1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber Dağıstan’da Bağdadi’ye Şaibeli Biat Açıklaması

Konu, 'Kafkasya Haberleri' kısmında furkan tarafından paylaşıldı.

 1. furkan

  furkan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Önceki gün YouTube’a,”Dağıstan’ın Aukhovski Cemaati Emiri Süleyman, Müslümanların halifesi Ebubekir el Bağdadi’ye biat etti” başlıklı bir video yüklendi(link).Video kaydında, yüzleri maskeli ve silahlı birkaç kişiyle “Emir Süleyman” olarak takdim edilen maskesiz bir kişi gözüküyor.Bu kişi, elindeki kağıttan biat metnini okuyor.

  Konuya ilişkin; Kafkasya Emirliği’nin resmi haber servisi Kavkaz Center, Emir Süleyman(Movsar Zeynelabidinov)’un 21 Ekim tarihinde Kazakistan’ın Almaatı Havaalanı’nda Kazak istihbaratı tarafından tutuklanarak “Ukrayna’daki savaşa katıldığı” ithamıyla FSB’ye teslim edildiğini ifade etti. KC, bu iddianın Kazak ve Rus medyasında verildiğini belirtiyor.

  Yine daha evvel, 15 Ekim tarihinde Dağıstan Vilayeti’nin resmi sitesi VDagestan da Hasav-Yurt Sektörü emiri İslam’ın konuşmasının olduğu bir video yayınlamıştı(Videonun linki).Emir İslam konuşmasında; Zeynelabidinov’u mücahidler arasında fitne çıkartmakla suçlamış ve Onun şeriat mahkemesinde yargılanmak için mücahidlere teslim olmadığını ifade etmişti.Emir İslam ayrıca, emirlerin komutlarına uymadığından dolayı Süleyman’ı “Bağiy” olmakla suçlamıştı.

  Şimdi ise Zeynelabidinov, YouTube’da “biat açıklaması” ile ortaya çıktı. Kavkaz Center bu bağlamda, Aukhovski Cemaati emiri olarak Has-Muhammed isimli mücahidin atandığını belirtiyor(link).

  Ümmet-i İslam
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 20 Mayıs 2017
 2. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  SubhanAllah ne pis işler dönüyor. Allah svt. bu ümmetin basiretini arttırsın.
 3. sirati mustakim

  sirati mustakim Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  fitne salip parcalamak amacli bi aciklama,
 4. Çeçenyam

  Çeçenyam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Inşallah oyle bırşey yoktur gercekten cok üzülürüm Sübhânallah
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş