1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Ebubekir Sifil Ve Caner Taslaman Canlı Yayında Tartışma Ayarladı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ebu Selman et-Turkî tarafından paylaşıldı.

1. Ebu Selman et-Turkî

Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Spiker Veyis Ateş, sosyal medya hesabı üzerinden 20 Temmuz 2017'de Perşembe günü saat 21:00'da Habertürk TV'de Caner Taslaman ve Ebubekir Sifil'i ağırlayacağını duyurdu.
  2. AntiMürcie

AntiMürcie Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bir kerede muvahhid tevhid ehli bir müslümanı çıkarmazlar ki.Nerde belam hadis inkarcısı saptırıcı varsa toplarlar konustururlar televızyonda şurda burda.Sonrada vay efendim halk çığırından çıktı zina yayıldı tecavüzler arttı vs vs zırlarlar.
  3. Muhammed Taha

Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

4. Selefî Sûfî

Selefî Sûfî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah swt sifil hocanin diline kuvvet versin..
  5. toprak56

toprak56 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Sifil hocanın bazı görüşlerine katılmazsam bile ( oy kullanması, Mücahidlere atışması vb. gibi ) Mutezile zihniyeti karşısında Ehli sünneti savunuyor olması, Sünnete olan bağlılığı ve müdafası hasebiyle; Duamız onunla birliktedir inşaallah.
    Mustafa islamoğlu gibi bozuk zihniyetli kişilere karşı ehli sünneti müdafaa edenlerden biri. O gün bir işim olmaz ise ; izlemeyi düşünüyorum inşaallah...
  6. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

Kanal yönetimi ve spiker taslamanin yaninda durmazsa sifil bu adami yer. Yiyemezse bile bizim gercek ehli sünnet alimlerimiz paspas gibi ezer gecer bu nasibsizleri.
  7. Alketa

Alketa özel başlık bulamadım Kullanıcı

Taslaman naif bir tip sifil her sekilde onu yer
  8. Ebu Selman et-Turkî

Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Şahsen Sifil Hoca'dan da Taslaman'dan da hazzetmem, ikisinin birbirine girmesi beni çok da ilgilendirmiyor fakat tartışacakları şeyin Kur'an ve Sünnet olması hepimizi ilgilendiriyor. Sıkıntı da zaten burada, Sifil Hoca ve Taslaman sosyal medya üzerindeki kavga yüzünden karşı karşıya geldiler, yani bu kur'an ve sünnet müdafaasından çok nefsani bir tartışma gibi duruyor. İsteyen basit bir google araştırması ile ikisinin arasındaki diyaloğa ulaşabilir.

Velev ki Sifil Hoca tevhid ehli olsa ve İslam'ı müdafaa niyeti gütse, yine de canlı yayında müşriklerin televizyonuna çıkıp Taslaman gibi bir sapık ile tartışması ne derece doğrudur?
  9. Sapık Temim ed Dari

Sapık Temim ed Dari Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Yaw bu hadis inkarcıları vallahi tam bir pislik.Şirkler ve tevhid Kuran'da yazıyor tağut cihad orda geçiyor.Bunlar ise hiç tağuttan bahsetmez ancak bu Kuran'da yok derler ve cihad ayetlerini çarptırırlar.Alçak zalimler.Amaçları belli.
  10. Alketa

Ne sifil ne tastamam
    Hoca olarak; tam namaz hocasını bilirim ben

IMG_20170706_122953-1.jpg
  11. Elhamdulillah

Elhamdulillah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

iki cahili islamı temsil ettirerek insan önüne çıkartıp tartışma yaptıran kaypak kafir medya. ebubekir sefil vs caner.
  12. ibni abbas

ibni abbas Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu tartisma sacma degil mi?bir hadisciyle hadislere mesafeli duran peygamber kuran disi hukum koyamaz diyen birisi nasil ortak noktada bulusup da tartisacak?biri digerine peygamber hukum koyabilir/koyamaz gorusune ikna etmeye calisacaksa o baska.o olabilir.ya da hadislere guvenmesi gerektigini mi anlatacak sifil taslamana? Tesetturu mu konuscaklar cuma namazini mi konuscaklar neyi konusabilir ki bu ikisi?
    Biri kuran disi bana bir sey okuma der digeri hadis okursa o tartisma gereksiz degil mi?

Ne hakkinda tartisma olcakmis belli mi o ?
    Ayrica arapca bilmeden tvlere cikan din hakkinda konusan taslaman da ilginc.ing arti almanca biliyorsun biraz ugras da arapca da ogren de millet dalga gecmesin seninle:)
    Taslamanda oyle deli cesareti varki mustafa ozturke tefsir alaninda posta koymaktan cekinmeyen birisi☺
  13. Berkut Altay

Berkut Altay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ne zamandan beri böyle akidesi sıkıntı insanların ne diyeceği ne tartışacağı bizi bu kadar alakadar eder oldu?!
  14. kemkem1223

kemkem1223 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Sifil'in bazı görüşlerini tasvip etmesem de Taslaman gibi biri karşısında galip gelmesini temenni ediyorum.
  15. musafir

musafir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

tabiri caizse olaya Rumlar ve Perslerin savaşı gibi bakılabilir .
  16. musafir

musafir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

hadis inkarcıları samimi iseler tüm ehli sünneti ve şiayı tekfir etmeleri lazım.
    Allah'ın indirdikleriyle hükmetmeyen yöneticileri ve
    kendileri gibi mealci olupda hadis ehlini dost edilenleri ve yöneticilere meyleden oy kullanan herkesi müşrik kafir addetmeleri lazım.
    askeri ve polisleri hakimleri ve mahkemelere giden herkesi. ..
    hadi bakalım buyurun !
  17. Alketa

Şahsen ben merak ediyorum nasil ve ne sekilde konusacaklarini.
  18. Omer Faruk

Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Cok basit vohhobilerden bir baslayacaklar tartisa tartisa program bitecek. Kimse birsey anlamayacak
  19. Abdulafuv

Abdulafuv Administrator Forum Yöneticisi

Ebubekir sifil caneri yer muhaysini alayini :)))
  20. Omer Faruk

Omer Faruk Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Muhammed Taha akhının su paylasımını gordukten sonra

Caner anca bakar gıbıme gelıyor.. :)
  21. Hatve

Hatve Varsın sevinçlerde başka bahara kalsın.. Ayın Üyesi Kullanıcı

Birçok kitabını okuduğum, birçok sohbetini izlediğim, ilmine ve bilgisine saygı duyduğum, yeri geldiğinde çok sert bir şekilde eleştirdiğim ve kanaatimce yer yer milletide birbirine kırdırdığını düşündüğüm, yukarıdaki sözlerini de okuduğum kitabından iktibas ettiğim Ebubekir Sifil Hoca, bu akşam modernist, oryantalist, laiklerin seküler hocası, hadis inkarcısı Caner Taslaman ile münazara yapacak. Hocanın DİLİNE KUVVET diyorum. Her şeye rağmen hoca çıkacak ve bu modernist yerli oryantalistlerle mücadelenin ekranlardaki, karşı karşıya ilk mücadelelerinden birini verecek. İhtilaflarımızı bir kenara bırakarak Hoca'ya duacıyım. Allahu Teala, Caner Taslaman'a da hakikati görmeyi nasip etsin.

Bid'at ehline reddiye veren kişi mucahiddir.

| Şeyhul İslam İbn Teymiyye, Mecmu'ul‐Fetava 4/13

Hüseyin Kılıç

Son düzenleme: 20 Temmuz 2017
  22. Alketa

Çekirdeğimi aldım
    Çay da demlerim

Hazırım

20170720_144525.jpg
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş