1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Canlı Yayın Hadis Dersleri

Konu, 'Genel Duyurular' kısmında Abdulmuizz Fida tarafından paylaşıldı.

1. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

İmam Buhari Vakfı Hadis dersleri Her pazar günü sabah saat 8.00 - 9.00 arası Naklen Yayın

Hadis Dersleri Anlatan :

Hasan Karakaya - Mahmud Vardak

Canlı İzlemek için : mam Buhari Vakf

HADİS DERSLERİ:
    Ehli Sünnetin Hadis Kaynakları Arasında En Muteber olanı
    ve ilk Sırada Gelen "BUHARİ"nin rivayet ettiği hadisler ışığında
    müslümanların ihtiyacı olan bir birinden farklı konularlar her pazar Saat:08.00
    Hasan Karakaya Hocamızın programı yapılmaktadır.
  2. drakula21

drakula21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah razı olsun akhi
  3. Abdulmuizz Fida

GÜNCEL : Her Pazar sabahı saat : 8.00 - 9.00

Canlı yayın hadis dersi

TIKLA
    İZLE
  4. HAMAS

HAMAS Islam-TR Üyesi Kullanıcı

sabahları hadis dersini kim veriyor ?
  5. _katre_

_katre_ الحمد للّه Forum Yöneticisi

Geçmiş hadis derslerini ve dünkü canlı yayında konuşan şahsın videolarını indirmek mümkün mü? Yoksa sadece canlı yayınla mı takip edebiliriz.Ben biraz baktım siteye ama fazla ders yoktu.Daha fazla videoları vardır diye düşündüm.
  6. Abdulmuizz Fida

Değişiyor . Mahmud, Ramadan vs. gibi farklı hocalar.
  7. Abdulmuizz Fida

Site yeni olduğu için kayıtlar da az.
    Sitede Video bölümünde , Hadis Dersleri, Seminerler başlıkları altında videolar ; MP3 bölümünde de çeşitli Akaid dersleri ve Sohbetler mevcut.
  8. muaz talha

muaz talha Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ben hocayı görsem şu soruyu sorucam bir insan hem müslğüman hemde kafir nasıl olur üzerinde inanışında hayat nizamında açık küfürleri olan ama aynı zamanda islam üzerinde aynı zamanda islam alameti olan birinin durumu nedir hasan hocaya göre ne kafir nede müsllümandır bu nasıl akidedir bu akideyi hangi imam savunuyor cevabını bilen varsa yazsın ama onun ağzından bizzat duymak istiyorum
  9. asdasd

asdasd Islam-TR Üyesi Kullanıcı

hangi imamın savunduğu bilinmemektedir.kişi mümin olarak sabahlayacak kafir olarak akşamlayacak şeklinde gelen hadislere dayanarak Şeyh hasan karakaya imanıyla kumar oynamamak için böyle bir içtihadda bulunmuştur.Vallahu alem.
  10. Abdulmuizz Fida

Bak aşırı tekfir hastası ! İmanının kumarbazı aynada gördüğün suratın sahibidir!

Hem diyorsun hadise dayanıyor, hem zırvalıyorsun.
    Şeyhin dediği, böyle böyle çeşitli hadisler var, bu tür kişilere Darul harbte yaşamanın verdiği sıkıntıdan dolayı alıp karşımıza sebeblerini sorup cehaletini, tevilini dinleyip gideremiyoruz, ayrıca İlmimin de yetersizliği ve durumun bulanıklığı sebebiyle (tekfirin engellerini kendisine uygulayamadığımdan) Yüzde yüz kafirdir de diyemediğimden, Hatalı hukum vererek, tekfirin bana dönerek imanımı tehlikeye atmamak için hukmu Allaha (havale) bırakıyorum.
    Yani çeşitli durumlardan dolayı kâti olarak kafir diyemediğine Muslumandır da d(iy)ememektedir!

Bu hocanın kendi görüşüdür, kabul edersin etmezsin. İstersen Benim ilmim yetiyor herkes hakkında net hukum verebiliyorum , ayrıca cesurum dersin ve önüne gelene kafir veya musluman hukmu verebilirsin. Bu duruma katılmasak da, senin görüşündür der geçeriz. Fakat kendin gibi tekfirde curetkar olamayanlara aşağılama, hakaret veya tekfire varırsan, orada hoş görülü olmamızı bekleyemezsiniz.

Türkiye'de, İstanbulda olupta, hocanın karşısına çıkıp bu konuyu ilmi munazara yaparak hatasını delilleriyle gösteremeyenlerin, burada fitne babında her yazanın peşine balıklama atlamasına da samimi bulmadığımız gibi musaade de beklemeyin.
  11. laylay

laylay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Üstad Videoları indirip bizim gulyarasinın serverine attım.convertleme bitince yayında olur.ama sizin videoların kalitesi çok yüksek olmamasına rağmen.boyutlatı çok fazla
  12. asdasd

asdasd Islam-TR Üyesi Kullanıcı

sakin ol aşırı tekfir hastası değilim.kendi söylediği sözleri aktardım.ne celalleniyosun.
  13. Ebu Yusuf

Ebu Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ebu'd-Derda (Allah ondan razı olsun) rivayet ediyor.

Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) ile beraberdik. Gözünü semaya dikti. Sonra: "Şu anlar, ilmin insanlardan kapıp kaçırıldığı anlardır.
    Öyle ki, bu hususta insanlar hiçbir şeye muktedir olamazlar!" buyurdular. Ziyad İbnu Lebid el-Ensari araya girip:

"Bizler Kur'an'ı okuyup dururken ilim bizlerden nasıl kapıp kaçırılır? Vallahi biz onun hem okuyacağız, hem de çocuklarımıza, kadınlarımıza okutacağız!" dedi.

Resulullah da: "Anasız kalasın, ey Ziyad, ben seni Medine fakihlerinden sayıyordum. (Bak) işte Tevrat ve İncil, yahudilerin ve nasranilerin elinde, onların ne işine yarıyor (sanki onunla amel mi ediyorlar)?" buyurdu.

Cübeyr der ki: "Ubade İbnu's-Samit (ra)'e rastladım. "Kardeşin Ebu'd-Derda ne söyledi, işittin mi?" dedim. Ve ona, Ebu'd'Derda'nın söylediğini haber verdim.

Bana: "Ebu'd-Derda doğru söylemiş, dilersen kaldırılacak olan ilk ilmin ne olduğunu sana haber vereyim: İnsanlardan kaldırılacak olan ilk ilim huşudur. Büyük bir camiye girip huşu üzere olan tek şahsı göremeyeceğin vakit yakındır!" dedi.

Tirmizi, İlm 5, (2655)
  14. Abdulmuizz Fida

Bak kardeşim ; Şeyh Hasan Karakaya'nın dediği ile Mutezile'nin dediği farklı şeylerdir. Birbirine karıştırmışsın.
    Mutezile büyük günah işleyene Menzilete beynel menzileteyn (dinden çıkmış, kafir olmamıştır) demesi dünyadaki fasıklık durumunu ifade eder. Mutezile, büyük günah işleyenin ahiratta durumu cehennemlik kafir olarak görür. Yani ahiratta kafir-cehennemlik olduğuna hükmünü vermiştir.

Mutezile

https://www.islam-tr.net/konu/sapik-firkalardan-mutezile.9481/#post-100092
  15. Abdulmuizz Fida

Aşırı tekfir hastası olduğun, ilgi alanına giren tekfir konularından belli oluyor. Zaten aşırı tekfir hastası olduğunu itiraf etmeni beklemiyorum. Tarihte böyle bir itiraf ben bilmiyorum.
    Kişiye her duyduğunu söylemesi günah olarak yeter. Kendi söylediği sözleri kafana göre veya hatalı algılamana göre değil, birebir alıntılama yaparak aktaracaksın ki, taraf olarak çarpıtma yapmayasın. Hocanın sözleri benim yazdığım gibidir.

Şeyh Hasan Karakaya'nın bu konudaki akidesi mp3 derslerinde ve akide dersleri kitabında tek tek delilleriyle sunulmuştur. Eğer gerçekten randevu alamıyor veya bir yolla Hocaya ulaşıp sorularını delilleriyle soramıyorsan; kitabından veya mp3 derslerinden motamot alıntılama yaparak yazarsın kendisine ulaştırırsın. Hatta sorunun bir kopyasını buradan da paylaşırsın. Böylece her konunun peşine Şeyhin etini yemek zorunda kalma takıntısından kurtulursun.
  16. Abdulmuizz Fida

17. sessizlik2500

sessizlik2500 Misafir

açılmıyor bu site kapandı mı
  18. Abdullah Yusuf

Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

mam Buhari Vakf
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş