1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Bin Ladin'in Eşi Baskınla Ilgili Gerçekleri Açıkladı

Konu, 'Afganistan'li Şehidler' kısmında muwahhid04 tarafından paylaşıldı.

 1. muwahhid04

  muwahhid04 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  [​IMG]

  Obama’nın, Amerikalı haydutların Şeyh Usame bin Laden’i öldürdüklerini açıklaması ve sonrasında orada gerçekte neler yaşandığına dair batı medyasında farklı spekülasyonların ortaya çıkmasıyla birlikte demokratik propaganda ve dezenformasyona maruz kalan insanlar, tüm bu hikayelerin güvenilirliğiyle ilgili şüpheye düştüler.
  Açıktır ki Amerikalıların arzusu, Şeyh Usame’nin son anlarını O’nun geçmişi ve karakteriyle uyuşmayan son derece olumsuz bir şekilde sunmaktı.
  Bin Laden’in cesedinin fotoğraflarının ve videosunun yayınlanmasını yasaklayan Amerikalıların, O’nun cesedini İslami kurallara uygun bir şekilde denize gömdükleri iddiası, Amerikalıların yalan söyledikleri şüphesini daha da güçlendirdi.
  Belli ki, Şeyh Usame bin Laden’in meskenine yapılan baskın ve O’nun katledilmesiyle ilgili sızdırılan ve röportajlarda, TV Showlarında ve kitaplarda periyodik olarak işlenen “Gizli Bilgiler”, gerçeği kesinlikle yansıtmıyordu.
  En son dezenformatik sızıntı ise, geçtiğimiz günlerde El Kaide liderinin şahsi korumalığını yaptığı iddia edilen Abdüllatif isimli birinin, Bin Laden’in yanından hiç ayırmadığı patlayıcı kemeriyle istişhadi eylem yaptığını iddia etmesiydi.
  Ancak bu versiyon da yanlıştır ve Şeyh Usame’nin şehadeti hakkındaki gerçeği gizlemek amacıyla yayılmıştır.
  Peki, Pakistan’ın Abbutabad kentinde 2 Mayıs 2011 günü gerçekten ne olmuştu?
  Bu soru, Şeyh Usame bin Laden’in şehid edildiği evine yapılan baskın esnasında kendisiyle birlikte olan Yemen asıllı eşi Emel Seda tarafından cevaplandı (bu haberin yayınlanmasından sonra link, Twimail site yönetimi tarafından silindi fakat metin, YouTube‘a yayınlandı ve şu ana kadar kaldırılmadı).
  Emel es-Seda, Şeyh’in şehadetinin gerçek hikayesini anlattı ve cesedinin ortadan kaybolmasının sırrını ortaya çıkardı:
  Saldırı başlayıp askerler helikopterlerden atlamaya başladıkları zaman, o anda evde bulunan kardeşler onlarla çatışmaya girdiler. Çatışma çok ağır ve sarsıcıydı.
  Evimize saldıranlar, Amerikan ve Pakistan askerleriydi. Onlar beraber hareket ediyorlardı. O kadar çoklardı ki bir anda hepsi de avluyu ve evi sarmışlardı.
  Saldırı anında Usame, kendi odasındaydı. Derhal bir silah aldı ve pencereye koştu. Çatışmanın ilk dakikalarında yüzüne bir mermi isabet etti ve hemen oracıkta şehid oldu(inşallah).
  Ve bu, Şeyh için Allah’ın bir lütfu idi.
  Biraz sonra Amerikalılar, odaya girdiler ve Şeyh’in cansız bedenini buldular. Cesedi alıp evin dışına çıkardılar ve Amerikan deniz piyadelerine ait bir helikoptere götürdüler.
  Helikopter havalandıktan bir müddet sonra çok şiddetli bir patlama oldu. Muhtemelen isabet almıştı. Helikopterin parçaları her tarafa yayıldı. İçindeki herkes öldü ve parçaları etrafa dağıldı. Aynı şey Şeyh’in cesedine de oldu.
  Amerikalılar, zaferlerini tüm dünyada kutlamak için O’nun cesedini göstermek istiyorlardı fakat Allah(s.v.t.), onların bu planlarını alt üst etti.
  Allah, Şeyh’in cesedini bile onlardan aldı. Onlara hiçbir şey bırakılmadı ve bu yüzden, O’nun cesedinin denize gömüldüğü hikayesini uydurmak zorunda kaldılar. Allah, O’nu bu dünyada iken de öldükten sonra da düşmanlarından korudu.
  Allah O’nun şehadetini kabul etsin ve kendisine cennette en yüksek dereceleri nasip etsin!
  Bu hikayeye ilaveten şunu da hatırlatmak isteriz ki; Amerikalılar, Abbutabad’daki bu olaydan bir müddet sonra, Ağustos 2011′de, Fox TV aracılığıyla Afganistan İslam Emirliği’ne bağlı mücahidlerin içerisinde El Kaide liderine yönelik düzenlenen operasyona katılan “6.Tim”e ait bir helikopteri vurdukları bilgisini vermişlerdi. Bu olayda 22 SEAL üyesinin hayatını kaybettiği açıklanmıştı. Başkan Obama, ölen askerlerin arkadaşlarına ve ailelerine başsağlığı dilemişti.
  Muhtemeldir ki bu sızıntı, 2 Mayıs 2011 gecesi Abbutabad’da Şeyh Usame bin Laden’in cesediyle birlikte ölen Amerikan askerlerini gizlemek için bir girişimdi.
  Kavkaz Center
 2. ENSAR

  ENSAR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ALLAH ŞEYH 'E RAHMET ETSİN FİRDEVSİ ALADA PEYGAMBERİMİZE KOMŞU EYLESİN...AMİN...
 3. Ebu Katade

  Ebu Katade Misafir

  Allaahu ekber Ya Rab sana hamd olsun, sana şükürler olsun. kafirlere, şeyhin ölüsünüde dirisinise bırakmadığın için...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş