1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Çocuklar Için Kitap Tavsiyeniz Nedir?

Konu, 'İslamda Aile ve Çocuk' kısmında hamza21 tarafından paylaşıldı.

1. hamza21

hamza21 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Selamun aleykum kardeşlerim. 8- 10 yaşlarındaki çocuklar için islami veya fenni hangi kitapları tavsiye edersiniz Allah razı olsun.
  2. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Aleykumselam kardesim

Bu yaşlarda ki çocuklar genelde günümüzde var olan batıl fenomenlerden çok etkilenmekte topcuydu oyuncuydu vs
    Bunların yerine siyer,sahabe,peygamber hayatlarını anlatan çocuk kitapları mevcut onlardan istifade edebilirsiniz
  3. hamza21

Evet kardeşim dediğin doğrudur. elhamdulillah bizim çocuklarımız tv ve internetten cahili ortamlardan uzaklar (okulda dahil) benim tavsiye istediğim çocuklara uygun olacak islami veya fenni tecrübesi yapılmış veya güvenilir insanların yazdığı kitap isimleri. Bu kpnuda yardımcı olursanız sevinirim.
  4. Mehmetgünel

Mehmetgünel La ilahe illallah Kullanıcı

Çocuğunuzu islami bir okuldamı eğitim görüyor yoksa hiç okula gitmedimi ?
  5. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

MaşaAllah Rabbim islama bağışlasın

Polen yayin evinin çıkarmış olduğu çocuklar için her gune bir ders adlı bir kitap mevcut lakin çocukların kendi başlarına okuyup anlaması bana göre zor gibi gözüküyor bir yetişkin kontrolünde dersler işlenebilir kardeşim
  6. Muddessir

Muddessir İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Aleykum selam ve rahmetullah

Peygamberimizin Mucizeleri 7 kitap - Marifet Yayınları

Peygamberler Hayatı / es-Sahhar, Seyyid Kutub - Kahraman Yayınları (kahraman yayınlarının bu türde birçok kitabını bulabilirsiniz.)

Teşekkür ederim Allahım ( Allahın esmaul hüsnasını anlatıyor)

Müslüman çocuğun inancı /guraba yayınları
  7. Ummu Sare

Ummu Sare İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Aleykum selam ve Rametullah

"Özkan öze" bu yazarın çocuklar için, islami açıdan eğitici kitaplari var tavsiye ederim
  8. hamza21

Gayrı resmi okulda eğitim gördüler ama şu an okulları kapalı.
  9. hamza21

Tüm kardeşlerimden Allah razı olsun tavsiye kitaplarınızı araştırıp alacağım inşallah bunun dışında tavsiyesi olan olursa swviniriz.
  10. Hatve

Hatve Davamda samimi olduğum gün burada olmayacağım.. Kullanıcı

11. mucahid ömer

mucahid ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah razi olsun
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş