1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Çocuğuna Allah Soyadını Koyan Aile

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Aşk-ı Cihad tarafından paylaşıldı.

 1. Aşk-ı Cihad

  Aşk-ı Cihad Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  ABD'de 23 aylık kızlarına "Allah" soyadını vermek isteyen ailenin, eyalet yönetimine karşı açtığı davayı kazandığı ve bebeğe doğum sertifikası verildiği bildirildi

  ABD medyasında yer alan habere göre, ABD'nin Georgia eyaletinin Atlanta kentinde yaşayan Elizabeth Handy ve Bilal Walk çifti, kızlarının doğum belgesinde "Zalykha Graceful Lorraina Allah" yazılmasını uygun bulmayan eyalet yönetimine karşı açtığı davayı kazandı.

  DOĞUM SERTİFİKASI VERDİLER
  8283990.jpg
  Amerikan Sivil Özgürlükler Birliğinin (ACLU), çift adına Fulton Yüksek Mahkemesinde açtığı davanın aile lehine sonuçlandığı ve eyalet yönetiminin "Allah" soyadını taşıyan bebeğe doğum sertifikasını verdiği kaydedildi.

  Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan ACLU Georgia Bölgesi Başkanı Andrea Young, "Hiçbir yönetimin ebeveynlere, çocuklarına ne isim koyacaklarını dikte edemeyeceğini" ifade etti.


  ASİL BİR İSİM OLDUĞU İÇİN BU İSMİ VERDİK

  Geçen ay Walk-Handy çifti, "Asil bir isim olduğu" için kızlarının soyadını "Allah" olarak koyduklarını belirtmişlerdi.

  Baba Walk, "Basitçe söylemek gerekirse isimlerimiz doğrultusunda hareket ettiğimize dair kişisel bir anlayışımız var. Bu konuda detay vermek istemiyoruz, önemli de değil. Önemli olan yasaların ne dediği ve ebeveynler olarak bizim haklarımız." açıklamasını yapmıştı. Ailenin avukatı Michael Baumrind de "Çocuğun ismine aile karar verir, eyalet değil. Bu basit bir durum." değerlendirmesinde bulunmuştu.

  Öte yandan, Georgia Kamu Sağlığı yetkilileri, eyalet kanunları gereğince bir bebeğin doğum belgesindeki soyadının, annesinin ya da babasınınki ile aynı olması veya ikisinin soyadının kombinasyonundan oluşması gerektiğini duyurmuş, ailenin talebini reddetmişti.
 2. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Asil olduğunu düşünerek vermiş. Valla bu insanlar İslam'la tanışsalar kimse durduramaz.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş