1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Allah Rüzgarı Keserse Gemiler Gidemez Mi?

Konu, 'Kilitli Konular' kısmında electron tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Urvetul Vuska

Urvetul Vuska Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Rabbim, sana hidayet etsin. O dönemde yelkenli gemiler olduğunda ve rüzgarın kuvvetiyle yürüdüğü için yazdım. Sen zannediyorsun ki, şuan motorlu gemiler var. Ve bu sebeple rüzgar esmese bile gemiler yürür. Ama şunu da düşün Rabbim ol derse herşey oluverir.
    Sana ve bana düşen çok sabretmek ve çok şükür etmektir. En doğrusunu bilen Allah’tır.
  2. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Rüzgâr olmasaydı neler olurdu - olmazdı ?

Yağmur yağmaz, bitkilerin üremesi (aşılanması) durur, iklim çölleşir.

Rüzgar olmasaydı elektrik olmaz, dolayısıyla motor da olmazdı!
    Hadi şimdi sen düşün..

Kur'an-ı Kerimdeki bazı ayetler O döneme has ve üzerine indiği insanların anlaması için o döneme ve o bölgeye has örnekler verebilmektedir. Ayet öncesi ve sonrasıyla (siyak-sibak) incelediğimizde muşriklerin iman etmesi için Allah kullarına verdiği nimetleri zikrederek düşünmeye sevk etmektedir.

3. طالب بن عايد

طالب بن عايد إياك نعبد وإياك نستعين Kullanıcı

Çok güzel örnek kardeşim Allah swt seni hayırla mükafatlandırsın..
  4. Şeriatu'l İslam

Şeriatu'l İslam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Amin kardeşim ecmaîn.
  5. muwahhidAbdullah

muwahhidAbdullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

benim de bu konuda aklıma bişeyler geliyordu ama sağolun çözdük
  6. electron

electron Üyeliği İptal Edildi Banned

Kardesim konu atlar değil. Konu ayette gemi kelimesi geçip geçmediği. Kaldıki ingiliz atlı polisleri var mesela. Nerde işe yaramıyor atlar.Konudan uzak ve alakasız bir örnek. Selam
  7. electron

electron Üyeliği İptal Edildi Banned

Içten yanmalı motorlar var,buharlı motorlar var vs. sadece elektrikli değil ki.

Hem ruzgar kesilince elektrik nasıl kesiliyor onu da anlamadım.Elektrik gücü depolanabilen bişey sonuçta. Bataryalar filan var. Rüzgarla alakasını çözemedim.

Abdulmuizz Fida:
    Bre zındık electron; elektirik bulunmasaydı hangi makina ve motor yapılırdı?

8. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

Bir münafik gibi, sanki kuranda, kafasına göre bir eksik bulmuş gibi sevinircesine yazan bir pisliğin bu forumda yazması kalbimi sizlattigindan ilgili kisiyi süresiz banliyorum. Tekrar kayıt olup benzer sekilde konu ve yorum acan biri daha foruma gelirse uyarilmaksizin, adam yerine katilmaksizin forumdan uzaklastirilacaktir.

Git pisliğini baska yerlerde akit.

Allah size hidayet versin.

Not: Allah subhane ve tealanin izni, kudretli ve bilgisi olmaksızın bir yaprak dahi düşmez iken birseylerin yürüyüp yürümemesini sağlaması icin dilerse rüzgara dahi gerek yoktur onun dilemesi yeterlidir,kalbinde eğrilik olanlar yok öylemiydi böylemiydi diye ancak kendi kit akillerini aldatırlar.

konu kilitlenmiştir.

Not2:arkadaslar bu tür konulara cevap vermek yerine lütfen konuyu report ediniz, eğer siz onlara cevap vermezseniz onlar kinlerinde boğulacaktır.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş