1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Cübbeli Bayraklı Ahmet Kabir Azabından Koruyan Kefen!

Konu, 'Din İstismarcıları ve Sakıncalı Zihniyetler' kısmında yakup kaplan tarafından paylaşıldı.

 1. yakup kaplan

  yakup kaplan Üyeliği İptal Edildi Banned Üye

  Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuşan İslamcı yazar İhsan Eliaçık, Cübbeli Ahmet Hoca hakkında olay yaratacak bir iddiada bulundu.

  İhsan Eliaçık, internette Cübbeli Ahmet Hoca'nın adıyla 'yakmayan kefen' satıldığını söyledi. İşte İhsan Eliaçık'ın o sözleri:

  KABİR AZABINDAKİ ATEŞTEN KURTULUYORSUN

  İnternette "CAH ürünleri" var. Satışta... Cüppeli Ahmet Hoca ürünleri yani...- Cüppeli Ahmet'in haberi var mı, yoksa adını mı kullanıyorlar bilmiyorum. Eğer adını kullanıyorlarsa mahkemeye versin. Eğer kendisininse açıklamasını yapsın.- Orada satılan ürünlerden biri "yakmayan kefen". Ceylan derisine Allah'ın isimlerini yazıyorsun, onunla kefenleniyorsun ve kabir azabındaki ateşten korunuyorsun.- Böylece 70 liralık kefen, oluyor sana 3 yüz 70 lira.- Bu nedir kardeşim? Yakında cennetten tapu dağıtacaklar. Rüşvet sevap diyecekler. Akrabayı kayırmak Allah'ın emriymiş... Nerelere geldi iş.
  O SİTEDE NE SATILIYOR?

  “Ölünün kefenine yazdığı yahut bir kağıda yazılıp kefenine konulduğunda veyahut ceylan derisine yazılıpkefen içine konulduğunda Meyyiti kabir azabından vesair sıkıntılardan kurtaracak” bu ifadeler Cübbeli Ahmet Hoca ürünlerini sattığını söyleyen “CAH Ürünleri” internet sitesinin ilanından..
  Adres olarak İstanbul Fatih'i gösteren Cübbeli Ahmet Hoca ürünleri satan “CAH Ürünleri” adlı site, yüzük, çörek otu yağı, mürekkep, şal, hurma, kokular, ismid vekefen satıyor.

  ÖZEL YANMAYAN KEFEN

  Sitede 250 TL'ye satılan kefenlerin tanıtımında “Ölünün kefenine yazdığı yahut bir kağıda yazılıp kefenine konulduğunda. veyahut ceylan derisine yazılıpkefen içine konulduğunda Meyyiti kabir azabından vesair sıkıntılardan kurtaracak” ifadelerine yer veriliyor.Cübbeli Ahmet Hoca, Gezi olaylarıyla tanınan İhsan Eliaçık'ı gaçan Aralık ayında topa tutmuştu. Cübbeli Hoca, "Bu Gezi'de imamlık yapmış. Bayağı da bir cemaat bulmuş herhalde" sözleriyle dalga geçtiği İhsan Eliaçık'ın zekatla ilgili açıklamalarına da "Komünist misin sen ya?" sözleriyle tepki göstermişti.
  KOMÜNİST MİSİN SEN YA?
  Dün geceki sohbetinde, "İhsan Eliaçık denen adam, bu hafta bir kanalda benim aleyhime konuşmuş" diyen Cübbeli Ahmet Hoca, "Bana yetiştiriyorlar ben hemen sinirlenirim de bindiririm adama. Ben niye bindireceğim, üzülüyorum. Onların adına üzülüyorum" dedi.
  İhsan Eliaçık'ın namazla ilgili sözlerine sert çıkan Cübbeli Ahmet Hoca, şöyle devam etti:
  "Ama adam 'Yav namaz diye bir şey yok. Namazın vakti yok, azabı yok, cezası yok, kazası yok. Namaz Allah'la senin aranda istediğin gibi takıl' diyor. Bunun kılıfı yok. Bu Gezi'de imamlık yapmış. Bayağı da bir cemaat bulmuş herhalde. Seriyor oralara bir şeyler kılıyor, kıldırıyor. Bütün malını vereceksin... Komünist misin sen ya? Bütün malını neden versin adam? Zekat kaçta kaç farz, 40'ta bir."

  ELİAÇIK İÇİN 'ŞİŞKO' İMASI
  "Konuşuyorsun, kelle kulak yerinde benim iki mislim. Ondan sonra yemeyin, yemeyin, yemeyin... Benim gibi 65 kilo ol da konuş" diyen Cübbeli Ahmet Hoca, İhsan Eliaçık'a eleştirilerini şöyle sürdürdü:

  O nereden oluyor, "Ben gürbüzüm. Hava alsam şişiyorum. O başka, olabilir, bazısı da gürbüz olur hakikaten. "Ya hiç yemiyorum, hava alsam şişiyorum" diyor. Hava aldın mı şişiyorsan bir şey batırdın mı inmesi lazım. O zaman niye inmiyorsun? Biri bir şey batırmıyor herhalde. İğne olduğu yok herhalde. Benim gibi günde 5 iğne olsan hergün delik deşik hava tutmaz. Bizde hava tutmuyor yani.
 2. yakup kaplan

  yakup kaplan Üyeliği İptal Edildi Banned Üye

  Bence mahmut efendisine 100 çift alsın!
 3. halidvelid

  halidvelid İyi Bilinen Üye Üye

  haber değeri yok, bu isimlerin haber yapılması bile gereksiz. Gündemden adlarının düşürülmesi lazım..
 4. ahmet ömer

  ahmet ömer İyi Bilinen Üye Üye

  sahabeler vefat ettiklerinde gömülmeden peygamberin eşyalarını gömleklerini sakallarını üzerlerine koymuşlardı hemen sapık demeyelim belki onun gibi birşeydir cübbelinin ne olduğu bellide
 5. Ahadun Ahad

  Ahadun Ahad İyi Bilinen Üye Üye

  Ama hocam peygamberin eşyalarını satın almamışlar ki parayla. 300 liraya kabir azabından koruyor vay be iyimiş.
 6. Süleyman Incek

  Süleyman Incek İyi Bilinen Üye Üye

  Nasıl yani? Buna kaynak var mı?
 7. ahmet ömer

  ahmet ömer İyi Bilinen Üye Üye

  Hz Muaviye ve bir hanım sahebeyle iligili rivayetler vardı bulursam eklerim inşallah ayrıca yanlış anlaşılmayım burda cübbelinin yaptığı kesin doğru demiyorum belki bu yüzden yapmıştır diyorum
 8. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  İslam’a uygun olan teberruk, sadece mubarek olduğu Kur’an veya sunnetle tesbit edilmiş şeylerle veya şer’i yollarla uygun olur. Aksi taktirde farklı teberrukler caiz değildir.

  CAİZ VE ŞİRK OLAN
  TEBERRUK
 9. Away

  Away İyi Bilinen Üye Üye

  kardeş profil resmindeki adam islam düşmanı birisidir.
 10. Away

  Away İyi Bilinen Üye Üye

  Üyeliği iptal edilmiş şimdi gördüm
 11. Kuteybe

  Kuteybe İyi Bilinen Üye Üye

 12. omermuslim

  omermuslim İyi Bilinen Üye Üye

 13. Coolumsu

  Coolumsu Aktif Üye Üye

  Cübbelide işte geçim kapısı için yapıyor böyle işleri..
 14. Alketa

  Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Üye

  Reklamin iyisi kotusu olmaz diye mi
  Habire hortlatiyorsunuz bu konulari napiyorsunuz ben anlamadim ki
 15. Ummu Aişe

  Ummu Aişe حسبي الله ونعم الوكيل Yetkili Kişi Site Admin

  +1 Aynen ben de sıkıldım artık sürekli Cübbeli'nin gündem yapılmasından.

  Yeni veya -bilmeyenler de öğrensin diye- eskilerinden bazı ibretlik (!) konuşmalarını gündem yapmak lazım; ama SÜREKLİ GÜNDEM edilecek şahıs değil kendileri. Ayrıca herhangi bir şahıstan ziyade, toplum tarafından bilinmeyen veya yanlış bilinen kavramları -makul aralıklarla- gündem haline getirmek daha faydalı olacaktır. Zaman değerli, bu açıdan bizleri imanen geliştirecek paylaşımlara yönelinmesi temennisiyle..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş