1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Cübbelinin Yeni Hezeyanı, Diyanet Bile Anladı

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında AbdulFettah tarafından paylaşıldı.

 1. AbdulFettah

  AbdulFettah 94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Forum Yöneticisi

    
  PicsArt_04-08-04.22.12.jpg
  [​IMG]

  Haberin tamamı

  Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü tarafından kaleme alınan, Tuana Basım Yayın tarafından dağıtımı yapılan “Şifa Ayetleri” isimli kitabın 42. ve 43. sayfalarında “erkeğin tenasül uzvu için okunacak dualar” başlığı altında halkın din duygularının alenen tahkir edildiği yönünde şikayette bulunulduğu belirtildi.

  İddianamede, Ünlü'nün savcılığa verdiği ifadeye de yer verilirken, şüpheli Ünlü'nün savunmasında soruşturmaya konu 42. ve 43. sayfalardaki bilgileri başka bir kitaptan alıntı yaptığını belirttiği ancak, sayfanın alt kısmında dipnot gösterilmediği, hangi sayfaların alıntı olduğuna dair bilgi verilmediği kaydedildi.
  İddianamede, şunlar kaydedildi:

  'DOĞRULUĞUNU GÖSTEREN BİR BİLGİ BULUNMUYOR'

  “Diyanet İşleri Başkanlığının 14 Ocak 2016 tarihli yazısında, 'Kuran-ı Kerim'deki bazı surelerin, ayetlerin ve Allah'ın isimlerinin suya okunması ve bu suyun tedavide kullanılmasına yönelik dile getirilen tertip ve yöntemlerin sahih kaynaklarımızda bir dayanağı olmadığı gibi Kur'an ve sünnette bu tertip ve uygulamaların doğruluğunu gösteren bir bilgi bulunmamaktadır. Mezkur Sure, ayet ve Esma-ı Celile'nin manalarından hareketle bu ve benzeri tertiplerin oluşturulması tasvip edilemez. Kur'an ayetlerinin ve Esma-ı Şerife'lerin bu gibi konularda istismar edilmesi Kuran'ın mehabetine yakışmayacağı gibi halk nazarında da olumsuz duygu ve anlayışlara yolaçabilir.' denilmektedir. Dosya kapsamındaki bilgi, belge, savunma ve tüm delillere göre şüphelinin Kur'an, hadis ya da sünnete dayanmayan bir takım yöntemlere halkın dini duyguları incitecek şekilde yer verdiği, halk nazarında olumsuz duygu ve anlayışlara yol açabilecek bilgilerin doğruluğunu gösteren bir kaynak bulunmadığı, atılı 'dini duyguların alenen aşağılanması' suçunun işlendiği kanaatine varılmıştır.” denildi.

  İddianamede, şüpheli Ahmet Mahmut Ünlü hakkında, “Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor. Davanın duruşması önümüzdeki günlerde Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

  Kaynak:Haber7

  [​IMG]
 2. AbdulFettah

  AbdulFettah 94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Forum Yöneticisi

  Cübbeli Ahmed, 'her Bir Uzuv için Şifa Ayetleri' kitabında, hiç yüzü kızarmadan şunları söylüyor: 'Erkeğin tenasül uzvu için okunacaklar: 4 tertip vardır. 1. Tertip: Bakara suresinin 260. ayeti kerimesinin bir kısmı suya okunur. Sudan biraz alınıp tenasül uzvuna serpilir. Ve suyun kalanı içilir.

  2.Tertip: Tenasül uzvunun zayıflığının giderilmesi için el-Adiyat suresi okunup uzva üflenir.'

  Hala akılını bu adama ipotek edenlere şaşıyorum, ne kur'anda ne sünnete nede gecmıs alimlerimizin kıtabında nerde böyle birşey yazıyor? Hiçmi utanmıyor bu adam Allaha ve Rasulüne iftira ederken, nerden buluyor bu cesareti anlamıyorum..
 3. Nizamı Furkan

  Nizamı Furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Subhanallah!
 4. Abdulkahhar

  Abdulkahhar ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

  ALLAH Subhane ve Teala bizleri Cubbesiz gibilerin şerrinden korusun.
 5. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  ..Elınıze saglık Cezakallahuhayren
 6. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şimdi bu herifin söylediğinin, dine söven dinsizlerin söyledikleriyle arasında ne fark var, kaba kelimeler kullanmak dışında.
  Gerçi suç tv kanallarının, herifi çıkardılar televizyonlara canlı yayınlara millet de bir şey sandı bu belamı.
 7. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  ..Öncelıkle bu konuyu nakşı tarıkatının mensubu lıderı şarlatanı bu mahkugun ahlaksızlıgını din adı altında yutturmaya çalıştıgı sapıklıkları ifşa edip yayınladıgınz ve bu konuyla ılgılendıgınz ıcın sıze sükranlarımı sunuyorum
  Hanenıze sewap olarak dönüsum yapacagını hatta belkı bırılerının dogruya ıletılmesınden öturu hıdayet bulacagını umud edıyorum ..Yanı kısaca cok büyuk hayır yaptınz ..
 8. Abdulkahhar

  Abdulkahhar ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

  Akhiler Cubbesiz ve müritleri hata ettiklerini kabul edecekler tevbe edecekler mi yoksa saçma sapan tevillerle sıyrılmaya mi çalışacaklar merak ediyorum.belki de mahkemede vahhabiler diye haykırır:(:(;)
 9. AbdulFettah

  AbdulFettah 94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Forum Yöneticisi

  Estağfurullah, ecmaîn, Rabbim hidayet versin, bazıları o kadar taassupcular ki gözleri kör olmuş akılları diskalifiye olmuş akledemiyorlar, Cübbelinin özellikle buna benzer tarikatların sapıklıklarını altmıza koysak göğe ulaşırız heralde, haliyle bunları ifşa etmek her müslümanın görevidir, bir zulmü durumumuza göre engellemenin birçok yolu var, en aşağı derecesi kalben bugz etmek, eğer müslümanlar böyle sapıklara tepki göstermezse meydanı boş bulan işkembeden sallar ne yazıkki, bizim yaptığımızda çok büyük bir iş değil ama en azından safımız belli olsun..
 10. Ebu Hayseme

  Ebu Hayseme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 11. Ebu Hayseme

  Ebu Hayseme Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Zaten ingilizler kurmuş selefiyyeyi ondan böyl3 yahudi kanallarına çıkıp eleştiriyor değerli c*bbeli.

  Ekli Dosyalar:

 12. Abdulmuizz Fida

  Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

  [​IMG]

  [​IMG]
 13. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Allah cezanı versin desek ? Caiz olurmu ?
 14. parsa

  parsa Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bununla ilgili kendisine mahkeme açıldı. Vatandaşın dini duygularını istismar suçundan mahkemeye çıktı. Kendi değil iki davada da avukatı katıldı.
  Savunması ise şöyle. Bunları ben yazmadım sadece bir kitaptan çeviri yaptım dedi. Hatta çeviri yaptığı kitap ve muellifi de açıkladı.
 15. Muhammed El Turki

  Muhammed El Turki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Cübbeli'nin ne oldugu belli ama son yaptıgı konusma halep için canlarınızla mallarınızla savasın demesı bir seyi farketmemi sagladı.O da Allah belanı versın dediğimiz kadar az birazda Allah hidayet versin desek yanlış mı olur? Vallahi o konusmasından SonrBa iraz hayal kurdum kafamda Cübbeliciler 10 kamyon kadar adamla halebe gidiyolar felan diye :) Ne kadar samımıydı onu bilemeyiz ama konusması fena degıldl.Amacım Cübbeliyi korumak degil. Yanlış anlamayın.Umarım Yazdıklarım yanlış anlaşılmalara neden olmaz.Bir Bakmıssın ki Bir gün kanallarda Cübbeli tövbe ediyor diye bir başlık görürüz
 16. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Cok acı bir tablo olarak , tvden takip ediyorum yuregim yanıyor.
  Beyaz tvde sarkici n.d. aglayarak terk etti sutudyoyu turkiyedeki hocalara seslendi .
  Cubbeli ve nihat hatipoglu cagrida bulundu kinadilar..Bu sarkici adamda tekrar cewaben ;;;; """ Munafıklar , imansızlar " dedi
  Boyle kinamakla olmaz dedi
  Ramazan olsa kanal kanal dolasirsinz dedi kimi hasta kiminin ayagi agriyor bu nedir dedi !! Nerdesinz tarikat seyhleri ulemalar alimler peygamber cihad etmedimi diyerek onlara gonderme yapti
  .. Cubbeli aciklama yapti muridleri nerde hangisi cıktı..?
 17. Muhammed El Turki

  Muhammed El Turki Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Belki de abla Allah razı olsun..
  ben cahil bir kardeşiniziım o yüzden arada sırada yazdıklarmdan ötürü kusura bakmayın.Saçmalama ihtimalim yüksek çünkü :/
 18. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Yok estagfirullah kardesim.
  Bende oyle gerginm ki nasıl cümle kuruyorum ortada .kimse bu gunlerde alınmasın ustune ..hic kaldırarmam.Gozum kalbim yuregim halepde etlerim ayrılıyor.
 19. mefhum

  mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Allah hidayet versin.. kimse bile bile cehenneme gitmek istemez.. Şu halep konvoyu için mahmut efendi açıklama yapsa 5 bin araç çıkar..
  Genede herkes önce aynaya bakmalı.
 20. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned


  Maamut dergahında tesbih cekip sifa dagıtıyor..
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş