1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Anadoluder Desteklerinizi Bekliyor

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında AnadoluDer tarafından paylaşıldı.

 1. AnadoluDer

  AnadoluDer Anadolu İslami İnsani Yardım Derneği Kullanıcı

    
  Selamu aleykum ve rahmetullah ve berakatuh.

  Anadolu İslami İnsani Yardım Derneği (kısaca AnadoluDer) İstanbul'da resmi olarak kurulmuştur. Yeni kurulmuş bir dernek olarak birçok eksiğimize rağmen başta Suriye'de olmak üzere faaliyetlerimize Allah'ın izniyle başladık.

  Web sitemiz ve sosyal medya (facebook - twitter) hesaplarımızdan hakkımızda bilgilere ulaşabilir ve faaliyetlerimizi takip edebilirsiniz. Derneğimize nakdi veya ayni yardımda bulunmak isteyen kardeşler bize mesaj atabilir inşaAllah. Ayrıca faaliyetlerimze destek olmak isteyenler de üyelik başvurusunda bulunabilir, buradan başvuru formu indirip doldurduktan sonra [email protected] mail adresine gönderebilirsiniz.

  Şu anda Suriye'de açtığımız, çoğunluğu yetim ve şehit çocuğu olan 40 öğrenciye ders verilen medresemiz için yardım toplamaya çalışıyoruz, aylık gideri 3000TL'dir. Bu vesileyle bu hayra ortak olmak isteyenler kardeşler bize ulaşabilir inşaAllah.

  Ayrıca Halep için gıda yardımı kampanyası, Suriye'ye su yardımı, ilaç kampanyası ve yaklaşmakta olan Kurban için de kampanyamız vardır. Kurbanlarınızın Allah yolunda mücadele veren kardeşlere ulaştırılmasını isterseniz bize ulaşabilirsiniz inşaAllah.

  Elinizde geliyorsa sesimizi duyurmaya yardımcı olursanız seviniriz. Hiçbir şey yapamasanız bir duanız yeter Allah'ın izniyle. Hepinizden Allah razı olsun.

  Her çeşit soru, görüş, proje, fikir ve düşünceleriniz için bize ulaşabilirsiniz.


  Kuruluş ve tanıtım metnimiz:

  Anadolu İslami İnsani Yardım Derneği (AnadoluDer), yurtiçi ve yurtdışında yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılamak, sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış, savaş, afet vb. sebeplerle mağdur olmuş, mülteci durumuna düşmüş, yaralanmış, sakat kalmış, hastalanmış, yolda kalmış, aç ya da açıkta kalmış, kimsesiz, dul, yetim, şehit yakınları ve zulme uğramış insanlara gerekli yardımları ulaştırmak, toplumda yardımlaşma ve dayanışma duygusunu tesis ve teşvik etmek amacıyla Haziran 2016’da kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

  AnadoluDer’in faaliyet alanı; doğal afetler, insan eliyle gerçekleşen felaketler, savaşlar, açlık, susuzluk ve her türlü acil yardım konusunda yardıma muhtaç insanları kapsamaktadır. Bu geniş hareket alanıyla Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında yardıma ihtiyacı olan insanlara hızlı ve etkili bir şekilde ulaştırmayı amaçlamaktadır.

  Derneğimiz, ümmetin kanayan yarası Suriye başta olmak üzere ihtiyaç içindeki bütün mazlum toplumlara yardımcı olmak adına çalışmalarına başlamıştır. Anadolu İslami İnsani Yardım Derneği, çalışmaları günden güne artan ve belli bir yöre veya kitleye hizmetle sınırlı olmayan bir vicdan hareketidir.

  Suriye'de bağışçılarımızın desteğiyle açtığımız medresemiz şu anda 40 öğrenciye ders vermektedir. Çadırkentlerde gıda ve erzak dağıtımı dışında, sadaka ve fitre dağıtımları da gerçekleştirilmiştir. Kurban, akika ve adakların en muhtaç ailelere dağıtımı noktasında faaliyetlerimiz de bulunmaktadır. Tıbbi malzeme toplanıp acil ihtiyaç bulunan bölgelere aktarımı da yapılmaktadır. Ayrıca Suriye için su kampanyası kapsamında dönem dönem bölgenin su ihtiyacını gidermeye yönelik çalışmalarımız da Allah izniyle devam edecektir.

  Önemle üzerinde durmaya özen gösterdiğimiz noktalar; yardımların hiçbir ayrım gözetmeksizin adaletli bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması, kalıcı çözümler geliştirerek zor durumda bulunan insanların yaşam kalitesinin yükseltilmesi, zorlu bölgelerde gerçekleştirilen projeler için gerekli olabilecek tüm lojistik ve insan gücünün bir araya getirilip koordine edilmesi ve tüm bunları yaparken değerli bağışçılarına anlık ve güncel bilgiler paylaşarak derneğin şeffaflık politikasından ödün verilmemesidir.

  Bu faaliyetler sürdürülürken, bir insana yardım etmenin, onun mağduriyetini gidermenin, tüm insanlığın kurtuluşu için atılmış büyük ve etkili bir adım olduğunu bilen gönüllülerimiz sayesinde, yeryüzünde vicdan adına, hayır adına her ne varsa gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır.

  Kendisiyle, doğayla, toplumla ve değerlerimizle barışık, güzel ahlaklı nesillerin oluşmasıyla birlikte daha yaşanılabilir, barış ve huzur içerisinde, adaletin hakim olduğu bir dünya için çabalayıp Allah’ın razı olacağı şekilde insanlığın yararına hayırlı ve güzel işlerde yarışan, insanların temel hak ve özgürlüklerinin korunduğu, kardeşlik, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma duygularının temel alındığı bir toplum oluşturmak gibi umutlarımız var bizim..

  Gelin bu umutlarımızın gerçekleşmesi adına atılacak adımları hep birlikte atalım ve ihtiyaç içindeki kardeşlerimizin gereksinimlerini en aza indirgeyecek şekilde kalıcı çözümler üretelim.

  Güzel yarınlar, ancak güzel insanların bir araya gelmesiyle mümkün..
 2. KAYA

  KAYA İyi Bilinen Üye Moderatör Kullanıcı

  aleykumselam ve rahmetullah ve berakatuh
  Allah işlerinizi kolay ve hayr eylesin.
 3. AnadoluDer

  AnadoluDer Anadolu İslami İnsani Yardım Derneği Kullanıcı

  Allahumme amin ecmain.
 4. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Rabbım ısınıze kolaylık versın ..
 5. Ebu Hayseme

  Ebu Hayseme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Hayırlı olsun.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş