1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Diyanetten Şia Propagandası

Konu, 'Türkiye Haberleri' kısmında Muddessir tarafından paylaşıldı.

 1. Muddessir

  Muddessir İyi Bilinen Üye Moderatör Üye

  Rafizi/Şii propagandası içeren DİB’e bağlı Türkiye Diyanet Vakfı’nın çıkarmış olduğu kitap tepki çekti.

  Siyer kitabı olarak ileri sürülen kitaptaki Hz. Ali’nin halifeliğine dair verilen mesnetsiz bilgiler İslami camiada rahatsızlık uyandırarak eleştiri oklarını üzerine çekti.

  Zeynel Abidin Rahnuma imzalı “Hz. Peygamber” adındaki kitaptaki eleştiri cümleleri ehli sünnet akidesini yalanlamaya yönelik ibareler içeriyor. Kitapta eleştiriye konu olan bölüm ü ilginize sunuyoruz:

  “Peygamber Medine’ye dönmek isteyince Cebrail ona nazil oldu ve şöyle vahiy getirdi: Ey Muhammed risaleti tebliğ görevini en iyi şekilde yerine getirdin, artık ahiret âlemine göç etme zamanın yaklaştı. Bu nedenle ilahi sırları ve emanetleri Ali’ye teslim etmen gerekir. Peygamber Ali’yi çağırdı, ilahi fermanı ona bildirdi ve sırlar hazinesini ona öğretti. Ama bu hususu açığa vurmaktan kaçınıyordu. Çünkü bunun münafıklara çok ağır geleceğini biliyordu. Aişe durumu hissetti ve Hz. Resullah’ın yanına vararak ısrarla konuyu açıklamasını istedi. Peygamber şöyle buyurdu: “Ey Aişe gizli olarak Ali’ye söylediğim bu husustan başkasını haberdar edersen kâfirlerden olursun.” dedi. Ancak, Aişe bu sırrı göğsünde fazla taşıyamadı. Durumu Ömer’in kızı Hafsa’ya aktardı. Hafsa da durumu öğrendi. Hafsa da Ömer ve Ebu Bekir’e söyledi. Yavaş yavaş başkaları da durumu öğrendi. Bu olaydan dolayı 14 kişinin Peygamber’i ortadan kaldırmak için suikast planları yaptıkları da söylenmiştir.”

  Konu hakkında incelemede bulunan İslami araştırmacılar geçen bu rivayetlerin sahih olmadığını, zayılık dahi değerlendirilemeyecek rivayetin mesnetsiz bir uydurma olduğunu ileri sürdüler. Rafizi akidesine göre “asıl Peygamberin Hz. Ali” (r.a) olduğu ancak yaşının küçüklüğü sebebiyle Hz. Muhammed’e işin bırakıldığı inancı hakimdir. Rafizilerin iddilarına göre, “Ali (r.a) belli bir olgunluğa eriştikten sonra ise risaleti Hz.Muhammed’den (s.a.s) geri almıştır.” Bu akide ehli sünnete göre “küfür” anlamına gelmektedir.

  Eleştirmeler sosyal medyadaki hesaplarında şu açıklamada bulundu:

  “Bizler Şii’lerin Ortadoğudaki yayılmacı politikasını eleştirirken; askeri işgallerin temelini oluşturacak etkenlerin öncelik tehdit arzettiğini her anlamda ifade ediyoruz. Şii akidesine bilmeyerek meyledecek bir toplum, bu yayılmacı politikanın amacına ulaşmasına ve küfür (islami argümanlara göre) akidesini benimsemiş bir toplumun oluşmasına zemin hazırlamış olacaktır. Diyanetin bu konu hakkında acilen bir açıklama yaparak yanlış olan bilgiyi düzeltilmesi gerekmekle beraber söz konusu kitabı da yayından kaldırmalıdır.”

  Kaynak: Fetih Medya / Musa Yıldız
 2. Tevhid yolunda

  Tevhid yolunda Üye Üye

  Tam bir rezillik. Kitap, aşağıdaki ekte yer alıyor. Hıyanet yine yaptı yapacağını.

  Ekli Dosyalar:

 3. f471h

  f471h İyi Bilinen Üye Üye

  Dib başkanı zaten feto gibi diyalogcu bir mürted. Ne bekliyorsunuz ki bunların idaresinde ki kurumdan?
 4. Nazenin34

  Nazenin34 Aktif Üye Üye

  Icerisinde bu tarz seylerde yaziyor

  Ekli Dosyalar:

 5. Nazenin34

  Nazenin34 Aktif Üye Üye

  Devami..

  Ekli Dosyalar:

 6. Pangea

  Pangea İyi Bilinen Üye Üye

  buna göre Ayşe annemiz Allah ondan razi olsun kafir, okuyunca tüyleri ürperip midesi kalkanlar da münafık mı oluyor? Allah bizi sapkinlardan etmesin.
 7. Pangea

  Pangea İyi Bilinen Üye Üye

  ya bu nedir +18 roman mı yazıyorsun siyer mi? Fatma Allah ondan razi olsuna boyle serefsiz bir tutumu nasil yakistirip yaziyorlar Allah islah etsin. igrenc!
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş