1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber "benim Dini Kimliğim Yok, Beni Ilgilendirmez!"

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Şeriatu'l İslam tarafından paylaşıldı.

 1. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam İyi Bilinen Üye Üye

  Zeybekçi'den 'şarap' açıklaması: Ben müftü değilim, beni ilgilendirmez
  AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adayı Zeybekçi, İzmir şarabının üretilmesi gerektiği görüşünü savunarak, "Bu bir üründür, bir sanayidir. Ben dini kimliği olan birisi değilim. Beni hiç ilgilendirmez." ifadelerini kullandı.
  35162.jpg
  AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adayı Nihat Zeybekçi, daha önceden İzmir şarabının üretilmesi gerektiğini ve İzmir şarabını dünya markası haline getireceğini söylemişti. Zeybekçi bu görüşünün arkasında durarak, "Bu bir üründür, bir sanayidir, bir ticarettir, bu bir ekonomidir. Sonuçta ben dini kimliği, kişiliği olan bir müftü değilim. Diyanet İşleri Başkanı değilim. Orası beni hiç ilgilendirmez." ifadelerini kullandı.

  AK Parti'nin İzmir adayı Nihat Zeybekci, CNN Türk'te yayınlanan 40 programına konuk oldu. Zeybekci, burada gazeteci Buket Aydın'ın sorularını yanıtladı.

  Zeybekci, Aydın'ın "Şarap üretiminde bizim Denizli'de çok güçlüdür. Zamanında bunları destekleyerek geldik. Yerli üretim şarap ve alkollü içki üretimini destekledik diyorsunuz". Neden İzmirlilerde içki ruhsatı almayı zorlaştıracakmışsınız algısı var? İzmir'de şarap üretimini desteklediğiniz söylemi yerini buluyor mu?" sorusuna "Ben bugüne kadar böyle bir soru ile karşılaşmadım. İzmir, Denizli veya geldiğim her yerde geçmişimde böyle bir şey de yok. Denizli'nin her yerinde içki de verebilen restoranlar vardır. Bunun birçoğunun ruhsatında da imzamız vardır" yanıtını verdi.

  Zeybekci, şöyle devam etti:

  - Ama İzmir'de şarap üretiminin desteklenmesi ile ilgili bu bir ekonomidir, bu bir üründür, bir sanayidir, bir ticarettir, bu bir ekonomidir. Sonuçta ben dini kimliği, kişiliği olan bir müftü değilim. Diyanet İşleri Başkanı değilim. Orası beni hiç ilgilendirmez. Fetva verecek de değilim. Ama bu bir tarımsal üretim, incir ve zeytinimiz neyse, pamuğumuz neyse, üzümümüz de bizim işçimizin alın teridir, işçimizin emeğidir, çiftçimizin emeğidir.

  - Ülkemizin de en önemli katma değerlerinden, katma değer yaratabileceğimiz fırsatlarından birisidir. Türkiye şaraplarında da yıllarca binlerce yıldan beri markadır zaten. Bizim üzüm üretimini de desteklememiz, bağcılığı desteklememiz, üzüm, bağcılık, hatta pekmez artı şarabı gibi tüm üretimlerde destekçi olmamız son derece normaldir. Yerel yönetim olarak da bunların marka olması, ihracata dönüşmesi ve dünya pazarlarına çıkması da bizim en önemli destek alanlarımızdan olmalı. Diğer taraftan da şöyle ki Ekonomi Bakanlığı dönemimde de bunu yaptım. Türkiye'deki yerli şarap üretimi, rakı ve şarap üreticilerinin haksız rekabetten korunması ile ilgili, onlara daha geniş bir alan yaratmak, korumak ve gelişmelerini sağlamak amacıyla da ithalatına da en yüksek vergileri koymuş olan birisiyim. İthalatına, yerli üretimini korumak için. Bunun için bizim herhangi bir sorunumuz yok, problemimiz yok. İzmir'de de kimsenin böyle bir algısı veya korkusu da yok.

  Kaynak: mepanews.com
 2. ez-Zehebî

  ez-Zehebî Üye Üye

  Dünyalık için ahiretlerini satan mürtedler.
 3. Hacı M.

  Hacı M. Üye Üye

  Bunların kini ağızlarından taşıyor. Kalplerinde gizledikleri ise çok daha fazladır... Zaten genelev, idda.com, ganyan.com, domuz eti, kâfirlere ev arsa satan ve onları dost edinen, gibi büyük günahlara helal deyip serbest bırakan vr bizzat kendisi işleten. Zenginleri KOÇ, SABANCI, ZORLU, AĞAOĞLU vb. Firmaları zekat konusunda kendi insafına bırakan ve bunlardan zekat almayıp ihtiyaç sahiplerine vermeyen ve sonuç olarak en az %10 işsizin oluşmasına sebep olan bir parti'den, laiklikten, demokrasi'den de ancak böyle münâfıkane bir söz çıkar ağzından...
 4. Abdulafuv

  Abdulafuv İyi Bilinen Üye Üye

  Ben bu dünyada AKP IKTIDARI VE Yandaşları kadar munafik baska bir topluluk gormedim doğuda pkkci batida chpci moskovada rus pekinde cinli Washington'da amerikan telavivde yahudi olan bir topluluk
 5. Muhammed087

  Muhammed087 İyi Bilinen Üye Üye

  istediğin kadar şarapçı dine karşı olduğunu kanıtlamaya çalış onlar yinede sanada oy vermez,geriye bu rezilliklerin kalır
 6. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  Hak Batıldan Apaçık ORtaya Cıksada İnsanlar Hala Cahıllıkte ISrar edıp.
  Anca KEndı Ahıretlerını Yakarlar.

  ASlında Quranda Bu durum bunun gıbı durumlar apacık ortada degılmı.İnsanlara Sorulur. Neden Yaptınız.
  Kımısı bız namaz kılanlardan degıldık kımısıde Biz liderlerimizin atalarımızın ızınden gıttık.
  Ataları cagırılır onlar bunları reddeder. Bunlar onları reddeder ne fayda ama olacak olan olmus kıyamet kopmus hesaplar dürülmüştür.

  SEvınenler sevınmıs. Uzulenler ufacık bır dunya menfaatı karsısında nasıl olurda hak olanı bız sattık dıye kara kara huzne bogulmuslardır.

  HAla Anlayamıyorum Bu dunya Insanların uzerıne vaktı gelınce cokecek olan kımsenın hıcbırsey goturemeyecegı bır dunya.

  Bunlarında yaptıgını zaten 15 sene hıc kımse anlamadı.

  ALLAH der Faizi helallestırırler.ALLAH der Haram olan herseyı helal gıbı ınsanlara sunarlar.

  Sonra HAMDOLSUN BUYUYORUZ.
  Tevbe est.
  LA havle vela quvvete ılla bıllah.
 7. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam İyi Bilinen Üye Üye

  [​IMG]
  AK Parti İzmir Adayı Zeybekçi: İçkiye niye dokunayım, olur mu öyle şey?
  “İzmir’i iki kadeh içkiye indirgeyip böyle bir endişe varmış gibi gündem yaratmak bu şehre en büyük haksızlık.”

  AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, sahilde yemek yiyen çiftin kendisine "İçkiye dokunacak mısınız" diye sorduğunu aktarırken "Yahu niye dokunayım? Olur mu hiç öyle şey?” cevabını verdiğini söyledi.

  Zeybekci, Posta gazetesinden Murat Çelik'e konuştu. Çelik'in yazısının bir kısmı şöyle:

  “İzmir’i iki kadeh içkiye indirgeyip böyle bir endişe varmış gibi gündem yaratmak bu şehre en büyük haksızlık.”

  Cümle, Cumhur İttifakı’nın AK Partili İzmir Adayı Nihat Zeybekci’ye ait. Zeybekci dün Demirören Medya Grubu’nu ziyarete geldi Ankara’da. Sohbetin bir yerinde, önceki gün Karşıkaya’da yaşadığı şu sahneyi anlattı:

  Sahilde, bir restoranda, iki çift yemekteydi... Tam gün batımı saati... Güneşin yarısı denizin içinde... Harika bir manzara. Hava da çok güzel... “Afiyet olsun” dedim... “Başkanım” dediler, “Seni gönülden seviyoruz.

  Yaparsan da sen yaparsın ama buna dokunacak mısın” diye masadaki içki kadehlerini gösterdiler. Dedim ki, “Yahu niye dokunayım? Olur mu hiç öyle şey?” Nihat Zeybekci, İzmir’in trafikten kanalizasyon sistemine kadar birçok temel sorunu olduğunu ancak yaratılan ‘yaşam tarzı’ kaygısı gündeminin tüm bu problemleri gölgelediğini söyledi.

  Zeybekci şu cümleyle verdi mesajını: “İzmir’in sorunu yaşam tarzı değil yaşam kalitesi.”

  Mepa News | Haber Merkezi
  19 Mart 2019 Salı 12:20
 8. ez-Zehebî

  ez-Zehebî Üye Üye

  +1
 9. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam İyi Bilinen Üye Üye

  Allah'a hamd olsun artık yüzleri daha net ortaya çıkıyor


  [​IMG]
  AK Partili Zeybekçi: 21'inci yüzyıl Türkiyesi'nde içkili mekanları tartışmak gericiliktir
  AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi için başkan adayı olan Nihat Zeybekçi, 21. yüzyıl Türkiye'sinde içkili mekanların tartışılmasının gericilik ve yobazlık olduğunu ifade etti.

  AK Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi için başkan adayı olan Nihat Zeybekçi, 21. yüzyıl Türkiye'sinde içkili mekanların tartışılmasının gericilik ve yobazlık olduğunu ifade etti.

  BBC Türkçe'ye konuşan Zeybekçi, İzmir'de halkın "AKP kazanırsa yaşam tarzı ve özgürlükler kaybedilir" gibi bir kaygısı olmadığını söyledi.

  İki dönem belediye başkanlığı yaptığı Denizli'de içkili mekanların ruhsatını bizzat kendisinin verdiğini söyleyen Zeybekci, "21. Yüzyılın Türkiye'sinde içkili mekanları tartışmak gericilik ve yobazlıktır" dedi.

  İzmir'de genç işsizliğinin çok yüksek olduğunu söyleyen Zeybekci, İzmir'de yetişen gençlerin iş bulmak için başka kentlere göç ettiklerini söyledi.

  Zeybekci, son yıllarda artan beyin göçüyle ilgili ise "Nitelikli gençler bir fırsat bulup maalesef ülkeyi terk ediyor. Kavgalı eve kimse kız vermez" dedi.
  www.mepanews.com
  Son düzenleme: 25 Mart 2019 21:27
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş