1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Bayanlarin Üniversite Okuması?

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında fatımatuzzehraفاطمة tarafından paylaşıldı.

 1. fatımatuzzehraفاطمة

  fatımatuzzehraفاطمة Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Bayanların üniverstede uygun bir bölüm okumasi erkeklerle mesafeli olarak doğrumudur?Çok farklı yorumlar var sünnete göre veya Kur'an'a göre nasıl hareket etmeliyiz tesettürlü nice kardeşler edepli bir sekil de okullarina gidip geliyor..
 2. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  İslamı bilmeyen bir kadın nesli ortaya çıkarmak kaçınılmazdı. Bunun yolu eğitimdi… Daha önce erkekler üzerinde denenmiş olan sömürgeci metodla eğitim. Siyonist haçlı sömürgeciliği, Türkiye’de, Mısır’da, Arabistan’da, Hindistan’da, (Afganistan’ın kurulmasından önce) Endonezya ve Afrika’da özgürlük(!) hareketlerini destekledi. Kadınların hem sömürgeciler, hem hükümetler, hem de misyonerler tarafından kurulan okullardaki eğitim sistemine göre okumalarını teşvik edip yönlendirdi ki böylece sadece hissî olarak İslam’dan uzak olan değil, aynı zamanda dinden nefret edip iğrenen bir kadın nesli yetiştirebilsin.
  Siyonist haçlı sömürgeciliği Müslüman kadını Müslüman olsun diye eğitmedi. Ancak kendilerinin de ifade ettiği gibi “özgür” olsun diye eğitti. Bu özgürlük, İslam’dan kurtulmak anlamında bir özgürlük… Okullarda ve üniversitelerde yeni bir genç nesil yetiştirdiler. İşte bugün İslam aleminde varlığını sürdüren bu nesil, Siyonist haçlı sömürgeciliğin nihâî hedefiydi çünkü İslam akidesinden geri kalan kırıntıları yok etmeyi işte bu nesil gerçekleştirecekti.”
  Muhammed Kutub- Yirminci yüzyıl cahiliyyesi
 3. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu çağda üniversite okuyan muvahhideler dahi inkar ettikleri feminizmden etkilendi bence bu çağda Türkiye de üniversite okumak müslüman hem erkek hemde kadın için buyuk risk!
 4. Kübra Nur Tutkun

  Kübra Nur Tutkun Sabır+ ilim+tek hayal+hasret=ŞEHADET Kullanıcı

  Üniversite de Her bölüm için risk geçerli değildir ayrıca üniversite aynı zamanda bir davet ortamı durumundadır.Kendisini islami noktada geliştiren biri insanlara çok fayda sağlayabilir Allah’ın izniyle.
 5. Tevhid38

  Tevhid38 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Haklı olabilirsiniz benim düşüncelerim bunlar. Karma sınıflarda okuyarak İslam'a fayda sağlanacagini sanmıyorum aksine bu söyle bir algı oluşturur kadin erkek karisik eğitim de oluyormuş! Ama harem selam sınıflarda hocalar da buna uygun olursa dediğiniz davet ortami olusur ve müslümanlar faydalanir
 6. Şeriatü'l İslam

  Şeriatü'l İslam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kardeşim söylediklerinin bir kısmına katılıyorum. Fakat bazen onların küfür ideolojilerinin batıl olduğunu nakli ve akli delillerle açıklayınca İslam'ın izzeti ortaya çıkıyor. Batıl olan inançlarını yeniden düşünmek zorunda kalıyorlar. Rahatça İslam'a dil uzatamayacaklarını anlıyorlar. Zaten bir Müslüman hemen ilk dönemde sağlam bir duruş sergileyebilirse diğer öğrenciler insana mesafeli yaklaşıyorlar.
  Karma sınıf meselesine gelince bazen gözü kapalı ve tek gözü açık şekilde insan ders dinlemek zorunda kalabiliyor. Nefsine hakim olamayan kişilerin bu tür yerlerden uzak durmaları daha iyi olur.
 7. Alensar1

  Alensar1 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  es selamu aleykum şahsi görüşüm bu zamanda bir bayanın türkiye şartlarında değil üniversitede okuması zaruri olmadıkça evinden çıkmaması gerekir....
 8. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Karma eğitimle bu iş olmaz. Olamaz.
 9. Kübra Nur Tutkun

  Kübra Nur Tutkun Sabır+ ilim+tek hayal+hasret=ŞEHADET Kullanıcı

  Tevhid ehli bayanlar hiç okumasa dışardaki islamdan habersiz, kendini Müslüman zanneden bunca insana kim ulaştırıcak daveti...Ben bir üniversite ortamında öğrendim İslamı ve şuan bu şekilde bir sürü insan islamla yeniden tanıştı...Allah kulunu korur yeterki bu dava için elimizi taşın altına koyalım.
 10. Bakara 74

  Bakara 74 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Onlar evden çıkmayınca bayanlara tevhidi biz mi anlatacağız abi.
  Mescidlere gidip ilim alacaklar, eşlerine dostlarına Islamı tebliğ edecekler ki ahiret gününde hesap verebilsinler. Sadece erkekler degil kadınlarda hesap vermekle yükümlü.
  Tek başlarına çıkıp sabah akşam çarşı pazar dolaşsınlar demek istemiyorum yanlış anlaşılmasın.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş