1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Çözüldü Aldattığına Şüphelenilen Kişi Için Ne Yapılmalı?

Konu, 'Nikah - Talak / Aile Hayatı' kısmında Mert Gezici tarafından paylaşıldı.

 1. Mert Gezici

  Mert Gezici Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Esselemu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh
  Eğer bir erkeğin kadın nunarasını erkek ismiyle kaydettiği bulunduysa, bu numaradan sevgili mesajları göründüyse ve başka şüpheli şeyleri varsa ; hakkı ortaya çıkarmak için ne yapılmalı?

  Üç şahid bu mesajları gördü; eşi ve çocukları. Ama bu yıllar önce oldu. Şimdi de arabasından belli poşetler çıkıyor ve poşetin içinde olan bir şeyi eşinin gözü önünde saklayıp atıyor. Eşi sorduğunda da cevap yok.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 18 Eylül 2016
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Aleykumu's selam we rahmetullahi we berakatuh

  Bahsettiğiniz telefon hadisesi yıllar önce olmuş olmasına rağmen, kadının kafasında yer ettiği için haliyle kocasına karşı bir güvensizlik meydana gelmiş ve aynı hadisenin tekrarı olabilir endişesiyle kocasının en küçük yalpalamasından kuşkulanır olmuştur.

  Arabadaki poşetin içindekileri hanımına göstermeden atmasının sebebi illa geçmişteki sorunla ilişkili olmayabilir. Bu sebeble bu konuyu sırf zanna dayanarak geçmişteki meseleyle delilsiz irtibatlandırmak câiz olmaz. Fakat her ne sebeb olursa olsun koca haklı olarak kendisini kuşkulandırmaya sebeb olacak davranışlar içerisindedir.

  Kocası hakkında zina olmasa da, hatta son hadisesi zinaya yaklaşma sayılabilmesi bile kat'i olmayan bu tür girişimler huzur bozucudur.
  Burada dikkat edilmesi gereken, adamın bu zaman kadar ki ailevi ve İslami yapısındaki tutum ve yaşama göre kocaya karşı izlenecek bir yol belirlenmelidir.
  Genel olarak kadın, kocasına özel olarak konuşmalı ve ciddi bir uslubla bu tür davranışlardan sakınması ve terk etmesi gerektiğini, tekrarı halinde aile büyüklerine olayı ifşa edeceğini, gerekirse bu sebebden dolayı ayrılabileceği açık açık söylenebilir. Bunun haricinde uhrevi boyutundan da kendisinin mesul olacağı ve Allaha karşı hesab vermesinin çok çetin olacağı düşünmesi sağlanmalıdır.




  İlgili Konular:

  Karısının, Arkadaşımı Aldattığını Öğrendim. Arkadaşıma Haber Vermem Gerekir mi?

  https://www.islam-tr.net/konu/karis...dim-arkadasima-haber-vermem-gerekir-mi.30778/

  Kayınvalidem, Kayınbabamı Aldatıyor! Ne Yapalım?
  https://www.islam-tr.net/konu/kayinvalidem-kayinbabami-aldatiyor-ne-yapalim.30030/
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş