1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Asker Kaçaklarını Artık Polis Yakalayacak!

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında ibnikayyim tarafından paylaşıldı.

 1. Slave of Allah

  Slave of Allah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Estağfirullah ne hakkı?
 2. millatu_ibrahim

  millatu_ibrahim Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  MaşaAllah sen burda Bizlerden hep ilmi cevap bekliyorsun. Fıkıh kitaplarından, akaidden nakillerle çözülmemiş meselelere delil istiyosun bizden. De, çok beklersin.

  Burda kimse alim değil çözülmemiş İhtilaflı konularda senin gibi delil sunsun.

  Biz bu tür çözülmemiş konuları hep alimlere havale ederiz, haddimizi biliriz çünkü.

  Ama sizler birer 'alim' olduğunuz için tabi ki bizden de aynı ilmi hassasiyeti gösterip delillerle konuşmamızı bekliyorsunuz))

  Bilmediğin şeyin ardına düşmicen...
 3. Slave of Allah

  Slave of Allah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah hidayetinizi arttırsın
 4. millatu_ibrahim

  millatu_ibrahim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bundan güzel bi dua edemezdin çok teşekkürler kardeş.

  Allahumme amin.
 5. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  evet haklısınız... devlet bu parayı askere harcayacak... eee ödemeyelim orada küfürün içine mi girelim... onların yeminlerini mi edelim.... belli bir bedelle bu küfürden kurtulmak için ödenen her paraya her hoca cevaz verir... arada sırada hocalar bu konuda ne fetvalar veriyor bi araştırayım diye kendinizi sorgulayın.... bizim aklımız nedense çoğu zaman yanılıyor....
 6. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Allah azzevecelle yaar ve yardımcın olsun kardeşim.... ben bunun sıkıntısını 7 sene özelliklede son 2 senedir çekiyorum... pes etmedim Allah bir çıkar yol gösterdi.... kardeşim 1999 depreminde çıkan bedellinin parasını depremzedeler için harcamışlardı.... bu onların verdiği kararlara göre değişiyor... nereye harcarlarsa harcasınlar ben şöyle düşünüyorum... bu türkiye devletinin güçlü olması bölgedeki müslüman mazlum halk için çok iyi .... bunu gördük... türkiyedeki mülteci kampları bile dünyanın en iyilerinden.... insani yönden bunların güçlenmesi iyidir...
 7. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  haklısın kardeşim... lakin bu skıntıdan kurtulmak için bizde müslümanlardan borç alıyoruz... infak bekleyip el açıyoruz maalesef... babamız sabancı değil...
 8. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  yaa bu adamınki boş zırvadan başka birşey değil.... düzgün bir müslümansan düzgün bir hocaya fetvasını sorarsın aklınla hareket etmezsin.... vijdanın da rahat olur... siz hiç mi fatva sormazsınız sayın ensar... hocanız yokmu sizin
 9. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı


  Allah cc. ağzına gönlüne sağlık versin... o kadar uzun uzun yazma ma da gerek kalmadı virgülüne kadar izah etmişsin içimden geçenleri..... Allah cc. içimizdeki ihtilafları ya ilimle ya da ilim ehliyle beraber çözmeyi nasip etsin...
 10. Horasani

  Horasani اعيدوا إلى الحق سلطانه Kullanıcı

  kardeşim,insan ilk etabda e para veriyorum bu da destek olmuyor mu diye düşünüyor.Allah basiretimizi artırsın.
 11. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bizi bu sıkıntıdan faize-harama bulaşnadan kurtaran Allaha Hamdolsun. Bütün kardeşlerime sabretmelerini gerekirse direnip imani redde kadar mücadele etmelerini tavsiye ederim. Rabbim yaaar ve yardımcınız olsun.
 12. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bakan Işık'tan 'Bedelli Askerlik' açıklaması!
  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, bedelli askerlik ile ''Bu konuyla ilgili bildiğim bir çalışma yok" dedi.  [​IMG]
  Eklenme: 12 Ağustos 2016, 14:24
  Bu haber 1.632 kez okundu
  Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, katıldığı televizyon programında bedelli askerlikle ilgili "İkide bir bedellinin gündeme getirilmesi bizim için uygun değil. Bu konuyla ilgili bildiğim bir çalışma yok" diye konuştu.

  BEDELLİ ASKERLİK ÇIKACAK MI?

  Işık, "Gündemde değil. Burada en temel yaklaşımımız Türkiye'nin asker niteliği ve ihtiyacı belli olacak çalışmalar sonucunda. Savunma Reform Konsepti sonucunda bu konular gündeme gelebilir. Bir taraftan terörle mücadele ediyoruz, bir taraftan bu hainleri temizliyoruz, bir taraftan küresel terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. İkide bir bedellinin gündeme getirilmesi bizim için uygun değil. Bu konuyla ilgili bildiğim bir çalışma yok. Gündemimiz ve önceliğimiz, çok daha farklı çalışmalar. Türkiye'nin bir daha böyle bir belayla karşı karşıya kalmaması için yapılan çalışmalar." şeklinde konuştu.  Bedelli çıkmadan önce mutlaka bu tarz haberler çıkar ve ''gündemimizde yok'' ve kamuoyunun nabzı yoklanır. bu dedikodular çıktıktan en ge. 2 sne içinde mutlaka çıkacaktır. faydalanmak isteyen kardeşlerim sabırlı olun imkanınız varsa hazılık yapın ve bu zulümden kurtulun inşeAllah... bu hususta çıkan en olumsuz haber bile olumludur unutmayın... wesselamualykum
 13. Ebu Hayseme

  Ebu Hayseme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Tağuta asker olmak bizzatihi küfür değil midir zaten?
 14. Şamil Basayew

  Şamil Basayew Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir.. Kullanıcı

  18 bin lira vermesen de verdigin butun vergilerin devlete gittigini ayriyeten cogunun orduya gittini bilmeyecek kadar cahil misiniz? Mesele 18bin vermemek kadar kolay degil. Nusra mucahidlerini katleden harici bir cemaate de hicret demek zor olsa gerek..
 15. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

  Ocak 2016'da haber sitelerinin yaptığı haberlere göre dönemin TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü 2023'e kadar zorunlu askerliğin kalkacağını söylemiş.

  "TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Faruk Özlü, Türkiye'nin, 2023'e kadar profesyonel askerliğe geçmesi gerektiğini belirterek, "Askerlik profesyonellerin işidir, amatörlerin işi değildir. Profesyonel askerliğe geçildiği zaman, zorunlu askerlik gönüllü olacak"


  2023'e kadar kaçanlar için de geçerli olur mu acep.

  [​IMG]
 16. Omer Faruk

  Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Curuge ayrilanlar haric oyle yada boyle gidiyor ehli sunnetin evlatlari
 17. sekerci100

  sekerci100 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İnşallah kalkar
 18. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah s.w.t. yardımcınız olsun. siz samimi olun dua edin ve sabredin er yada geç bir çıkış yolu gösterir rabbim. sabırlı olun pes etmeyin inşeAllah
 19. ebu el-fadl

  ebu el-fadl Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bedelli bekleyenler bu gelişmeler olumlu, böyle kulis yaparak geliyor. önce mümkün değil diyorlar. gündem oluyor 2019 seçimlerinden önce süpriz olarak bedelli çıkabilir.


  Bedelli çıkacak mı? Bozdağ açıklama yaptı
  Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, AK Parti milletvekillerine, bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulunduğu öğrenildi.
  07 Aralık 2017 Perşembe 08:34


  Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme programı devam ederken, Ak Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı. Her grup başkanvekiline bağlı 50-60 kişilik milletvekili gruplarına yönelik kahvaltılı toplantıların ilki dün Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya yaklaşık 30 civarında ismin katıldığı öğrenildi.

  Toplantının ana gündem başlığını Ak Parti milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı oluşturdu. Genel Kurul’daki görüşmelere sık sık, “karar yeter sayısı” olan 139 milletvekilinin bulunamaması nedeniyle ara verilmek zorunda kalındığı ifade edilen toplantıda, bu tablonun iktidar grubuna yakışmadığı vurgulandı. Ak Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve grup başkanvekillerince yanıtlandı.

  ‘BÖYLE BİR ORTAMDA SÖZ KONUSU DEĞİL’

  Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun şekilde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üzerine, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. (Milliyet)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş