1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Dua Içerikli Hadis-i Şerifler

Konu, 'Kur'an ve Hadislerle Dualar' kısmında Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Alp Arslan

Alp Arslan ملة ابراهيم Forum Yöneticisi

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Allah'ım ! Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır. ( Tirmizi, Deavat, 94 )

Devamı Gelecektir İnşeAllah.
  2. Alp Arslan

'' Allah'ım! Yolculuğun yorgunluk ve sıkıntılarından, yoldan kötü bir şekilde dönmekten, kötü hallere düşmekten, mazlumun bedduasından, mala ve aileye gelecek kötülüklerden sana sığınırım. '' ( Müslim, Hac, 426 )
  3. Ebu Selman et-Turkî

Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

وعليكم السلام ورحمة الله وبركاته
  4. Alp Arslan

''Allah'ım! Senden iman içinde sağlık, güzel ahlak içinde iman, peşinden rahmet, afiyet, mağfiret ve rıza gelen bir kurtuluş istiyorum.'' ( Hakim, Deavat, No:1919 )
  5. Abdulmelik

Abdulmelik Islam-TR Üyesi Kullanıcı

(1) Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şunu çok şöylerdi:

اَللَّهُمَّ! يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ، ثَبِّتْ قُلُوبَنَا عَلَى دِيْنِكَ

“Ey kalbleri çeviren Allah’ım! Kalblerimizi dinin üzere sabit kıl!”

Buhari Edebu’l-Müfred 683

(2) Enes (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)şunu çok şöylerdi:

يَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ، ثَبِّتْ قَلْبِى عَلَى دِيْنِكَ

“Ey kalbleri çeviren! Kalbimi dinin üzere sabit kıl!”

Tirmizi 2226, 3750
  6. Alp Arslan

Allah'ım! Senden hayırlı olan işleri yapmayı, aklın ve dinin çirkin gördüğü şeyleri terk etmeyi ve fakirlerin sevgisini istiyorum. ( Malik, Dua, No:508 )
  7. Abdulmelik

Abdulmelik Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Sıkıntı Anında Yapılan Dua

لاَ اِلهَ اِلاَّ أَنْتَ سُبْحاَنَكَ إنِّي كُنْتُ مِنَ الظَّا لِمِينَ

“(Allah’ım!) Senden başka hak olarak ibadete layık hiçbir ilah yoktur. Seni (tüm noksanlıklardan) tenzih ederim. Gerçekten ben zalimlerden oldum.”
    Tirmizi 3734

8. Alp Arslan

''Allah'ım! Senin iznin ve yardımınla sabahladık ve akşamladık. Yine senin iznin ve yardımınla yaşar ve ölürüz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.''
    (Ebu Davud, Edeb, 110)
  9. Alp Arslan

''Allah'ım! Ey Rabbimiz ve ey her şeyin Rabbi! Beni ve ailemi dünya ve ahirette her an sana ihlasla bağlı kıl. Ey yücelik ve ikram sahibi!...
    (Ebu Davud, Vitr,25)
  10. Alp Arslan

Ebu'd-Derda (radiyallahu anh) anlatiyor: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) buyurdular ki: "Davud (aleyhisselam)'un dualari arasinda su da vardir: "Allahim! Senden sevgini ve seni sevenlerin sevgisini ve senin sevgine beni ulastiracak ameli taleb ediyorum. Allah'im! Senin sevgini nefsimden, ailemden, malimdan, soguk sudan daha sevgili kil."
    Ebu'd-Derda der ki: "Resulullah (aleyhissalatu vesselam) Davud (aleyhisselam)'u zikredince, onu "insanlarin en abidi (yani cok ve en ihlasli ibadet yapani)" olarak tavsif ederdi."
    Tirmizi, Da'avat 74, (3485).
  11. Alp Arslan

Allah'ım! Şüphesiz ben nefsime çok zulmettim, günahları bağışlayacak olan yalnız sensin. Öyleyse katından bir af ile beni bağışla. Bana merhamet et, çünkü bağışlaması ve rahmeti en çok olan sadece sensin. (Buhari, Ezan, 149)
  12. tevhiddavam

tevhiddavam Rabbim! Benim ilmimi arttır! Kullanıcı

Ya Hayy! Ya Kayyum! Rahmetinle yardım dilerim. Tüm işlerimi ıslah et. Ve beni göz açıp kapayıncaya kadar -bile- nefsime bırakma. (Hakim)

Not:Sabah akşam zikirlerinde de geçmektedir.
  13. Alp Arslan

Allah'ım! Rahmetinin gereklerini, mağfiretinin sürekliliğini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayı, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardımınla cehennem ateşinden kurtulmayı istiyorum. (Hakim, Deavat, No:1925)
  14. Alp Arslan

Allah'ım! Bize imanı sevdir, kalplerimizi imanla süsle. Bize küfrü, itaatsizliği ve isyanı sevdirme, kerih göster, bizi doğru yolu bulanlardan eyle. (Hakim, Deavat, No:1868)
  15. Deniz_

Deniz_ Islam-TR Üyesi Kullanıcı

20180615234402.jpg
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş