı birleşme çağrısı yaptı


  Rusya Dışişleri Bakanlığı, Irak'taki siyasi gruplara, terörizm ve bölücülüğe karşı birleşme çağrısı yaptı. Bakanlığın internet sitesinde yayımlanan açıklamada, Rus diplomatların Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar bölgesinde Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) saldırılarından kaçan on binlerce insanın zor durumda kaldığını bildirdiği belirtildi.

  Bu insanların su ve yiyecek sıkıntısı çektiği, içlerinde kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 50 kişinin hayatını kaybettiği vurgulanan açıklamada, Irak yönetiminin teröre karşı yürüttüğü mücadelenin Rusya tarafından desteklendiği kaydedildi.

  Açıklamada, "Irak'taki tüm siyasi gruplara, terör ve bölücülüğe karşı etkili mücadele yürütmek için ulusal mutabakat zemininde birleşme çağrısı yapıyoruz" ifadeleri yer aldı.
  timeturk
 14. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Küfür tek millettir.
 15. wert

  wert Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kardeşlerim hangisi haçlı ordusu amerika mı işid mi vallahi işidin döktüğü musluman kanlarını biliyorum ama bugun bunları konuşmanın bize faydası yok şu an küfür tek millet halinde devleye saldırıyor.Ben cepheyide devleyide tüm cihad eden grupları Allah için seviyorum.Allah Amerikanın uçaklarını yerin dibine çaksın inşallah.
 16. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  IŞİD'in esed yönetiminden ele geçirdiği hava savunma sistemleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. amerikan uçakları sıkıntı çekebilir inşaALLAH.
 17. Abdullah Savaş

  Abdullah Savaş Üyeliği İptal Edildi Banned

  Kardeşlerim timetürk sitesine karşı mesafeli durmanızı tavsiye ederim.Son zamanlardaki haberlerinde ABNA şia ajansından çarpıtma haberleri çekinmeden kabul edilmez başlıklarla vermekten geri durmuyorlar.Muhafazakar demokratlara karşıda kalblerini sonuna kadar açtılar.Zaten başlarındaki zevatta muhafazakar demokratların tv kanallarından eksik olmuyor.Cihadla ilgili haberleri o siteden takip etmenizi tavsiye etmiyorum yoksa Hucurat Suresindeki ayeti kerimenin muhatabı oluruz.

  Hucurat-6 "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın."
 18. wert

  wert Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah seni hayırla mukafatlandırsın kardeşim.
 19. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Isıd ı sevmek için Kur'an ve sünnete dayandırıldı ya artık bir şey demeye lüzum kalmadı..demekki ısıd o müslüman katliamlarını Kur'an ve Sünnete dayandırarakmı yaptı,dahada garibi Nusrayıda seviyorum ısıd'ide bu nasıl bir ikilemdir anlamak mümkün değil,oysaki bilinmelidirki hak ile batıl bir arada bulunmaz,kimsede geçmişi ile yargılanmaz..
 20. ziyad el türki

  ziyad el türki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  O zaman Muaviye(r.a.) mi? Ali(r.a.) mi? Seç bakalım. Müslüman kanı döktü diyorsun Taliban da Afganistan'da pek çok saldırısında Müslümanların ölümüne sebep oldu. Hizipçilik yapma. Ayrıca kimseye soracak değilim Nusra'yı da severim IŞİD'i de. Sen Amerikan kafirleriyle beraber hareket etmek istiyorsan IŞİD'e karşı o senin tercihin.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş