1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Cinleri Dinlemek Caiz Midir

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Abdu_Parlak tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Abdu_Parlak

Abdu_Parlak Islam-TR Üyesi Kullanıcı

selamın aleykum arkadaşlar. cinler bize bir işte bir karar alırken nası bi karar alacağımızı söylese onların söylediklerine göre yaşasak onlara göre karar alsak bu caiz midir? kesin %100 o iş iyi bir şekilde sonuçlanacak olsa. yani kötü bişey yaptırmıyor olsalar.

veya bir cinin geceleri bize zarar verecek olmasından korkup kuranı kerımı göğsümüzle sarılarak uyusak o kuran gece elımızden kayacak doğal olarak yanımıza falan düşse gunaha gırer mıyız?
  2. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Aleykum selam Sen bu ıse fazla kafayı takmıssın.VE bu olay senın yasantını tamamen kotu yonde etkılemıs ve etkılemeye devam edıyor.

Biz buradan bır kımse dogru veya yanlıs mı soyluyor yada sallıyormu dıye goremıyoruz.Onun ıcın yınede dogru soyluyor dur sonucta muslumandır dıye kanaat edıp cevap verıyoruz.

Öncelıkle bır ınsanda dusunme ve karar verme yetkısı yıne o ınsana aıttır.
    Sen zına etmeyı dusunursun seytan sana bunu nasıl en guzel sekılde yaparsın dıye fıkır verır.Ama yapıp yapmama luksu sana aıttır.

Cinlerın ınsandakı olumsuz etkılerı kısılerın saglık dedıgımız olayı tamamen bozmalırıdır.Kı buna akıl saglıgıda dahıl.

İçimizdekı bir mıkrop gıbı dusun gorunemeyen bır mıkrop.

Senın bundan kurtulman ıcın de quran okuman lazım.abdestlı olman lazım quranı ogrenmen lazım ALLAH ın emırlerıne sarılman lazım..

ADamın namazla quranla sunnetle ısı yok. Bende cınler var cınler benı rahatsız edıyor gıbısınden soylemde bulunuyor.

Sen kendını koruyacak seylerı yapmıyorsun kı kardesım.

Evvela kısı İslama tam manada gırecekkı ondan sonra tum sıkıntılar tek tek cozulecek.

Bunun tek bır cozumu var oda ALLAH ın ıpıne sımsıkı sarılmaktır.
    Muslumanım elhamdulıllah demek degıldır.Eger boyle dusunuyorsanız Seytan sızlerı bızlerı ALLAH ın affıyla kandırmaya devam edecektır.

Yuce ALLAH ın kuralları kanunları bellıdır.Kim buna uyarsa feraha kımde bundan yuzcevırırse karanlıga gomulmeye mahkumdur.

2. soruna gelecek olursak Quranı okumadıktan sonra kafana basına sırtına duvara koymanın bır manası yok.
    Onu okumadıgın muddetcede sana hıcbır faydasıda yoktur.

Selametle.
  3. Abdu_Parlak

ben namaz kılıyorum zaten nerden cıkardınız kı kılmadıgımı sunnetle alakam olmadıgını. ilmım cok olmayabılır sadece belkı sızın kadar.

kuranı ezberden okuyom hep ama korkudan sarılarak yatsam göğsüme dayayıp. kendımı korumada hıssedıyorum.
  4. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ALLAH a siginiyorsan korkma guzel kardesim o kendine guveneni kurda kuşa asla yem etmez

Hamdolsun alemlerin rabbine
  5. f471h

f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Çok korkunç değil mi? Neye benziyorlar sen onları görüyor musun?
  6. Abdu_Parlak

korku kavramı benım ıcın yıllar önce bitti bu konuyla alakalı şeylerden korkmuyorum. ama endişenemek ayrı bir şey ne olacak şimdi falan diye düşünüp işin o boyutundan korktugum oluyor tabi.
    ben onları fiziki olarka göremıyorum. geldiklerini konustuklarını anlıyorum. her hangi bir cihette belirmiyor onlar, farklı bir boyutta oldukları için, bir oda soğuksa soğuk oldugunu bılırsınız dimi, ama soğuk şurada diye parmağınızla gösteremezsiniz, cinler de öyle, bizim boyutumuza yansımaları bu şekilde oluyor. 3 boyutlu olarak bi cihet kapsamıyorlar.
  7. Hacı M.

Hacı M. Islam-TR Üyesi Kullanıcı

A.s ikinci sorunuza şöyle bir tavsiyede bulunabilirim: Ben evde tek kaldığım zaman lavabo'nun lambasını gece açık bırakıyorum böylece koridorda ışık olduğu için kendimi rahat hissediyorum sizede öneririm. Akşam uyumadan önce Ayetel Kürsi, Felak, Nas surelerini biliyorsanız ezberinizden bilmiyorsanız internetten okuyun. Allah yardımcınız olsun.
  8. Abdu_Parlak

ben tüm ışıkları kapatıp gözüme göz bandı takıp uyuyabiliyorum sadece
  9. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

لَعَنَهُ اللّٰهُۢ وَقَالَ لَاَتَّخِذَنَّ مِنْ عِبَادِكَ نَص۪يباً مَفْرُوضاًۙ
    وَلَاُضِلَّنَّهُمْ وَلَاُمَنِّيَنَّهُمْ وَلَاٰمُرَنَّهُمْ فَلَيُبَتِّكُنَّ اٰذَانَ الْاَنْعَامِ وَلَاٰمُرَنَّهُمْ فَلَيُغَيِّرُنَّ خَلْقَ اللّٰهِۜ وَمَنْ يَتَّخِذِ الشَّيْطَانَ وَلِياًّ مِنْ دُونِ اللّٰهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَاناً مُ
    Allah şeytanı lânetlemiştir, o da "Kullarından belli bir pay alacağım, onları mutlaka saptıracağım, onları boş kuruntulara kaptıracağım, kesinlikle onlara emredeceğim de hayvanların kulaklarını yaracaklar, emredeceğim de Allah’ın yarattığını değiştirecekler" demiştir. Allah’ı bırakıp da şeytanı dost edinen kimse elbette apaçık bir ziyana düşmüş olur. (Nisa 118 - 119)

وَإِمَّا يَنزَغَنَّكَ مِنَ الشَّيْطَانِ نَزْغٌ فَاسْتَعِذْ بِاللّهِ إِنَّهُ سَمِيعٌ عَلِيمٌ
    إِنَّ الَّذِينَ اتَّقَواْ إِذَا مَسَّهُمْ طَائِفٌ مِّنَ الشَّيْطَانِ تَذَكَّرُواْ فَإِذَا هُم مُّبْصِرُونَ
    "Eğer sana şeytandan yana bir kışkırtma (vesvese veya iğva) gelirse, hemen Allah'a sığın. Çünkü O, işitendir, bilendir."
    "(Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde (önce) iyice düşünürler (Allah'ı zikredip-anarlar), sonra hemen bakarsın ki görüp bilmişlerdir.
    "(Âraf 200 - 201)

---

Not:
    a) Kardeşim konu kapanmıştır.
    b) Bir daha saplantın üzere bu tür konuları açtığın tesbit edilirse konunla birlikte kapatılacaksın.
Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş