1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Bir Resmin Tahlili - Kaplumbağa Terbiyecisi - Osman Hamdi

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında hebbit kerrih tarafından paylaşıldı.

 1. hebbit kerrih

  hebbit kerrih Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    


  necis kafirler dinimizle dalga geçmişler bazıları da evine bu adamın resmini asıyor. Allah aşkına en azından mevzuyu öğrenecek kadar izleyip insanları uyaralım.
 2. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  Uhktilere güzel bir ders olmuş, hatta sadece onlara değil bize de.
 3. Ebu Mervah

  Ebu Mervah الله اكبر والعزة لله Kullanıcı

  Güncel...Bugün reklamcı müslüman bir kardeşime bu sohbette bahsedilen resmin tablosunun yapılması teklif edildi.Yani "Kaplumbağa Terbiyecisi" resmi.Ben de kardeşi; tablonun ne anlama geldiğinin ve ne amaçla çizildiğinin farkında olmadığını düşünerek kendisini müşterilerinin dükkanında uyarmadım.Oradan çıktıktan sonra işin hakikatını anlattım ve bir müslümanın böyle bir işi kabul edemeyeceğini anlattım.
 4. Alketa

  Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

  Video uzunmus musait olunca izleyeceğim insallah.hızlandırılmış baktim da osman hamdi bey in mihrap tablosu hakkinda mi konuşulmuş?
  Rahle kadin kelimeleri gecti bir kac kere.
 5. y0lcu34 HARİCİSİ

  y0lcu34 HARİCİSİ Üyeliği İptal Edildi Banned

  Çok uzun video, özet lütfen kardeşler :)
 6. Alkâme

  Alkâme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  8.45 ile 14.30 arası izlemeniz yeterlidir konuyu anlamanız için, kaplumbağa terbiyecisi tam bir necis kafir köpektir.
 7. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Bazi kardeslerin ayrica ümmet bilincini anlamasi gerek. Müslümanlarin alayinin ümmet icinde oldugunu unutmamak gerekir. Nureddin hoca hakkinda sitede cok siddetli yazan kardesler ümmet bilincini cogu kez unutuyor. Bakin bu bile o kisinin bir güzelligidir ki, unutulmus gizlenmis birseyi gündeme sokarak bu ecri almistir. Allah razi olsun böyle calismalar artar insaAllah. Birbirimizin güzelliklerini görmemiz gerekir her daim.

  Not: Simdi cikar biri der, sen belama nasil hoca dersin : ) , Allahu alem.
 8. y0lcu34 HARİCİSİ

  y0lcu34 HARİCİSİ Üyeliği İptal Edildi Banned

  Kardeş hakkını helal et bir şey soracağım. Nureddin Yıldız'ı tam olarak tanımıyorum.(Akidesi, güncel meselelerdeki görüşleri vs.) Ancak takip ettiğim kadarıyla İhsan Şenocak, cübbeli gibi adamlarla oturup kalkan birisi. Hangi amaçla oturuyor onu da bilmek lazım gelir tabii ki. Amma cübbeli gibi adamları tevbeye çağırmak yerine bunları ehli sünnetten, ümmetten sayıyorsa akidede takip edilmeyecek birisidir demek ne kadar yanlış olur?

  Tablo konusunda ise çok sıkıntım yok elhamdulillah, resimdir sanattır pek açmıyor, entellektuel olamadık bir türlü :)
 9. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  cübbeli gibiler ile oturmak küfür müdür?
 10. y0lcu34 HARİCİSİ

  y0lcu34 HARİCİSİ Üyeliği İptal Edildi Banned

  Cümlenin devamında ne düşündüğümü belirtmişim, herhangi bir tekfir vs. yok niye küfür olsun. Şayet bu tip adamları islam üzere görüyorsa akidede takip edilmemesi gereken birisi olduğunu da belirtmişim. Yazdığınız cümlede art niyet hissettim ister istemez. Cübbeliye müslüman hükmü veren biri akidede takip edilir mi şeklinde iadei sual yapayım bende.
 11. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Art niyet aramana gerek yok, direk yüzüne diyorum bunu yapinca eline ne geciyor, birileri kafana silah mi dayiyor illede elestirmek illede laf sokmak icin kendinizi cok mu SIKISTIRIYORSUNUZ anlamiyorum. Zaten konuyada sizin gibi motomot bakan kisiler icin yazayim dedim, ona ragmen yaziyorsaniz demekki sizde bir sorun var. Normal hayatta cübbelinin tirnagi olamayacak adamlarla is yerinde calisiriz birsey olmaz, mal alirken pazarlik yapariz birsey olmaz ve hatta basimiza biri katmerli kafir iken müdür olur yine bize bisey olmaz ama davetcinin biri ömrü hayatinda sirf cemaatlerin kendi aralarinda katildigi bir toplantida resmi cekilir diye mesele dinden cikaran küfre kadar gider. Yok böyle dünya. Müslüman agir ol, zan yapma. Adam cikipda ben cübbelinin akidesini benimsedim, seyhini seyh edindim, cübbeliyi herkes takip etsin diye bangir bangir bagirmazken senin cikip burada bu konuya böyle müdahil olman tamamen art niyettir.

  Bana 1 tane adam akilli partici, birilerinin yalakasi selefi hocada olsa cikar sünnete katki yönünden bu adamin 1000 de biri bir is yapmis olsun gidim o hocanin elini öpeyim. Hal böyle iken kelimelerine dikkat et.

  Soruya soruyla karsilik vermek zavallilikdir ki kendi akidende bu durum net olmadigi icin sorumdan kactin ben sana yanit vereyim, cübbelide olsa biri ona müslüman hükmü veriyorsa o adamin takip edilip edilmemesinde herhangibi beis yoktur ki, bizler kisileri degil kisilerin kuran ve sünnete uyan taraflarini takip ederiz hatta daha büyük birsey söyleyim bu hak olan kuran ve sünnet cübbeli gibilerinden bile gelse biz onu aliriz. Tarihte bunun cok örnekleri var.

  Sana tavsiyem zan ve art niyetle yazacaksan hic kendini yorma.
 12. y0lcu34 HARİCİSİ

  y0lcu34 HARİCİSİ Üyeliği İptal Edildi Banned

  Katmerli kafirle ticaret haram değil, ancak şirk ehliyle "ümmetin durumu" hakkında hasbihal etmek acaib kaçıyor. Ben sorundan kaçmadım, aksine küfür olmadığını belirttim. Sondaki sorudan istediğim cevap şahsın hükmü değil umumi bir hüküm idi. Ve yine sonunda kasıtlı olarak "akidede" takip edilir mi dedim. Bu adamı ne tekfir ettim, ne küfrüne şahid oldum. Ancak müslüman dinini kimden aldığını araştırmakla mükelleftir. Ehli sünnet maalesef sizin davet etsinde nasıl ediyorsa etsin fikrinizle muttefik değil.

  Şayet kelimesi bilindiği üzere şart belirtir. Yine cümleyi yazayım da belki kendini hak üzere sabit görmek yerine beşerin sıkça hata ettiğini kabullenirsin. Şayet bir kişi cübbeli gibi şirk ehline müslüman hükmü veriyor ise o adam "akidede" takip edilmez. Senin dediğin gibi ehli sünnet imamları kendilerini çok SIKIŞTIRMIŞ olsa gerek ki İmam Maturidi ve İmam Eşari gibi akide önderleri hakkında akidevi yanlışlıklarını kaleme alarak avamı uyarmışlar. İmam Maturidi'yi şu hatalarını bilmeden takip etmek caiz değildir vb. ararsanız bu tür risalelere ulaşabilirsiniz.

  Konuyu açan arkadaştan özür diliyorum, mahiyetinden çıktı istemeyerek. Allah hakkı hak batılı batıl olarak görmeyi ve buna göre amel etmeyi nasip etsin. Daha yazmayacağım, tartışmayı silebilirsiniz. Selam ve dua ile..
 13. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Yazma kardesim daha hayirdir senin icin.

  Akidede birini takip etmek icin birilerine soruyorsan daha cok yol alman gerek. Su günümüzde akidede motomot su hoca takip edilir diye kimse büyük konusamaz. Ki netteki hocalar ancak nasihat babinda dinlenir. Akidede birini takip edeceksen bu reelde yüz yüze görüstügün her daim canli sorup ve nasil yasadigini gördügün biri ile olur. Nurettin hocanin akidesindede kücük gibi görünsede sorunlu görülen daha önce bizzat kendim tarafindan acilmis konularda var ancak bu demek degildir ki o adam takip edilmez.

  Kaldi ki biz burada bu adamin sohbetini dinle derken akidevi konularda moto mot takip et asla demeyiz üstüne nasihatini dinle dediklerimizin bile hangi konularda yamuk oldugunu bilhassa altini cizerek, üyelerimize söyleriz. Yani tavsiye ederkende ehli sünnetin metodunu kullaniriz. Ancak ehli sünnetin metodunda senin kistasini ben göremedim yani suna müslüman demeyen adam akidede takip edilmez gibi bir kaide. Zaten bu konu tekfir konusu son 10 senede moda oldu eskiden alimlerin yaptigi birsey degil. Ibn teymiyye Allah ondan razi olsun sofileri tekfir etmiyor ama tenkidini sedid sekilde yapiyor simdi cikip diyelim ibn teymiyye akidede takip edilmez. Vesselam...

  not: tekfir tarihde hep vardi ama cagimizde, türkiyede özellikle son 10 sene had safhada meshur, hamdolsun gitgide azaldi, insaAllah tamamende biter.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş