1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Duyuru Banlama Duyurusu - Kimler Hangi Durumda Banlanir

Konu, 'Yönetim Duyuruları' kısmında IsLaM4eVeR tarafından paylaşıldı.

 1. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

    
  [​IMG]


  1- Forumda kesinlikle cemaatleri tekfir edercesine yazi yazilmasi kattiyeten yasaklanmistir. Örnegin hamas cemaati felanca seyhin suclamalarina göre .... oldu, falanca cemaat sunu sunu yapti da dinden cikti gibisinden mesaj yazanlarin sahipleri (değerlendirme sonucunda) forumdan uzaklastirilabilecektir.

  2- Forumda kesinlikle Türkiyede aktif sekilde teblig yapip ve kendisini ehli sünnet vel cemaate nisbet eden hocalar tekfir edilmeyecektir.

  Velev ki onlarin bazı konularda anlayışımıza ters düsen durumlari olsada, forumda bu tür ilim ehline muayyen tekfir yapmak yasaktir.

  Basta Abdullah Yolcu, Hasan Karakaya, Mehmed Emin Akin, Nureddin Yıldız vb. olmak üzere bu sahislara direk olarak müslüman sifati disinda bir sifatla isimlendirenler forumdan derhal uzaklastirilacaktirlar.

  Açıkça yanlış ve sapkın anlayışlarda bulunabilen, belli bir topluluklar tarafından takib edilen Cübbeli Ahmed, Alparslan Kuytul, Mustafa İslamoğlu, Abdulaziz Bayındır, İhsan Şenocak vb. şahıslar fitne çıkmaması için açıkça tekfir edilmesinden uzak durulacaktır. Fakat ehl-i sunnetin menhecine aykırı delilsizce veya fasid tevillerde bulunanlara sapkın, dalâlet cehli, inkarcı gibi nitelendirmelerde bulunarak insanların kendilerinden sakınılması sağlanabilir.

  3- Forumda kesinlikle her hangibi Allah yolunda caba sarf eden, bir alim, bir komutan ya da bir grup tekfir edilmeyecek ve dahi elinizde (geçerli) bir delil olmaksizin onlari her hangibi mesele de itham edip islam dairesi disinda elestirirseniz ve bu elestirilerinizin dozu insaf dairesinden cikarsa (değerlendirme sonucunda) forumdan uzaklastirilabilecektir.

  Unutmayin ki, siz bu kurallara ne kadar cok sahip cikarsaniz, forumumuz o kadar kaliteli ve güzel olacaktir.

  Bu kurallari ihlal ettigini düsündügünüz üyeleri rapor ederek ya da direk yetkili adminlere özel mesaj yazarak ihbar edebilirsiniz.
  islam-tr.net Forum Yönetimi

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Önemli Not: Bu maddeler zaman icerisinde degisebilir, ekleme ve cikarma yapilabilir.
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Hayırlı olsun inşeAllah
 3. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  isabetli ve güzel bir uygulama...
 4. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Güzel kurallar, insanları tekfir etmek yerine onları kazanmak daha doğru bir davranıştır. Hiçbir insandan ölmediği sürece, umut kesmemeliyiz. Allah'ın vahyi insanları değiştirme gücüne sahiptir. :)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş