1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Büyük Şeytan Iran En Sonda Bunu Da Yaptı!

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  İran En Sonda Bunu da Yaptı!
  İranlı yönetmen Mecid Mecidi tarafından çekilen ve İslami hassasiyetlerin göz ardı edildiği Efendimiz Hz.Muhammed’in(sav) sesli ve görüntülü olarak temsil edileceği skandal bir film yapılıyor.
  Filme sert tepki gösteren Lübnan Müftüsü Muhammed Ali El Cuzu “Bu adım İran’ın İslam’dan önce benimsediği putperestlik günlerine geri dönüştür”dedi. "Muhammed" isimli film Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (sav) hayatını anlatıyor. Filmde Hz. Peygamberin rolünde birisinin oynatılması şimdiden infiale neden oldu. Lübnan Müftüsü El Cuzu, söz konusu filme tepki göstererek bunun İslam’a hakaret olduğunu söyledi.

  Söz konusu filmin İran’ın başkenti Tahran’da Şubat 2015 ‘de yapılacak Şafak Sinema Festivali’nde gösterime gireceği belirtildi. Yapımında son aşamaya gelinen filmin bölgedeki Şii- Sünni gerilimini daha da artırmasından endişe ediliyor.

  Film Hz. Muhammed’in(sav) çocukluğunu anlatıyor. Film, İslam dünyasında Fil olayı olarak bilinen (Ebrehe’nin Kabe’yi yıkmaya çalıştığı yıl) ile Hz. Muhammed’in doğumuyla başlıyor. Filmde ayrıca, Hz. Muhammed’in çocukluğunda önemli yer tutan, annesi Amine, süt annesi Halime, dedesi Abdülmuttalib'e geniş yer veriliyor. Hz. Muhammed’in görüntülü ve sesli bir şekilde temsil edileceği film bu alanda ilk olma özelliği taşıyor. Gösterime girmesinin ardından İslam dünyasında ve özellikle Sünni dünyada büyük tepki çekeceği ifade ediliyor.


  "BÖYLE BİR GİRİŞİM CAİZ DEĞİL"

  Lübnan Müftüsü Cuzu, Hz. Muhammed’in sesli ve görüntülü bir şekilde filmde temsil edilmesinin dinen günah olduğunu belirterek, "Peygamber Efendimizin Müslümanlar nezdindeki önem ve saygınlığından dolayı böyle bir girişim caiz değildir. Çünkü hiç kimse Hz. Muhammed'in (sav) kişiliğini yansıtamaz ve onun rolünü oynayamaz." diye konuştu. Tahran yönetiminin ülkedeki film endüstrisi üzerinde ciddi bir kontrol sistemi bulunuyor. Onay almayan filmlerin çekilmesine izin verilmiyor. Şia mezhebini doktrinlerin öne çıkaran filmlere milyonlarca dolar katkı sağlandığı biliniyor. Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün gibi bir çok İslam ülkesinde Peygamberlerin filmlerde canlandırılmasının günah olduğu konusunda fetvalar bulunuyor. 2. sirati mustakim

  sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  nasil reyting kapip nasil unlu olmanin iki yolu var:
  1-cok iyi bir amelle, kimsenin yapamadigi bir isle
  2-cok cirkin bir isle yine kimsnin ona kadar bu kotuluyu risk edip yapamamsiyla
  bu film art niyyetli bi proje serefsizlerin.
 3. Hattab Amedi

  Hattab Amedi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  büyle bir alçaklığı yaparlarsa,kendi rezil anlayışlarında boğulurlar..
 4. Ebu Mervan

  Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Abi bunlar yahudi ve hristiyanlardan da beter. Kitab ehli bunların yanında yaya kalır.
 5. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bu ne alçaklık..:acpsnr:
 6. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şii Yönetmenden Hz. Muhammed Tasvirli Film
  İslam dünyasını ayağa kaldıran adım bu kez İran'dan geldi. İranlı yönetmen Mecid Mecidi, Hz. Muhammed’in sesli ve görüntülü olarak temsil edileceği bir film çekti. Sert tepkilerle karşılaşan filmle ilgili Lübnan Müftüsü Muhammed Ali El Cuzu “Bu adım İran’ın İslam’dan önce benimsediği putperestlik günlerine geri dönüştür” dedi.
  "Muhammed" isimli film Peygamberimiz Hz. Muhammed’in hayatını anlatıyor. Filmde Hz. Peygamberin rolünde birisinin oynatılması şimdiden infiale neden oldu. Lübnan Müftüsü El Cuzu, söz konusu filme tepki göstererek bunun İslam’a hakaret olduğunu söyledi.

  Söz konusu filmin İran’ın başkenti Tahran’da Şubat 2015 ‘de yapılacak Şafak Sinema Festivali’nde gösterime gireceği belirtildi. Yapımında son aşamaya gelinen filmin bölgedeki Şii- Sünni gerilimini daha da artırmasından endişe ediliyor.

  Film Hz. Muhammed’in çocukluğunu anlatıyor. Film, İslam dünyasında Fil olayı olarak bilinen (Ebrehe’nin Kabe’yi yıkmaya çalıştığı yıl) ile Hz. Muhammed’in doğumuyla başlıyor. Filmde ayrıca, Hz. Muhammed’in çocukluğunda önemli yer tutan, annesi Amine, süt annesi Halime, dedesi Abdülmuttalib'e geniş yer veriliyor.

  Hz. Muhammed’in görüntülü ve sesli bir şekilde temsil edileceği film bu alanda ilk olma özelliği taşıyor. Gösterime girmesinin ardından İslam dünyasında ve özellikle Sünni dünyada büyük tepki çekeceği ifade ediliyor.

  Lübnan Müftüsü Cuzu, Hz. Muhammed’in sesli ve görüntülü bir şekilde filmde temsil edilmesinin dinen günah olduğunu belirterek,"Peygamber Efendimizin Müslümanlar nezdindeki önem ve saygınlığından dolayı böyle bir girişim caiz değildir. Çünkü hiç kimse Hz. Muhammed'in kişiliğini yansıtamaz ve onun rolünü oynayamaz” diye konuştu.

  Tahran yönetiminin ülkedeki film endüstrisi üzerinde ciddi bir kontrol sistemi bulunuyor. Onay almayan filmlerin çekilmesine izin verilmiyor. Şia mezhebini doktrinlerin öne çıkaran filmlere milyonlarca dolar katkı sağlandığı biliniyor.


  İslam dünyasını ayağa kaldıran adım bu kez İran'dan geldi. İranlı yönetmen Mecid Mecidi, Hz. Muhammed’in sesli ve görüntülü olarak temsil edileceği bir film çekti. Sert tepkilerle karşılaşan filmle ilgili Lübnan Müftüsü Muhammed Ali El Cuzu Bu adım İran’ın İslam’dan önce benimsediği putperestlik günlerine geri dönüştür dedi.

  Suudi Arabistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün gibi bir çok İslam ülkesinde Peygamberlerin filmlerde canlandırılmasının günah olduğu konusunda fetvalar bulunuyor.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 7. ENSARİ

  ENSARİ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Nerde bu Ehli Sünnet Alimleri ,İslamın temsilcisi İranmı oldu Ümmetin içinde..:acpsnr:
 8. Musab98

  Musab98 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 9. Alketa

  Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

  Biraz geç kaldınız.
 10. Omer Faruk

  Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Rasulun sayginligini kisilerde gorerek ancak ve ancak savunulabilir.
  Rasulallah bizim icin tek ornek hani alan ?
  Sonucundada boyle seytanlar at kosturuyor meydanlarda.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş