1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Arabcayı Sevdiren Kitab

Konu, 'Kitap Tavsiyeleri' kısmında Sena Farisi tarafından paylaşıldı.

1. Sena Farisi

Sena Farisi لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ Süper Moderatör Üye

IMAG0063.jpg
    Esselamu aleykum

"Bu kitab, Arabcayı öğrenmek isteyen adaylara kendi kendine Arabca öğrenme imkânı sunma iddiası taşımaktadır."

Kitaba yeni başladım. Benim gibi medrese yahut hocadan ders alma imkânı bulamayan kardeşlere tavsiye ederim.
    Konuları çok yalın ve anlaşılır bir biçimde, hep birbirine bağlı ve kademeli olarak ilerlemekte.

Kitabın bir diğer özelliği ise hangi konu anlatılmaktaysa o konuya ilişkin öğe veya kısımlar renkli olarak vurgulanmış, algıda seçicilik oluşturulmaya çalışılmış.

Genel olarak bu şekilde;
    IMAG0065.jpg IMAG0066.jpg
  2. Sena Farisi

IMAG0067.jpg IMAG0068.jpg
  3. MusaBinUmeyr

MusaBinUmeyr Üye Üye

Aynı kitabdan bendede var başlangıç için kendi kendine öğrenmek adına çok güzel bir eser
  4. Abdulafuv

Abdulafuv İyi Bilinen Üye Üye

Beynel yedeyk te cok guzel bn faydalandim sizede tavsiye ediyorum zaten hoca ilk iki cildini okuyanin pratiği cozecegini söylüyor
  5. Nazenin34

Nazenin34 Aktif Üye Üye

Benimde vardı da ben daha incelemeye firsat bulamadan eşim filistinli arapca hocasina hediye etmis :/
  6. ebu el-fadl

ebu el-fadl İyi Bilinen Üye Üye

indir.jpg
    tavsiye olunur fakat kendi başınıza öğrenmelerde tavsiye edilmez. türkçe mümkün olduğu kadar az kullanılmış.
  7. Tevhid38

Tevhid38 Aktif Üye Üye

Beyne yedeyk de resim cok kadin resimleri vs bence güzel degil bu kitaba bakacam insaAllah ben durusul okudum gayet iyi ama tek başına kimse okuyamaz ders şart nette yapan cok durusul dan dersler
  8. Sena Farisi

Mesaji yazmisim taslakta kalmis.
    Durus gibi hoca yardimi gerekiyor mu beynel yedeyk'te ?
  9. Tevhid38

Tevhid38 Aktif Üye Üye

Allahu alem gerekir çünkü tıpkı durusul gibi komple arabca kitap
  10. Sena Farisi

Peki durus kitabinin guraba ve ravza yayinlari arasinda icerik olarak fark varmi? Bilginiz var mi ?
  11. Tevhid38

Tevhid38 Aktif Üye Üye

Ravza yayinlari eski olan galina renksiz baskı.
    Ben gurabadan okumuştum icerik farklı degil Allahu alem beraber okuduğumuz kardeşlerin ki eski baskıydi 1. Kitapta konu başlıkları harekesizdi baslarda zorlanmislardi.

Guraba nin baskisi daha iyi bu konuda Allahu alem
  12. Sena Farisi

CezakAllahu khayran
  13. Tevhid38

Tevhid38 Aktif Üye Üye

Ve iyyaki
  14. عبد الرحمن

عبد الرحمن İyi Bilinen Üye Üye

15. Abdulafuv

Abdulafuv İyi Bilinen Üye Üye

Sena Farisi Kişi kendi kendinede öğrenebilir zaten diyaloglar var ama pratik konusmak istiyorsanız mutlaka karşılıklı konusmak cok faydali oluyor.
  16. Sena Farisi

Orasi oyle akhi diyalog olmasi sart. Okudugumu yahut dinledigimi anlayabilecek kadar ogrensem kâfi.
    Allah azze ve celle razi olsun
  17. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Uhti kitap iyi diyorsan alayım inş
  18. Sena Farisi

Vallah abim ben begendim kitabi. Cunku sıklıkla alistirma yaptiriyor ve kalici oluyor ogrenmesi. Gonul rahatligiyla alabilirsn abi
  19. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

CazakAllahul hayr
  20. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

:eek:
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş