1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Cok Zamani Olan Müslüman

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında ozan27k tarafından paylaşıldı.

1. ozan27k

ozan27k Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Selam aleykum kardesler, ben Almanyada yasayan 25 yasinda olup chronik halsizlik yasayan bir müslümanim. Elhamdulillah. Kisacasi calismiorum bir süredir ve gelecek 1-2 Sene de Calismayacagim gibi görünüyor. Yani cok vaktim var. Biliyorum benim durumumda en iyisi ilim ögrenip kendimi bos vaktimde ilme vermek.
    Bunu malesef tüm gün yapamadigimdan bir tür farkli vakit gecirmek zorundayim. Allah affetsin bi ara bilgisayar oyunlara vs takildim, ama bunun da iyi bir cözum olmadiginin farkindayim. Ne önerirsiniz?

vesselam
  2. Elfida al hanbeli

Elfida al hanbeli Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Aleyküm Selam. Benim nacizane önerim şudur;
    Kur'an ve Hadis ezberi yapmanızdır. Selametle..
  3. ebu _yahya

ebu _yahya Islam-TR Üyesi Kullanıcı

tek başına çok zor yapabilen var mı bilemem ama tüm gün evde durup kitap okuyum ezber yapıyım olmuyor sana tavsiyem istanbuldaki bir medresede 6ay 1 sene ders gör giderinde fazla olacağını zannetmem
  4. ozan27k

ozan27k Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Malesef almanydayim.
  5. Ummu Aişe

Ummu Aişe حسبي الله ونعم الوكيل Site Emektarı Kullanıcı

Aleykum selam kardeşim.

Yabancı diliniz iyiyse, islami videoları tercüme etmek faydalı bir iş. Normalde bir dildeki video, sadece bir dili kullanan insanlara faydalıyken; iki dilde çok daha fazlasına faydalı olur inşaAllah.
  6. Abdullah el Hanbeli

Abdullah el Hanbeli Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Almanya'nın neresinden kardeş?
  7. ebu _yahya

ebu _yahya Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ayrıca sadece kronik yorgunluktan muzdaripsen bu tanısı net konulabilen bir hastalık değil çok fazla kişide var bir grup içinde bulunmaya çalış tek başına bulunmaya alışmak ilerleyen zamanda daha fazla sıkıntı çıkarır Allah korusun
  8. Pangea

Pangea Islam-TR Üyesi Kullanıcı

geçenlerde bir arkadaşım demişti, can sıkıntısı müslümanda görülmez, bizim bir hayırlı işten diğerine koşmamız gerekir. ilimden uzak olanın ilimden kolayca canı sıkılabilir dolayısıla icraate geçmek gerekebilir.
  9. uKaB

uKaB Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ecir avcisi olmak lazim kurt gibi yurtdisinda islama ac cok insan var bilhassa da evsizler
    En kolay dertlesip ulasilabilecek insanlar yemegini onlarla paylasip insanlara islam hakkinda faydali olabilirsin.
  10. Nazenin34

Nazenin34 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Burdaki ilmi konuları ajandaya gecirebilirsiniz. Yorulunca Ahmed bin Hanbelin ya da benzeri film.. sonra kuran zikir kitap meal tefsir okuma. Bir hocadan siraya koyarak her gune notlar alarak bir sohbet dinleme. Yakin cevredekilere teblig. Beraber kitap tahlilleri vs.. liste uzayabilir.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş