1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Cennet'te Huri Olayı , Kadınlar ?

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında pelin etiler tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. pelin etiler

  pelin etiler Üyeliği İptal Edildi Banned

  selamın aleykum Kardeşler cennette erkeklere huriler veriliyor. Bir sürü huri verilcekmiş. Peki kadınlara niye bişey verilmiyor? Erkeklere tüm fiziksel özelliklerine kadar , hurilerin baldırına kadar tarif edilmiş rivayetler varken kadınlar için niye yakışıklı uzun boylu erkekler vs. diye tarifler yer almıyor. Kadınlara oranla erkekler daha zevk alıcak cennette galiba? Teşekkürler...
 2. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Âleykum selam we rahmetuah.
  Kadını yaratan Rabbi , Erkeğini kadına üstün ve idareci kıldı, erkeğe cihadı farz kıldı, şehid olması durumunda ise 72 Huri ikramında bulunmayı takdir etti.
 3. pelin etiler

  pelin etiler Üyeliği İptal Edildi Banned

  Bunu sormuştum zaten, kadınların durumu? Bize eş verilmicek mi?
 4. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

 5. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  Ya , üstelik birde erkek dünyada 4 eş ve câriyeler alabiliyor, kadınlar alamıyor.

  Cenneti garantile de, kaç erkek istiyorsan, cennetlik eşin o güç ve suretlerde sana görünür merak etme!
 6. electron

  electron Üyeliği İptal Edildi Banned

  Mrb. Arkadaslar...

  Bu cennette huri olayı benimde kafamı karıstırıyor. Şimdi diyelim cennette başkasının hurisine "aşık" olduk ne olacak?

  Ortaya cennet paradoksu çıkıyor. Cennet diye bir yer gerçekten olabilir mi yoksa hepsi bir kurgu mu?Diye düşünmüyorum değil bazen.Sonuçta cennette mutsuzluk yoksa ve aşık olmuşsanız baskasının hurisine nasıl mutlu olunacak?
 7. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Önce müslüman olman lazım yoksa konuşmanın bi manası yok
 8. electron

  electron Üyeliği İptal Edildi Banned

  müslümanım zaten

  Ama işte kafaya takılmıyor değil böyle düşününce.Diyorum acaba hersey bi kurguysa ne olacak filan kafam karısık.
 9. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  Kafaya takacak birşey yok seytan vesvese veriyor sana

  Huriler ile alakalı ayetlerin tefsirini oku gereğinden fazla bilgi bulabilirsin
 10. electron

  electron Üyeliği İptal Edildi Banned

  Bi ara bakarım neyse saol genede
 11. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  bir öğretmen anlattı, öğrencilerine en çok ne istersiniz diye bir kağıda yazdırmış. erkeklerin cevabı belli ve tek. kızların cevapları ise çeşit çeşit hatta bazı kızlar "cevabımızı değiştirebilir miyiz? bir kağıtdaha alabilir miyiz?" gibi sorular sormuş yani cevaplar o kadar farklı ve değişken. kısacası kadınlara cennette x'i vaad etsen y'yi isteyecek vs vs. dolayısıyla bu tarz sorulara akıl yormaktansa cehennemden kurtulmaya bakmakta fayda var.
 12. Abdullah el Hanbeli

  Abdullah el Hanbeli Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu şüphen küfürdür, islam'dan çıkarabilecek bir şüphedir, cennetin varlığı ayetlerle sabittir, huri meselesinin tafsilatını bilmediğin için nasıl cennetten şüphe etmeye kadar geldin anlamış değilim. Cennette fesatlık, keder, haramı arzulama gibi duygular yoktur, başkasının hurisine aşık olabilme ihtimalini nerden çıkardın veya başkasının hurisini görebileceğin ne malum? Şeytan sizi bu gibi meselelerle oyalıyor, islamda bilinmesi gereken asıl konuyu araştırın, tağut nedir, tağut nasıl reddedilir gibi konuları araştırın, şeytanın sizi bu gibi şüphelerle oyalamasına izin vermeyin.
 13. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 14. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu video faydalı olur inşâAllah. Daha önceden izlemiştim. Pangea akhnin bahsettiği video bu olması lazım
  Bu videoyu izledikten sonra bunu aklından çıkarma İslam Kur'an ve diğer mahlukların aslı değişmemişse birbiri ile çelişmez. Çünkü bunlar Allah azze ve Celle nin ayetleridir. Allah'ın ayetlerinde de çelişki bulamazsın. Yine erkeğe birden fazla eşle evlilik izni verilmesi de bu açıdan değerlendirilebilir. Biraz biyolojiyi inceleyince Kur'an'ın ne kadar adaletli olduğunu anlıyor.
  İkincisi eşitlik hakkaniyeti sağlamaz. Günde 10 saat çalışan bir doktor ve aynı saat kadar çalışan öğretmene aynı ücreti veremezsin. Ya da adam aç fakat sen çalışmasının karşılığı olarak elbise, temizlik malzemesi vs. veremezsin. Bu abes olur . Kimisi tatlıyı diğeri acıyı bir diğeri başka bir şeyi sever. Herkese hak ettiğini vereceksin ki adalet yerini bulsun.
 15. electron

  electron Üyeliği İptal Edildi Banned

  Ya kardeş sen ne diyorsun? Ne küfürü,ahlaksızlığı, fesatlığı? Aşk bu!...

  Peygamberimiz de evlatlığının karısı ile evlenmiş. Zeynep ile evlenmiş. Zeynep Peygamberimizi seviyordu, asık olmuş, peygamberimiz de onun gönlü hoş olsun diye(çok defa zeyd ile evliliklerini kurtarmaya çalıssada zeynep ve zeyd anlaşamamışlar)kırmamış kabul etmiş. Ahlaksızlık mı etmiş oluyor şimdi? Zeyd ile yürümemiş evliliği, bosanmışlar. Allah da haram etmemiş bu evliliği. Bak senin ahlak yasaların Allah'ı bağlamaz gördüğün gibi.

  Ha desen ki cennette Allah'ı gördükten sora ne hurilere aşkı şeyi az çok anlarımda. Böyle olmamış.Selam.

  Yazmış hemen bu küfürdür.Yav sen kimsin ki?Hükmediyorsun.Delilsiz, desteksiz, seni neden ti'ye alayım.
 16. Pangea

  Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ahiret inancında şüphe varsa tabiki bu küfre götürür Kuranda yüzlerce yerde cennetten bahsediyor hala inanamadıysan ne bekliyorsun? senin elalemin hurisine olan muhtemel sarkıntılığını RasulAllah sallAllahu aleyhi ve sellemin bir evliliğiyle nasıl kıyaslayabiliyorsun ne alakası var? fazla deist sayfalarına takılıp kafanızın karışmasına izin vermeyin zaten sallantıda bir iman söz konusu iyice aklınız bulanmasın. eğer müslümanlık iddiasındaysan araştırmaya imanın esaslarından başla derim. sendeki bu kuşkuları göz önünde bulundurursak belli ki sana cevap veren kardeş senden daha bilgili dolayısıla bu sebeple "ti'ye almalısın".
 17. Nefer-i Guraba

  Nefer-i Guraba 74.3 - Rabbini yücelt. Kullanıcı

  Diyanet Meali:
  15.47 -Biz, onların kalplerindeki kini söküp attık.Artık onlar sedirler üzerinde, kardeşler olarak karşılıklı otururlar.

  7.43 - Biz onların kalplerinde kin namına ne varsa söküp attık. Altlarından da ırmaklar akar. "Hamd, bizi buna eriştiren Allah'a mahsustur. Eğer Allah'ın bizi eriştirmesi olmasaydı, biz hidayete ermiş olamazdık. Andolsun, Rabbimizin peygamberleri bize hakkı getirmişler" derler. Onlara, "İşte yaptığınız (iyi işler) sayesinde kendisine varis kılındığınız cennet!" diye seslenilir.

  "... Kalpleri, tek bir kimsenin kalbi gibidir. Aralarında ihtilaf, husumet yoktur... "(Kütüb-i Sitte-14, s. 449/3)

  "Onların ahlakı bir tek kişinin ahlakı üzeredir." (Tezkireti'l-Kurtubi, s. 329/579)

  Eğer cennettede şuan bulunduğumuz gibi gidecek olsak cennettinde vay haline
  ezcümle dünya hayatında

  (74.3 - Rabbini yücelt.) var gücümüzle bu emrin gereği olarak hayat dediğimize(sosyal ekonomik adelet ....)bizim için neyi ifade ediyorsa;(4.135 gibi) onun rızasını gözetebilirsek bu dünyada cenneti(asr-ı saadet)kurmak için(30.47)yardım edecek,hemde verdiği halifelik (islah eden düzeni koruyan)görevini(2.30) ve verdiğimiz sözü (7.172) yerine getirediğimiz için RAHİM( ahiret hayatında muminlere merhamet eden)sıfatına mazhar olumuş olucaz.Burada kötü yönlerimiz rağmen onun rızasına göre kulluk beraatimizi almış olucaz.
  Sen hurilere takılmışsın ama Efendimiz buyuruyorki:
  “Allah kime dindar bir kadınla evlenmeyi nasip ederse, ona bu şekilde dininin yarısında yardım etmiş olur. Geriye kalan yarısında da Allah’a karşı gelmekten sakınsın.” (Suyuti, Camius Sağir, 2/932, No: 8730) Ez cümle hurileri görebilmek için de mucahideye ihtiyacımız var:)
  Selam ve dua ile...
 18. Abdullah el Hanbeli

  Abdullah el Hanbeli Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ben sana kafirsin demedim cennetin varlığı ayetle sabit, bundan şüphe duyarsan bu şüphe küfürdür yani insanı dinden çıkarabilecek bir şüphedir, eğer bilerek ve te'vil etmeyerek şüphe edersen kafir olursun. Cennette başka birisinin hurisine göz dikmek nedir? Ayrıca bunun mümkün olabileceğini nerden biliyorsun. Cennette fitneye sebep olacak davranışlar olmayacak. Hayır bir de bu meseleden dolayı cennetten şüphe edecek duruma gelmişsin. Biraz uyanık olun, şeytanın tuzaklarına düşmeyin. Hikmetini tabii ki merak edebilir, araştırabilirsin, buna kimse birşey demiyor ama siz hükmün tafsilatını, hikmetini bilmediğiniz için hükmün kendisini reddediyorsunuz, bu mantıkçıların din anlayışıdır. Mantığına uymadığı zaman cennetten bile şüphe edersin.
 19. uKaB

  uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kurgu olsa ne olacak ne yapacaksın?
  Daha dogrusu ne yapabileceksiniz.

  Karsında herseyin senin bile sahibin olan ALLAH IN karsısında ne yapabileceksiniz.?

  Seni dilese bı anda yok edecek rabbine karsı ne yapabileceksiniz.

  Oysa kısının muslumanlıgı imanı burada ortaya cıkıyor.
  Cunku musluman bilir rabbının cennette ona dıledıgı herseyı verecegını.

  Orayı bu dunya ile ve bu dunyada ki boyle garip dusuncelerınızle karıştırmayın.

  Kaldıkı bakalım gıdebılecekmıyız daha. Once oraya girmenin yolunu yordamını bir ogrende geri kalanını cevaplayacak orada elbette bırı bulunur.
 20. electron

  electron Üyeliği İptal Edildi Banned

  Sarkıntılık etmekle ne alakası var pangea?Burda "ask"tan bahsediyorum. Sana göre peygamberin evlatlığının karısı ile evlenmesi sarkıntılık etmek mi oluyor? Veya bu ayıplanacak bir durum mu?Lütfen kendi ahlak yasalarınızı ilahi kanunmuş gibi sunmayın.Allah adına da o öyledir, bu böyledir diye konuşmayın. Bunların ti'ye alınacak bir tarafı yok. Sözlerini ayet ve hadisle desteklemdikten sora bişey ifade etmiyor.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş