1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat

Haber Ebubekir Sifil Ve Caner Taslaman Canlı Yayında Tartışma Ayarladı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ebu Selman et-Turkî tarafından paylaşıldı.

1. Muddessir

Muddessir İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Programin en guzel kisimlarindan biri su diyalogtu bana göre .. aralarında şöyle bir konuşma geçti , Caner t. Siz elfazi küfürden dolayı tekfir ediyorsunuz gibisinden bir şey dedi. Örnek olarak Hz İbrahim e İbo denmesinin küfür olarak görülmesini gösterdi . Ebu Bekir sifilin tavrı gayet yerindeydi. Eğer peygamber i tahkir amacıyla söylemişse o kişi kâfir olur dedi. Ben şimdi sana Cano Tısslaman dersem hoşuna gider mı dediki bir peygamber e bu söylenince oluyor. Bu dinin kâfiri mümini olmayacak mı. bu din fermuar mı önüne gelen açsın ..
  2. Alketa

Alketa özel başlık bulamadım Kullanıcı

Izlemeyenler için özet:

IMG_20170721_143837.jpg
  3. Aşk-ı Cihad

Aşk-ı Cihad Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Deve sidiği içme hadisi nasıl sahih olabiliyor ?
  4. ozan27k

ozan27k Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Anlatti ya
  5. Turab el kurdi

Turab el kurdi Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Niye olmasın ki ?
  6. Alketa

Fil kakasi kahvesi içerken afiyet olsun
    Deve sidiği denilince çomarlar
  7. Muddessir

Muddessir İyi Bilinen Üye Kullanıcı

Basit bir hadis usulü dersi almış bir öğrenci bile Ebu reyye nin Ebu hureyre ye karşı tutumunu bilir . Bu kişinin kaynak gösterilmesi Caner taslamanin hadis konusunda ne denli zayıf olduğunu gösteriyor. İkinci ise , usul ve tarih derslerinde ilk ezberletilen şey çeşitli sahabe tanimlaridir bilirsiniz, Ebu Bekir sifilin de hadis konusundaki ihtisası bilinmişken , ona daha sahabe tanımını bilmiyorsun demek gülünç oldu biraz.
  8. mefhum

mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Ebubekir Sifil hocanın ilk kısımda kendisini ifade edemedi.. Özellikle hadislerin kısımlarını, bu kitaplarda zayıf hadislerinde olabileceğini, bu kitapların kusursuz olmadığını güzel bir şekilde ifade etmesi, aralarındaki ihtilafın kimi hadislerin sıhhatindeki ihtilaf olmayıp, hiç bir hadisi amel noktasında kabul etmemesini ifade noktasında daha iyi olabilirdi..
    Öne sürülen hadisler noktasında bütün hadislere teker teker cevap vermenin çok uzun süreceğini bu nedenle istediği (mesela) üç hadisi seçip onların açıklamalarını yapabileceğini söylemesi onu rahatlatabilirdi.
    ikinci kısmın bir bölümünde geçen evrim meselesi ise çok sığ konuşuldu. Ebubekir hoca bu hususta yeterli miktarda bastırmadı..
    Genel olarak her iki tarafın savunucuları için bir şey değiştirecek sözler söylenmedi..
  9. toprak56

toprak56 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hocanın zayıf hadisleri sanki kabul etmiyor gibi bir hisse kapıldım, oysaki zayıf hadisler bile bizim için önem addediyor.
  10. Süleyman Incek

Süleyman Incek Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu zehir ve hurma olayı nedir?
  11. muhammet087

muhammet087 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Adsız.png

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce açıklanmıştır :

İlimizde 1990 yılından bu yana "Kızıl İmamcılar" adı altında Devletin sosyal veya ekonomik, siyasî hukukî temel düzenini dini esas ve inançlara uydurmak amacıyla, cemiyet teşkil, tanzim, sevk ve idare etmek;

Ayrıca, şahsi nüfuz ve menfaat temin etmek amacıyla dini veya dini hissiyeti, dince mukadder tanınan şeyleri, dini kitapları alet ederek, propaganda yapıp telkinde bulunmak, din sömürüsü yaparak telkin sonucu genç kızların hulus ve ceffatlerinden faydalanıp, ırzlarına geçmek suretiyle, örgütten kopmamalarını temin etmek, örgütte taban oluşturmak, örgüte kazandırdıkları genç kızları MUT'A tabir edilen günlük, haftalık, aylık olarak geçerlilik kazanan nikahla bağlamak, topluluk usulü namaz adaplarına uymayan kıyafetlerle namaz kılmayı yasallaştırmak;

Devlet Büyüklerine hakarette bulunmak (Cumhurbaşkanı, Başbakan) Atatürk'ün manevi şahsiyetini tahkir ve tezyif etmek ve 6138 sayılı Kanuna Muhalefet suçlarından;

1. Serhan Timuçin Çevik (Kızıl İmam)

2. Osman Caner Taslaman

3. Ali Baki Ekşi

4. Tayyar Silsüpür

5. Namık Mert Yücel

6. Ayhan Saffet Arbay

7. Bora Karaca

8. Arif Emre Ekşi

9. Mahir Mamat

10. Cenk Büyüktosun

11. Tevfik Koray Yavuzer

12. Necip Kerem Özçapkın

13. Sadık Kerem Günenli

14. Hakan Kurunç

15. Osman Ersu Belikırık

16. Alparslan Ekşi

17. Ziya Sesel

İsimli şahıslar 8.1.1998 tarihinde gözlem altına alınmışlardır. Bu şahıslar üzerinde ev ve işyerlerinde yapılan aramada;

(1) Adet 9 mm. çaplı C.16'lı tabir edilen Çek Vizer tabanca,

(1) Adet 9 mm. çaplı tabancaya şarjör,

Bol miktarda kitap ve dökümanlar elde edilmişlerdir.

Kızıl İmamcı Örgüt Mensupları, 13 Ocak 1993 Tarihinde Terörle Mücadele Şubesinde Basına Teşhir Edilirken Dağıtılan, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Hazırladığı Basın Bülteni.

http://bedirhaber.com/haber/adnan-oktar-ve-kizil-imamcilar-16204.html
  12. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir Unutma Allah merhametlilerin en merhametlisidir Süper Moderatör

"İslam teslimiyettir. Aklına yatsa da teslim olacaksın aklına yatmasa da teslim olacaksın.

Sahabiler hiç bir zaman rasullerine akli gerekçelerle karşı çıkmadılar. Sadece O ne derse "İşittik ve itaat ettik" dediler."
  13. Ümmü Yasir

Ümmü Yasir Unutma Allah merhametlilerin en merhametlisidir Süper Moderatör

Sünnet Allah’ın sapasağlam ipidir Onu terkeden bir kimse kendisiyle Allah arasındaki ipi koparmış olur

İbni Batta, eş-Şerhu ve’l-İbane, 120
  14. Ebu Mervan

Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

15. Alketa

Muhammed taha programin videosunu atmış
    Yanlis hatırlamıyorsam progamin ilk 20 dakikasi içinde bahsi geçiyor
  16. Muhammed Taha

Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

IMG_20170722_013126.jpg IMG_20170722_013124.jpg
  17. Muhammed Taha

IMG_20170722_013123.jpg
  18. Muhammed Taha

Şu adamın sakinliğine hayranım. Karşımda öyle bi şebek otursa ben kendimi tutamazdım herhalde.
  19. sekerci100

sekerci100 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Sifil bey baya bi sabırlıymış ben tutamazdım kendimi herhalde, gıcık gıcık gülüyor tam patlatmalık.
  20. Alketa

Bu arkadaşı pataklasiniz ne olur ki
    Kotek vurulsa uslanmaz bu kafa
    Çirkef çünkü
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş