1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Arapça dersinde Atatürkçülük işlenecek !

Konu, 'Tağut' kısmında muhammet87 tarafından paylaşıldı.

 1. muhammet87

  muhammet87 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  4+4+4 eğitim sisteminin bazı Müslümanlar tarafından devrim gibi algılanması ve sanki İslami eğitim sistemi geliyor gibi karşılanması tuhaf bir durum. Okullarda "ulu önder", bahçedeki heykel ve onun önünde eski câhiliyyenin putlara taptığına benzer şekilde saygı duruşu, tüm sınıflarda Atatürk portresi hemen hemen bütün derslerde hep Atatürk ile ilgili övgüler, övgüler İçeriğine hiçbir şekilde dokunulmayan sözde devrimde seçmeli derslere şimdi de Arapça dersi, müfredatına Atatürkçülük konuldu.
  Kamuoyundaki eleştirilerin aksine Arapça dersi’nde Atatürk’le ilgili çok özel bölümlerin de yer aldığını anlatan yetkililer, Habertürk'e yaptıkları açıklamada, “Atatürkçülük ile ilgili konuların sınıfta uygulanabilmesi ve bu konulara işlevsellik kazandırılması amacıyla; dil yapılarının düzeyi ile dil becerilerine ilişkin kazanımlara uygunluğu da göz önünde bulundurulmuştur. Atatürk’ün siyasi ve askeri hayatına ait bilgilere ise Ortaöğretim Arapça Dersi Programı’nda yer verilecek” dedi.
  İŞTE ATATÜRK MÜFREDATI
  4. SINIF: Öğrenciyle basit cümleler ve görsellerle Atatürk’ün annesi, babası, kız kardeşi hakkında konuşulacak. ‘Ben Atatürk, babam Ali Rıza, annem Zübeyde’ gibi.
  5. SINIF: Atatürk’ün doğum yerinden hayatına yön veren olaylara kadar tüm detaylarıyla kim olduğu konuşulacak.
  6. SINIF: Atatürk’ün eğitim hayatı anlatılacak. Ayrıca ‘Egemenlik milletindir. Cumhuriyet fazilettir. Türk dili güzeldir’ gibi bazı sözlerin okunup-yazılması öğretilecek.
  7. SINIF: Atatürk’ün bilgisi, kültürü ve kitap okumak, müzik dinlemek, güreş ve doğa sevgisi gibi ilgi alanlarıyla ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ sözü işlenecek.
  8. SINIF: ‘Okuyan ve Yazan Atatürk’ teması üzerinde cak. Atatürk’ün okumaktan hoşlandığı kitaplar, dinlemekten zevk aldığı müzikler, şarkılar işlenecek. Atatürk’ün annesine yazdığı bir mektupda basitleştirilerek ele alınacak. ‘Nutuk, Geometri, Gençliğe Hitabe, Balıkesir Hutbesi’ gibi eserlerine yer verilecek.

  inabeder.com
 2. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Misirda ilkokulda son cüzü ezberletiyorlar, is sadece arapca ile bitseydi, diyanetten mezun olanlarin hepsi alimcik olurdu.

  Bu da tayyip gibilerini mesru görmeye calisanlara ders olur umarim.
 3. Hoor-al-ayn

  Hoor-al-ayn Misafir

  Bu okullara çocuklarımızı göndererek ne yapmaya çalışıyoruz ki zaten ... Alim yetişeceklerini düşünerek yollamıyoruz umarım!!!

  - - - Updated - - -

  Bu okullara çocuklarımızı göndererek ne yapmaya çalışıyoruz ki zaten ... Alim yetişeceklerini düşünerek yollamıyoruz umarım!!!
 4. önce iman

  önce iman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  selamun aleykum T.T.C (türkiye tagut cumhuryetti.) Hz .Muhammed,in hayatina okuturken dört dörtlük laik ve cumhuryet ilkelerine bagli bir kisi olarak öretirdi ve bunu yaparkende Belamlari iyi kulanirdi deyilmi ? hani hem sonra türkiye mezarliktan idare edilmiyormu ?
 5. putason

  putason Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Atatürkün abdest alarken çekilimiş fotoğrafı varmı acaba?belki takkeli fotusuda vardır.Din kitabına koyarlar.Atatürk ,bir kitaba göre panteist bir kitaba göre ateist bir kitaba göre mümin.İnternette islam adına dedikleri kendine aitse kafirdir..Dine inamayan, dini ,gelişme ve çağdaşlaşma için en büyük engel görmekte.osmalıya yayılmış tasavvufi islam anayışı, adamı zıvanadan çıkardı...eğer ben başa gelirsem özelliklede bazı din adamlarına ondan farklı davranacağımı hiç zannetmiyorum..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş