1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Cübbeli Ahmed Mi? Simsar Ahmed Mi?

Konu, 'Tasavvuf' kısmında Tarık Yıldız tarafından paylaşıldı.

 1. Aziz Tutal

  Aziz Tutal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  biz onları davet etmek isiyoruz ama inanki onlar bizi deşmek istiyor halifeye bunları söyleyen kim bilir bize neler yapar
  cübbelinin tarikat cemaat ve gavs konusu dışında (ki bunlar uzun tartışılır evet hata diye geçiştirilmez) bizden farkı yoktur
 2. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kardeş Şiiler ile kardeş olmak istiyor musun istemiyor musun? İlk mesajından sonra o adamı görünce fikir mi değiştirdin?Yoksa ben buraya ne yazılsa yanlış mı anlıyorum?
 3. Aziz Tutal

  Aziz Tutal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  ben anlatamadım kardeşim şiiler ile çatışmanın HENÜZ vakti değil çümkü müslümanların güç kaybetmesine lüzüm yok ne zamanki islam güçlendi ve şeriat geldi eğer o zaman sapıklıklarından kurtulurlarsa başımızın üstünde yerleri vasr eğer devam ederve halifelirimize hakaret edip bize kin besleyip itikadı bozmaya yönelik tavırlar sergilerlerse o zaman yapacak bişey yok
 4. omermuslim

  omermuslim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kardeşim kimsenin Tahrana girip harb ettiğini görmedik.Şii yöneticilerin çıkarları uğruna suriyede yemende savaşan şiilerle savaşılıyor.Kendileri kaşınıyor yani anlıcağın.
 5. Aziz Tutal

  Aziz Tutal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  evet kardeşim onlara bu cürreti veren biz sünnileriz bizim sözde din adamlarımız yeni türevler ortaya çıkarmasa heykellere putlara zaman ayıracağına kuran,sünnet,fıkıh öğrense dinde reform yapılmaya çalışılmasa şiiler bu cürreti göstermezlerdi
 6. Rebi3

  Rebi3 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kardeş biz sen ben şu an çatışmıyoruz, islam adına Allah yolunda savaşmıyoruz o halde neden birilerine saldırmanın vakti olup olmadığına biz karar veriyoruz. Müslümanların güç kaybetmesine sebebiyetten bahsediyoruz peki onların fitnesine katliamlarına karşılık verilmemesi durumunda müslümanların güç kaybetmesini ehli sünnetin helak olmasını neden konuşmuyoruz. Bundan dolayı bunun kararını sen ben değil islam coğrafyasında haçlı ve işbirlikçilerine karşı savaşan, yıllardır vuku bulan ve yaşanan hadiselerin tüm ayrıntılarına vakıf olan mücahidlere bırakmak gerekir. Biraz düşünmek lazım neden suriye ırak yemende ehli sünnet vel cemaat akidesine mensup mücahidlerin yüzde 70 e yakını bu şiileri vuruyor ? Kalan vurmayan kısmıda amerikanın destek verdiği ılımlı hareketler bunları düşünmek gerekir. Yani biz burdan şiiler vurulmamalı müslümanlar güç kaybediyor derken oralarda canlarını mallarını islam'a feda eden savaşan müslümanları islamı ve müslümanları güçsüzleştirmekle itham ettiğimizin farkında olmalıyız ki buda vebaldir. Halbuki onlar bizim tartıştığımız bu konuları bizden iyi biliyorken! Türkiyede demokratik ortamda yetişen, yahudi güdümlü medyanın kuşatması altında sipariş haberler ile büyüyen ve coğrafyamızın haberlerini de müslümanların medyalarından takip etmeyen bir müslüman suriyedeki yaşanan hadiseler hakkında ne derece doğru bilgiye sahibi olabilir ki. Her gün müslümanların ölüm haberleri geliyor biz burdan müslümanların enkaz altından çıkarılışını feryatlarını sadece izliyoruz anlaşılan bu duruma alışmış olmalıyız ki bunu bizim gibi seyretmeyen ümmetin derdi ile dertlenip icraat peşinde koşan cihad ehlinin yaptıklarınıda tartışır hale geldik yazık bize.
 7. turkbaycan

  turkbaycan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  burda Safavi dovletine siz Iran dovleti deyirsiniz... Dafavi bir turk bir Azerbaycan dovleti olub tarix boyu iran fasrlar biz Azerbaycan Turklerinin altinda olub... Safavi iran yox Azerbaycan dovletidir. onlarin ilk resmi dili Azerbaycan turkcesi olub sorusu olan fb da Ramil türk arasin Azerbaycan bayraqli pp var ora yazsin  edit: bir ifade küfür olabilme ihtimaline karşı sansürlenmiştir.
 8. Tunahan Caner

  Tunahan Caner Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu adam Şeytan resmen!
 9. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu dünyanında ahiretin de sahibi Allah’tır. Cennete her cennete gitmek isteyen değil ancak Allah’ın imanını ve amellerini onayladıkları gidecektir.

  Bu bakış açısı cenneti kefen satıcılarına parsellemek olur. Aklen bu saçmadır, kabul etmek imkansızdır..

  Cübbelinin sözlerini akla uymadığı için reddediyorum. Saçmalık..

  O kefenin fiyatı konusunda bir açıklama yapmıyor ama sattığı doğru ama fiyatı kesin o mudur bilemem..
 10. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Hataları elbette vardır ama Ehl-i Kıble olan birine Şeytan demek sence insaflı mı?
 11. Ebu Mervan

  Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Aklına uymadığı için mi yoksa vahye ters konuştuğu için mi reddediyorsunuz hocam?
 12. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Kuran akledin dediği için reddediyorum. ;)

  Bu arada ben hoca falan değilim, görüşlerim kimseyi bağlamaz, katılmak zorunda değilsiniz.. ^^
 13. Ebu Mervan

  Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Katılmıyorum zaten görüşlerinize. Kuran akledin derken aklını vahyin önüne mi al diyor? Yoksa kafana uymayan hadisi çöpe mi at diyor. Yok yanlış anlamayın abicim doğru söz "vahye ters konuşuyor diye kabul etmiyorum" demelisiniz "aklım almıyor" diye değil. Allahu Alem.
 14. Alketa

  Alketa Meselemi sanat haline getirdim... Kullanıcı

  Ay içim şişti
 15. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Hadis ne alaka.. Yanmaz kefen diye bir alimin ictihatına göre hadis isnadı mı var?

  Hadis inkarcısı değilim bu arada kafanızdan bana bir şeyler düşünmeyin.. :)

  Vahiy veya hadis ile aklı kıyaslamak çok saçmadır. Kuran ile derinlikli akış ve temiz bir yürek arasında bir çelişki yoktur..

  Kısacası Kuran ile akıl çelişmez.. Benim açımdan yok en azından..

  Akıl bizi seveni sevmemizi emrediyor.. Bizi en çok seven merhameti sonsuz olan Allah’ı bizim de sevmemiz gerektiğini anlamak çok zor değil..

  Aklını kullandığını sanan saçma sapan ateistler yüzünden akla ve bilme düşman olmaya gerek yok..

  Onların biraz konuşturunca akıllı değil, akılsız ve ön yargılı oldukları ortaya çıkıyor.. Yani o anlamda söylüyorsan Allah’a kul olmak akıllıca bir eylem iken kul olmamak akılsızlıktır..

  Ayrıca İslam’da Kelam diye bir disiplin olduğunu hatırlatırım. Bunlar benim söylediğim şeyler geçmiş alimler de demiş..

  Ne biçim alimler çıkmış da İslam toplumundan saçma sapan mezhep taassubları ile çar çur etmişiz.. Siyasetin çok etkisi olmuş..

  Şuan İslam tarihi ile ilgili bir kitap okuyorum da ne değerlerimizi yok saymışız.. Cidden biz kendi bindiğimiz dalı kesmişiz..

  Batı ileriye gitmek istediği için değil, biz geri kalmak istediğimiz için geri kalmışız..

  Ama ben gelecekten umutluyum. Doğru bir zemin kurulabilirse müslümanların yeniden yükselebileceklerine inanıyorum.

  Konuya şuan özet yazıyorum.. Ama bir gün isterseniz size değeri bilinememiş İslam alimlerini yazabilirim..

  Bu arada ben aşağılık kompleksi içerisinde değilim. Aksine gurur duyduğum o kadar öok müslüman var ki.. Mesela şu aşağıdaki rasathaneyi inşa edeb ve orada gözlem yapanlar gibi, tıpkı onu yıktıranlardab utandığım gibi..

  http://www.dunyabulteni.net/m/haber/193634/istanbul-rasathanesi-bir-gecede-neden-yok-edildi

  Eğer her daim sevgi ve bilgi yolunda, yani Kuran’ın yolunda yürüseydik.. Şuan biz medeniyetin ve teknolojinin zirvesindeydik..

  Ben burada kimseyi eleştirmiyorum ama bindiğimiz dalı kendimiz kesmişiz sadece olay bu..

  Cahız’ın 360 kitabından 335 günümğze ulaşmamışsa, diğerinib 100 ciltlik tefsiri günümüze ulaşmamışsa bunun sorumlusu ben değilim. ;)
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş