1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Alevi Müslümanlar (!) (arap Alevileri, Nusayriler)

Konu, 'Sorunlu Konular' kısmında Mekzun85 tarafından paylaşıldı.

 1. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  haklıysan sorun yok rabbimin benim ıcın dilediği basımda tacımdır. Lakin ben haklıysam demiyorum ki zaten haklıyım inandığınız kafırızm inancıyla yok olup demiyorum cunku ALLAH KATINDA YOK OLMAK YOK AZABIN EN SIDDETIYLE CEZALANDIRILACAKSINIZ. Cakma muslumanlardan da asagi da hemde.


  bos yere guc tuketmeye gerek yok.
  Mazlumları katledenlerle birisiniz sana tevbe et demekten baska ne diyebilirim ki hakkı bildiren ve yanlızca onun bildiği rahman ve Rahim olan aynı zamanda herseye gucu yeten ALLAH a hamdolsun.
 2. Aleviyyun sapığı

  Aleviyyun sapığı Üyeliği İptal Edildi Banned

  Öncelikle Mekzun85 rumuzlu hesabımda sorun yaşadığım için yeni bir hesap açmak zorunda kaldım. Bunun için özür dilerim.

  "Kâfirler, sen peygamber değilsin derler; de ki: Sizinle aramda tanık olarak Allah ve kitabın bilgisine sâhip olan yeter." (Ra'd 43)

  Ben de diyorum ki, sizinle bizim aramızda tanık olarak Allah ve kitabın bilgisine sahip olan yeter.

  Mazlumları katledenlerle biz değil, sizler berabersiniz ve o katilleri siz destekliyorsunuz. Allah'a şükürler olsun ki, hakikatleri biliyoruz ve mazlumların yanında oluyoruz.
 3. Aleviyyun sapığı

  Aleviyyun sapığı Üyeliği İptal Edildi Banned

  Kulaklarınız yanlış duymuş, Arap Alevileri (Nusayriler) Allah'tan başkasına ilah demez. Biz sizin gibi sıradan bir insana asla tapmayız.
  Lebbeyk tabi olma anlamındadır. Yani biz peygamberden sonra başta İmam Hz Ali olmak üzere Ehlibeyt imamlarına tabi olup bağlandık.

  Hz. Resulullah (s.a.a.v) şöyle buyurmuştur:
  "Ben Güneş gibiyim, Ali Ay ve Ehlibeyt'im yıldızlar gibi; onlardan hangisine uyarsanız, hidâyet bulursunuz"

  (Evâl'il-Liâlî, c.4, s.86)
 4. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  Siz Derken ?

  Hangı kafırın yanında olmusuz bu gune kadar sacma sapan delılsız konusma..

  Ayrıca bızım dedıgımız net kıvırmaya gerek yok.Bız nusayrılerı musluman olarak gormuyoruz bıttı.
  He ıllakı duzgunlerı yokmudur belkı vardı ama onlarda nusayrılıkten cıkıp dogru yolu bulmuslardır.

  Onun harıcın senın gıbı hangı zıhnıyete sahıp kımseler varsa gıt onların forumuna yaz kardesım.

  Bizim islamdan baska dınlere uyacak bır zıhnıyetımız yok.ALLAH ın ve rasulallah ın emrettıgı yolun ashabın uydugu bu yolun da dısına cıkacagımız yok.

  Lutfen forumuzu ısgal gırısımınde bulunma.Sonra banlanıyorsunuz neden boyle oluyor dıye dusunuyorsunuz.Bir suru gereksız gırısımlerde kendınızı ugrastırıp duruyorsunuz.

  Haklısın madem gıt kendı gıbı olan ınsanlarla onların forumlarıyla kendı aklınızdakılerı artırın durun.

  Selametle.
 5. طالب بن عايد

  طالب بن عايد إياك نعبد وإياك نستعين Üye

  Bu meczub85 ve diğer milyonlarca/milyarlarca beyinsiz sapığın ve kafirin arasında bizleri İslam nimetiyle şereflendiren, yalnız Kendisi'ne kul olmakla izzetlendiren Allah'a hamdolsun.. Amin..
 6. Musluman taklitçisi 1985

  Musluman taklitçisi 1985 Yeni Üye Üye

  Emevi dinini İslam zanneden milyonlarca zavallının arasında; biz Alevi müslümanlara, Kur'an ve Ehlibeyt yolunda gerçek İslam'ı yaşatan Allah'a şükürler olsun.

  Allah bizleri Kur'an ve Ehlibeyt yolundan ayırmasın. Amin.
 7. طالب بن عايد

  طالب بن عايد إياك نعبد وإياك نستعين Üye

  Allah swt sizi mahşerde beşşar el kelbden ayırmasın.. küfrettiğiniz sahabeler emevilerden de önce yaşadı sizin gibi münafıkların tek düşmanı bizzat İslamdır. Ali ra sizin gibi müşrik kâfirlerden beridir.. şimdi salyangozlarını topla ve Müslüman mahallesinden usulca uza..
 8. Tevhid yolunda

  Tevhid yolunda Üye Üye

  Kafir köpek
 9. Pangea

  Pangea İyi Bilinen Üye Üye

  tevhid Allah'a O'na has bir saygı sevgi besleyerek sadece O'nu yüceltmeyi gerektirir. kimileri sevgi saygi ve tapinmayi anca bir obje veya kisi soz konusu oldugunda becerebiliyor, illa somut bir varlik ariyor yüceltmek için. hristiyanlarin isa aleyhselam'a estagfirullah Allah'ın oğlu demeleri zaten biyolojik bir baba olarak kastedilmemistir. Soyut bir yakistirma seklinde Allah'ın oğlu olduğu iddia edilmiştir tovbe estagfirullah. ancak bu bile neredeyse göklerin çatlamasina yerin ayarilmasina sebep olacakti.

  “Rahmân çocuk edindi" dediler. Hakikaten siz, pek çirkin bir şey ortaya attınız. Bundan dolayı, neredeyse gökler çatlayacak, yer yarılacak, dağlar yıkılıp düşecektir! Rahmân'a çocuk isnadında bulunmaları yüzünden. Halbuki çocuk edinmek Rahmân'ın şanına yakışmaz.
  Meryem suresi 88. ayetten itibaren.

  birilerine haketmediği bir değeri verme konusunda ne kadar hassas bir dinimiz var. biz tarikatlara seyhlere cemaatlere neden karsiyiz? sonunda subhanAllah böyle bir tufaya düsülmesini engellemek için çünkü dediğim gibi kimisi görmedigi duymadigi Allah'a tapma konusunda da cok sıkıntı çekiyor. sorsan herkes müslüman ama sokaklar günah yuvasi. neden? çünkü insanlar gerçek anlamda tapamıyor cisimleşmemiş Allah'a. alevilikte de buna benzer şekilde haketmedikleri değerlerin verildiği bir yığın insan var.

  “Her insanı imamı/önderi ile birlikte çağıracağımız gün kimlerin amel defteri sağından verilirse onlar en küçük bir haksızlığa uğramamış olarak amel defterlerini okuyacaklar. Bu dünyada kör olan kimse ahirette de kördür, üstelik iyice yolunu şaşırmıştır.” (İsrâ, 17/71-72)

  Peygamberimiz sallAllahu aleyhi ve sellemin arkasında haşrolunma umuduyla.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş