1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Beyin Transferi Ile Ölümsüzlük..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Rakun tarafından paylaşıldı.

 1. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ...(bilinç,zihin transferi))

  Beyin transferi ile ölümsüzlük

  Rus medya zengini Dmitry Itskov, insan beynini robota yükleyerek sonsuza kadar yaşayabilmeyi vadeden bir projeyi finanse ediyor.

  İnternet medya şirketi New Media Stars’ın sahibi Dmitry Itskov, ‘2045 Initiative’ isimli projeyle insan benliğini depolama yetisine sahip robot geliştirerek ölümsüzlüğü mümkün kılmayı amaçlıyor.

  Nörologlar, robot mühendisleri ve insan bilinci araştırmacılarından oluşan proje ekibi, insan benliğinin dijital versiyonunun bir androide (insansı robot) yüklenebileceğine inandıklarını belirtiyor.

  İnsan beyninin çalışması ile bilgisayarların çalışmasının benzer olduğunu ifade eden ekip, bu sayede düşüncelerin ve duyguların robotlara yüklenebileceğini düşünüyor.

  Rus medya zengini Dmitry Itskov, insan beyninin robotlara transfer edilmesiyle ölümsüzlüğü bir hayal olmaktan çıkaracağına inanıyor.

  Serveti 1,5 milyar doları bulan 35 yaşındaki Itskov, ‘’Bilim insanları projemize zihin transferi adını verse de ben benlik transferi demeyi tercih ederim, bu projenin hayata geçme olasılığı yüzde 100’’ ifadelerini kullandı.

  Projenin ilk aşamasını insan zihniyle kontrol edilebilen robotlar geliştirmek oluşturuyor.

  Daha önce de Kaliforniya’da yaşayan iki kolu ve bacağı tutmayan Erik Sorto isimli bir kişi düşünceleriyle bir robot kolu kontrol etme çalışmalarıyla adından söz ettirmişti.

  Proje eğer Itskov’un ön gördüğü şekilde sonuçlanırsa ölümsüzlük 30 yıl içinde gerçek olacak.
 2. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Her canlı olumu tadacaktır.
  Otesı yok
 3. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Zaten beynini naklettirirsen ölmüş oluyorsun, sadece androidin teki senin bir organını kullanmaya devam ediyor.
 4. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ömer burda bahsedilen biyolojik ölüm değil,blincin aktarımı.Böyle birşeyin olabiliratesi varsa bunu kafirlerden önce bizim bulmamız lazım.

  Yoksa ki zaten blincin aktarsan bile ölümsüz olmazsın,evren bile sonlu iken.Başlık dikkat çekmek için öyle atılmış, oralara takılma.Asıl konuya blincin aktarımına odaklan.
 5. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Pangea kardeşim anlamamışsın, beyinden kasıt; hafıza yani bilinç.Beynin bir önemi yok burda.Biyolojik hiç bir yapının önemi yok çünkü bu hafıza robotlara, makinalara aktarılacak diyor.Böyle birşeyi kafirlerden önce bulmalıyız. Olabilir mi böyle birşey bilmem ama olursa ilk bizim bulmamız lazım.

  Ayrıca bu fikir ; ışık hizini aşmanın bir yolunu bulamazsak derin uzay yolculuklari icin "generation ship" fikri ile yarisabilecek nadir alternatiflerden biri. Insan zihninin bir kopyasini bilgisayara aktarabilirsek uzayda yasam destek unitelerine, kalin radyasyon korumalarina ihtiyac olmadan uzun yillar seyahat edebiliriz.
 6. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Dünyada ki ğaranın yarısı elinde bulunan David Rockafeller bile 6 organ nakliyle 100 yaşına kadar ancak tutunabildi. Allah ölümü yaratmıştır, bu tür boş işlere kafa yormak ahmaklıktır.
 7. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Burda bahsedilen beynin veya bedenin değil bilincin, düşüncenin yaşaması/aktarılması.Senin hafızanı farzet ki bir makinaya aktarıyorlar. Anlatılan bu.Böyle birşey olursa savaşlarda bile kullanabilirler.Ve akıllı bir makina ile savaşmak...yorulmuyor,acıkmıyor,uyumuyor...Hepsinden önemlisi düşünebilmesi.Yani bu bilinç aktarımı gerçekleşirse bırak uzayı,savaşlar bile değişir.
 8. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Mümkün değil, insan her şeyiyle ölüp tekrar diriltilecek.
 9. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Sadece bir insanin hafiza kayitlarini robota aktarsan ne olur ki? Kollektif olmadiktan sonra sadece bir kisinin olumsuzluk hevesini giderirsin o kendini olumsuz sanar halbuki insan degil artik bir makina. Bu isin kollektifi de zaten var bkz. Internet. Ayrica bir insanin zihnini makinaya aktarsan savaslarin degisecegini sanmiyorum cunku artik savaslarda bedenin degil atomun onemi var. En yikici silah kimdeyse ustun gelen o olur Allahin izniyle.
 10. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bilinç transferinin mümkümatını bilmiyorum ama insanlık robotlaşmaya doğru gidiyor.Cyborglar gibi.Yarı insan, yarı makina.Böyle olmazsa zaten yapay zeka bir yerden sonra gezegeni ele geçirebilir.Ya biz robotlaşırız biyonik olarak ya da onlar kendilerini programlayıp daha üst seviyelere taşır gibi geliyor.Çünkü ; bilgiyi unutmuyor, bilgiye hızlıca ulaşabiliyor. Böylelikle kendini geliştirip bizim öğrenme hızımızı aşabilirler.Ve bizler onları durduramayız.

  Ama ben bir makinanın düşünebileceğini, geleceği öngörebileceğini de sanmıyorum.Çünkü; akıl mahluktur.Akıl olmadan bu işler olmaz.Robot programında ne yazıyorsa onu yapar.Bu yüzden kendilerini geliştirebileceklerini sanmıyorum.
 11. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ama bilinci aktardıktan sonra organizma ölüyorsa?Bunu beynindeki bir cipin çıkarılıp başka robota aktarılması gibi düşün.Bu sefer o robot sen olmaz mısın?Ha bence bunun imkanı yok ama adamlar uğraşıyor.

  Bir de bunu ileri götürüp biyorobot yaparlarsa insan mı robot mu ayırt edemeyiz.

  Atom bombası atılsa zaten canlı organizmanın yaşama şansı yok ama bu robotlar hayatta kalabilirler.Bir de adementium dedikleri bir elementi bulursalar atom bombasıda etki etmez.Bir alaşım, beşinci element diyenlerde var.Kaptan Amerikanın da kalkanının bu alaşımdan olduğunu söyleyenler var.Marsta bu elementten bolca olabilir.Marsa yönelik uzay çalışmaları boşa değildir diye düşünüyorum.Marsa atom bombasından çok daha güçlü birşey atılmış olabilir.

  http://www.webtekno.com/muthis-iddia-mars-taki-yasam-nukleer-bombalarla-son-buldu-h24622.html
 12. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bir zamanlar bilgisayar, tlf,uçmak vs. de hayaldi. Son ikiyüzyılda teknoloji çok gelişti.Bu yüzden bütün bunları araştırıp kafirlerden önce bizim bulmamız lazım.Bence de mümkün değil ama adamlar uğraşıyor.
 13. Berkut Altay

  Berkut Altay مَزِّقُوا دَوْلَتَهُمْ فَاحْرِقُوا رَايَتَهُمْ Kullanıcı

  th1_481256.jpg 5551386626_44200c9656.jpg
  Boşverin beyin transverini. Üretecekseniz böyle bir şey yapın. Bilenler bilir
 14. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  nanosuıtler de geliştiriliyor olabilir.Üstelik bu imkansız da değil, mümkün görünüyor.Maksimum hız,hareket,çeviklik,sıçrama ve görünmezlik gibi özelliklere sahip nano teknoloji kullanılarak üretilmiş kurşun geçirmez giysiler hayal değil.

  https://kotaku.com/5349268/crysis-2s-nanosuit-2-up-close-and-personal/

  https://khosann.com/dis-iskeletlerl...i-dis-iskelet-kullanan-felcli-bir-genc-vurdu/
 15. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Tabi her şey mümkün ve her şey bir sınav. Tevekkülü elden bırakmamak lazım.
 16. Rakun

  Rakun Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Aynen.Olurda bilinci aktarırlarsa çoğu insan bir yaratıcının varlığı hakkında şüphelenebilir.İmansız gidebilir.Onun için tevekkül etmek lazım.Akıl mahluk sonuçta, ne olduğunu bilmediğimiz bir enerji olabilir.Allah bir şekilde bizi sınamak için aklın aktarımına müsaade ederse, aklı ve dolayısı ile ruhu da o makinaya bağlatabilir.Sahip olduğumuz bedenleri düşün!.. Zaten aklımız ve ruhumuz karbon temelli biyolojik bir makinanın içinde.Onun için, böyle birşey olursa ; kuvvetli iman lazım.Bilincimizde asla şüpheye yer olamaz!..Her ne olursa olsun hafızamızda, düşüncemizde, bilincimizde şüphe olmamalı.İster biyolojik bu bedende, ister mekanik olan bir bedende.Yani böyle birşeyin olacağına inanmıyorum, o ayrıda ; Allah sınamak için dilerse yaptırır.Dediğim gibi zaten biyolojik bir makinayız.
 17. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Su konuya ramazandan sonra bakacağım :)
 18. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kardeş sen ne okuyorsun?
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş