1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Dünyada Yaşanmış En Ilginç Olaylar

Konu, 'Bunları Biliyor Musunuz?' kısmında MUTEFEKKİR tarafından paylaşıldı.

 1. MUTEFEKKİR

  MUTEFEKKİR İyi Bilinen Üye Üye

  1- Dans Manyaklığı Hastalığı: 13.YY.'da Almanya'da görülen ve diğer avrupa ülkelerini de yayılan hastalık bulaşıcıdır. Sinir bozukluğundan dolayı vücudun kendini kontrol edememesi ve dans eden hasta daha sonra yorgunluğa dayanamayıp ölüme gitmesine yol açar.

  2- Dört yaşındaki Bobby Dunbar bir piknikte kayboldu. 8 ay sonra ortaya çıktı ve ailesine kavuştu. Olaydan 100 yıl sonra, bu çocuğun Bobby değil, Charles Anderson adında başka bir çocuk olduğu öğrenildi.

  3- Çanakkale Savaşı sırasında yenilgiye uğrayacağını anlayan ingilizler yeni bir tabur askeri Çanakkale'ye getirdi. Bunlar Norfolk alayı askerleriydi. Tekke ve Kavaktepelerine bir gece karanlığında saldırmayı çare gören İngilizler tepenin yamacına kadar gelip şafak sökerken saldırmayı düşünüyorlardı. Fakat Türkler ingilizleri tuzağa düşürdü ve ingilizler ancak 900 metre ilerleyebildi. Tüm taburlar Türklerin direncini hafife almıştı ve hiç ilerleyemiyorlardı fakat 5. Norflok taburunun önünde pek bir direnç sergilenmiyordu bu yüzden ilerlemeye devam ettiler. 22 kişilik bir Yeni Zellanda sahra birliğinin gözler önünde tepeye yürümeye başladılar. Tepenin üzerinde beyaz bir ekmek somunu biçiminde bir bulut vardı ve askerler bulutun içine girdiler. Son askerde bulutun içine girdiğinde bulut, sanki kargosunu almış gibi yükselmeye ve rüzgarın aksi yönünde ilerlemeye başladı. Etrafta aynı biçimde bir kaç bulut daha vardı onlar rüzgara rağmen kımıldamıyordu. Sanki diğer bulutu kollyorlardı. Buluta giren askerlerin hiçbiri bir daha görülmedi.

  4- 67 yaşındaki Mary Reeser yalnız yaşayan bir kadındır. Gece yan dairede yoğun ısı hisseden ev sahibesi, sabah Bayan Mary'e gelen telegrafı vermek üzere kapısını çalar. Cevap alamayınca içeri girmek için kapı koluna dokunmasıyla sıçraması bir olur. Dairenin kapı tokmağı akkor halindedir. Küçük dairesel yanık alanının içinde, Bayan Reeser'ın terlik giymiş bacağının parçası ve oturduğu sandalyelerin kömürleşmiş helezon yayları ile karşılaşan evsahibesi gibi olaya müdahale etmeye gelen itfayeci, polis ve doktorlar da şaşkına döner.

  5- ABD'de takvimler 22 Kasım 1987'i gösterdiğinde dünya televizyon tarihinin en ilginç olaylarından biri yaşanır. O dönem popüler bir televizyon şovu karakteri olan Max Headroom maskesi takan bir kişi, saat 21:14'te WGN televizyonunun yayınının birden kesilmesiyle görüntüye girer ve anlaşılmaz sözler söyleyip, garip hareketler yapar. Bu yayın 28 saniye sonra televizyon görevlileri tarafından kesilir. İkinci denemesi ise saat 23:15'te, başka bir televizyon kanalının yayınına sızarak olur. Bu kaçak yayın ise görevliler tarafından kesilemez, 88 saniye boyunca ekranda kalır ve kendiğilinden sona erer.
 2. Fada

  Fada İyi Bilinen Üye Üye

  IMG_1911.JPG
 3. cuheyman el-uteybi

  cuheyman el-uteybi İyi Bilinen Üye Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş