1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Soru Davamiz Ne Olmali

Konu, 'Üyeler Arası Soru - Cevab' kısmında Cengaver54 tarafından paylaşıldı.

1. Cengaver54

Cengaver54 La İlahe İllAllah Muhammeden Resulullah. Kullanıcı

Esselamu aleyküm ben daha bir gencim hayatımı bir davaya göre düzenlemek isterim bana yardımcı olurmusunuz [​IMG]
  2. aytozu

aytozu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Tabikide "bilim". Yani davan "ilim" öğrenmek...genç yasli farketmez hem
  3. Mehdi ibn Abdulhadi

Mehdi ibn Abdulhadi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hayatını Kuranın ve Sünnetin belirlediği gibi bir hayat nizamıyla belirlemendir. çok Kuran okuyup üzerinde tefekkür etmendir. sen ey kardeşim! eğer bunları yaparsan hayatını bir dava üzerine bina etmiş olursun. o dava ki nebinin kendisiyle geldiği islam devasıdır.
  4. ::IM4M`UL-HAREMEYN::

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Tevhid ve Cihad Kullanıcı

Tevhid, tevhid, tevhid kardeşim... Öncelikle tevhidi çok iyi bir şekilde öğren, ona sımsıkı sarıl ve asla ondan ayrılma. Zira senin yaratılış gayen budur. O'ndan sonra da fıtratın neye müsaitse -ki bunu sen daha iyi bilirsin- o şekilde Allah'ın dinine hizmet ve yardım et.

"Ben cinleri ve insanları ancak bana ibadet etsinler [1] diye yarattım" (51/Zariyat, 56)

"Ey iman edenler! Allah’ın yardımcıları olun. Nasıl ki Meryem oğlu İsa da havarilere, 'Allah'a giden yolda benim yardımcılarım kimdir?' demişti. Havariler de, 'Biz Allah’ın yardımcılarıyız' demişlerdi. Bunun üzerine İsrailoğullarından bir kesim inanmış, bir kesim de inkâr etmişti. Nihayet biz inananları, düşmanlarına karşı destekledik. Böylece üstün geldiler." (61/Saff, 14)

[1] İmam Buhari ve İmam Begavi'nin tefsirine göre; "beni birlesinler, tevhid etsinler"
  5. Cengaver54

Abi kimse olmasada Allah bana yeter
  6. gariban82

gariban82 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah'a şirk koşmaksızın ölünceye kadar salih amel yapmaya çalışmak
  7. Mehdi ibn Abdulhadi

Mehdi ibn Abdulhadi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu asırda imanını elinde tutman ve kabirde sorulucak sorulara cevabını hazırlamandır. Meşhur alimlerden birisi şöyle demiştir:
    "Eğer seleften birine yarın ölüceksün denilse onun yarın için yapıcağı ziyade ameli yoktu"
  8. Cengaver54

Saolun Allah razı olsun
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş