1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Asıl Modernizmde Köledir Kadın

Konu, 'İslamda Kadının Yeri ve Önemi' kısmında Şuheda tarafından paylaşıldı.

1. Pangea

Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah zihin açıklığı vermeye devam etsin kardeşim ağzına sağlık. Topuklu ayakkabı giyme zorunluluğu olan şirketler (çooook) var. Neden? Çalışma verimi mi artırıyormuş ayak ağrısı sızısı? Toplumun dayatısı/baskısı yüzünden 1kilo makyaj yapmak kendini satışa sunmak değil de nedir? Satılan köledir. "İş" hallettirmek için şakalaşmak flört etmek beğenilmeyi istemek, alışverişin parçasıdır zaten pazarlama tekniğidir.
  2. Cold

Cold Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Önemli değil kardeşim.Bende sonuçta bu işin ehli değilim.Forumda varsa konuya hakim biri.Ikimizinde sorusuna cevap verirse iyi olur.Simdi bise yazsam olmaz kardeşim. Bilmediğim konu hakkında susmayı yeğlerim.Bende sonuçta fazla bise bilmiyor bu konu hakkında.

Sonucta mağaza sahibi topuklu ayakkabı seviyorsa ve çalışanların mağazasında topuklu ayakkabı giymelerini istiyorsa ona karışabilir misin?Adam belki dinsiz.Islamda bunun hükmü ne?Çalışanlarada zorla giydir miyor sonuçta.Bu neden kölelik olsun ki.Kendileri heves ediyor zorla bir yaptırım yok sonuçta.Zorla olsa bu zaten kölelik degil suç olmaz mı?Kabul eden öyle kabul edip ise giriyor zaten
  3. ruhisukut

ruhisukut Kalbimi çekip durmayın, yırtacaksınız! Forum Yöneticisi

Madem çok bilgin yok konuyu neden bilgisiz yorumlarınla sabote ediyorsun? Bilgin olmadığı konu hakkında neden başlığı eleştiriyorsun?

Sorduğun soruya gelecek olursak; müslüman bir insan müslüman bir toplum ister. Dolayısıyla İslam'dan olmayan, Müslümanlığa yakışmayan bir tutumu, davranışı da eleştirir. 1919 yılından itibaren gazeteleri oku; basamak basamak bu halkın kızlarına nasıl tezgahlar kurulduğunu göreceksin. 'Haydi kızlar bedava fotoğrafınız olsun istemez misin?' yahut 'Türkiye güzeli olmak istemez misiniz?' gibi başlıklarla kadınların nasıl adım adım modernizm adıyla fuhşiyata itildiğini göreceksin. Batılı zihniyetlerin o günden başlayacak kademeli bir şekilde topluma yansıttığı çirkefliğin ürünü bugünkü gençlerdir. Topluma dön bak kızların ve erkeklerin nasıl hayasızlaştığını göreceksin. Toplumda göremiyorsan bir gençlik temalı Türk dizi serisini aç onun ilk bölümünde bulabilirsin. Şimdi buna 'özgürlük' adı altında sessiz durup, afal afal bakarsak Allah muhafaza zina evlerimizin önüne kadar gelecek! Ki geldi gibi... Bu olayın en ufak boyutlarından biriydi. Asıl bacımızın değindiği büyük meseleye gelirsek... Bugün ticari ürünler topluma nasıl sevdiriliyor? Kızlarla... Bugün en çok zulüm hangi cinse yapılıyor? Kızlara... Müslüman bir erkeğe yapılan en büyük zulüm kimlerle yapılıyor? Yine kızlarla... Bunu gören bir insan şunu görmezden gelemez: bugünün kadınları modanın, modern olmanın en büyük kurbanı ve kölesi... Bir toplumun kadınını hayasız yapmak o toplumu hayasız yapmaktır. Şimdi soruyorum sen bu büyük tehlikenin farkında olarak bu tehlikeyi engellemek istemiyor musun?
  4. Pangea

son adım, algida/kenan doğulu'dan "ilk adımı sen at" toplumu parmaklarının ucunda oynatıyorlar. Yazik.

Bir de elidorun "özgür kız" ayaklarındaki toplumu dinlemem istedigimi giyerim istedigimi yaparim diyen yeni kizi var. Unileverin U sunu da yapıştırmışlar köşesine reklamın, güler misin ağlar misin...
  5. Cold

Kardeşim topuklu ayakkabı giymekle fuhuşu nasıl bağdaştirdin anlamadım.Benim sorduğum kadınlar bunu isteyerek giyor.Ya da kimse zorla açmıyor ki.islamin bu durumda ki hükmünü soruyorum. Fuhuş ne alaka.

Kadınları zorla kapamak diye birşey var mı islamda.sorum bu.

Konuya hakim biri cevaplarsa daha iyi olur.
  6. Pangea

size anlatamadığız o zaten, adamin dinsiz dindar olmasi FARKETMEZ. İşveren olduğu icin işcisinin ne giyecegine karar veremez. Verememeli! Ama veriyor yasal altyapısı mevcut. Ki yasal altyapisi olmasa bile o ise "ihtiyaci" olan kadin "isgucunu" satmak icin o topukluyu giyecek, aksam da ayak agrisi cekecektir. Cunku kolelik sistemi bunu gerektirir.
  7. Cold

Iyde kardeşim bu seferde mağaza sahibi der ki ben kolemiyim.Begenmiyorsa başka yerde çalışsın der.Ya da topuklu ayakkabı giymek isteyenler köle mi?Bunlar zorla giymiyor ki.Bunların hukuku ne olacak islamda onu soruyorum.bunlar kolemiyiz derse aynı şekilde. Anlatabildim umuyorum.
  8. Cold

Bu konu sandiginizdan çok daha derin.Öyle kolay değil çözmek.
  9. ديل-دار

ديل-دار Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ya hu kardeşler o kadar cevap vermiş tutturmussun da bunun hükmu nedir bunun hükmü nedir, burnuma hiç iyi akide kokusu gelmiyor.
  10. Şuheda

Şuheda İki ölüm olmadığına göre,O tek ölüm yiğitçe olsun! Moderatör Kullanıcı

جزاك الله خيرا
    Bu kadar insan sana izah etti susup otur ve yazılanların bi muhasebesini yap cehaletini daha fazla sergileme istersen.
  11. Cold

Söyler misin neymiş verdikleri cevap?
  12. Pangea

zaten mesele, modern toplumun kadin olsun erkek olsun kendi kolelik sistemini uretmis olmasi, ancak sozumona modern bireyin bunu algilamayip kolelikten kurtuldugunu dusunerek medeniyetinin bu super adimini sahiplenip var olan durumla boburlenmesinin abesligidir.

Neyse, sanirim sen erkeksin. Kac kadin isci topuklu ayakkabi giymekten memnunmus, kaci "alismis" sormak lazim. Veya al bir topuklu giy, 6 saat ayakta durabilirsen helal olsun. Ki 30dk duramazsin kanimca.

Sonuc olarak, yukarida denildigi gibi 1 2 kisiyi mutlu etmek yerine 100kisiyi memnun etmeye calismak kadinin modern dunyadaki koleligidir.
  13. Alketa

Alketa özel başlık bulamadım Kullanıcı

Başlık da içerik de gayet birbirini tamamlıyor.
    Bambaska yerlere goturmussunuz konuyu.
    Eyvallah Havin.
  14. Cold

Dediğim gibi kardeşim. Derin konu.işin ehli alım biri ile konuşmak gerek.Neyse sağol genede sen de haklısın bazı yerlerde
  15. Cengaver54

Cengaver54 La İlahe İllallah Muhammeden Resulullah. Kullanıcı

ŞUNU DEMEYİ UNUTMAYALIM: KOVULMUŞ ŞEYTANIN ŞERRİNDEN SANA SIĞINIRIM ALLAHIM
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş