1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Diyanet İşleri Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nde etkin programlar düzenleyecek.

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ebu & Dücane tarafından paylaşıldı.

 1. Ebu & Dücane

  Ebu & Dücane Misafir

  [​IMG]
  Diyanet İşleri Başkanlığı ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde etkin programlar düzenleyecek.:(

  Ünye’de gerçekleşen İlçe Müftüler Toplantısı’nı değerlendiren Ünye İlçe Müftüsü Aydın Yığman, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başta cezaevlerindeki kadınlar olmak üzere birçok merkez ziyaret edilerek etkinlikler düzenleneceğini söyledi. Şubat ayı İlçe Müftüleri toplantısı İl Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu başkanlığında Ünye İlçe Müftülüğü Erkek Kur’an Kursu Toplantı Salonu’nda 18 ilçe müftüsünün katılımıyla yapıldı. Toplantıda Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gerçekleştirilecek etkinliklerin planlanması, bu yıl görevli olarak hacca gidecek din görevlilerinin belirlenmesi ile kurum hizmetleri değerlendirildi.

  Toplantıya ilişkin açıklamalarda bulunan Ünye İlçe Müftüsü Aydın Yığman, “Toplantı gündeminde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde müftülüklerce gerçekleştirilecek etkinlikler ile hacca gönderilecek personeller ve kafile başkanlarının belirlenmesi, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gibi 8 maddeden oluşan konular görüşüldü” dedi.

  Müftü Yığman şöyle devam etti: “Her ay bir ilçede toplantı yapıyoruz. Bu ayda toplantıya Ünye İlçe Müftülüğü ev sahipliği yaptı. 18 ilçede görev yapan müftülerimiz katıldılar. İlçe müftülükleri arasında koordineli çalışmayı sağlamak amacıyla her ay yapılıyor bu toplantı. Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelen bir takım yazılar değerlendiriliyor. Bugünkü toplantımızın birinci gündem maddesi hacdı. Genel olarak hacca gönderilecek personellerimiz ile kafile başkanlarının tespit edilmesi, bir takım yardımlarda görevlendireceğimizin personelin görevlendirmesi konuları görüşüldü. Diğer bir madde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yapılacak etkinliklerdi. Diyanet İşleri Başkanlığımız, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün daha etkin bir şekilde kutlanmasına özel önem vermekte. Bu nedenle bu yıl 8 Mart’ta kutlanacak olan Dünya Kadınlar Günü’nde önceki yıllara göre daha fazla etkinlikler düzenlemeyi planlıyoruz. Bu etkinlikler arasında cezaevi, huzurevi ve kadınların yoğunlukta bulunduğu işletmeler ziyaret edilecek.”

  Toplantıda Kutlu Doğum Haftası kutlama etkinliklerinin de görüşüldüğünü belirten Müftü Aydın Yığman, Kutlu Doğum Haftası’nda Ünye merkezin yanı sıra beldelerde de bir takım programlar gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.
 2. Sena Farisi

  Sena Farisi لَا تَقْنَطُوا مِن رَّحْمَةِ اللَّهِ Süper Moderatör Üye

  HALÂ MI KUTLU OLSUN ?
 3. uKaB

  uKaB İyi Bilinen Üye Üye

  Hergun babalar anneler kadınlar cocuklar gunu degılmı.

  Bu suna benzıyor. Kandıl gecelerınde herkez camıye kosusup 5 vaktın namazını garıb bırakmaları gıbı.

  Bunların her ısleri zaten bir acayip,

  Varolan dine uymak yerıne kendı akıllarına gore kısaca mutezılelık yapıp uydurdukları bır dın ıle hareket edıp ahıretlerını parcalıyorlar.

  İnsanlarında bu hosuna gıttıgı ıcın onlara uymaya devam edıyor.

  Kadınlar kadın hakları dıye bagırıp duran bu nasıpsızler.

  Ne zaman musluman beldesı işgale edılse oralarda tecavuze ugrayan namusları cıgnenen kadınları nedense hıc gormuyor bu acayıpler.

  Onlar ınsan degılmı helekı musluman bır toplumuz onlar musluman degılmı.

  ALLAH zulcelal hepsıne akıl fıkır versın.
 4. Pangea

  Pangea İyi Bilinen Üye Üye

  belki istanbulda gitmek isteyen olur.

  Ekli Dosyalar:

 5. Şeriatu'l İslam

  Şeriatu'l İslam İyi Bilinen Üye Üye

  IMG_20190310_165510.jpg
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş