1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Edip Yüksel'den Reşat Halife Peygamberdir! Iddiası! -video-

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında Away tarafından paylaşıldı.

 1. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Edip Yüksel Kur'an'da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslâm dünyasında tartışmalara yola açan "matematiksel sistemi" 1974 yılında ortaya atan reformist din adamı Reşat Halife'yi peygamber olarak kabul ettiğini açıkladı.

  [​IMG]

  ISLAH HABER / HABER MERKEZİ


  Molla Sadrettin Yüksel’in oğlu ve şehid Metin Yüksel’in kardeşi olan Edip Yüksel, son yıllarda bir çok insanın Hadislere bakış açısını değiştirmeye yönelik çokca çaba sarfeden ve her açıklamasında hadislere hakaretler eden sonunda da türkçe namaz kılmasıyla gündeme gelen biri olarak tanınıyor.

  Edip Yüksel son olarak sosyal medyada kendisine yönelik sorulan bir soru üzerine Kur'an'da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslâm dünyasında tartışmalara yola açan "matematiksel sistemi" 1974 yılında ortaya atan reformist din adamı Reşat Halife'yi peygamber olarak kabul ettiğini itiraf etti.

  Daha önceleri İstanbul Akıncılar Derneği bünyesinde etkinliklerde bulunnan Edip Yüksek 12 Eylül’den sonra yargılandı. Düşünceleri nedeniyle dini kesim tarafından mürted yani dinden dönen ilan edilince, bu ilanın ölüm fetvası anlamına geldiğini bildiği için ülkesini terk etti, ABD’ye göçtü.

  Reşad Halife‘nin öğrencisi oldu. Bazı sitelerini oluşturdu. Reformist görüşleri üzerine birçok kitap yazdı. Türkiye’de çeşitli tartışma programlarına katıldı. Hukuk alanında doktorası olan Yüksel'in Kitap ve makale yazmaya ek olarak Arizona’da bir yüksek öğrenim kurumunda felsefe profesörlüğü yaptığı bilinmektedir.


  [​IMG]


  Baba Sadrettin Yüksel

  Aslen Bitlisli olan Sadrettin Yüksel, 1920 yılında Konya’da dünyaya geldi. 11 yaşında medresede eğitime başlayan Yüksel, memuriyet hayatına Siirt’in Baykan ilçesinde müftü olarak başladı. Yüksel, müftülüğü sırasında Said Nursi’nin talimatıyla, İşaratu’l-İ’caz tefsirini yayına hazırlayıp bir takriz ile birlikte Ankara’da yayınlattı. Yüksel, daha sonra müftülük görevinden istifa edip Norşin’e dönüp ders vermeye devam eder.

  1972 yılında, evinde Risale-i Nur Külliyatı bulundurmaktan takibata uğrar. 1975 yılında İstanbul merkez vaizliğinden istifa etmek zorunda kalır. 7 çocuk babası olan Yüksel, Arapça ve Farsça biliyordu. 25 Aralık 2004 tarihinde 84 yaşında vefat eden Yüksel’in medrese eğitiminde önemli bir yeri vardı. Uzun süredir evinde hasta yatan Yüksel’in cenazesi, Fatih camii’nden kaldırıldı.
  [​IMG]


  Metin Yüksel

  Muhammed-i Devrimci ve İslami Akıncılar grubu ve öğrenci lideridir.

  17 Temmuz 1958’de Bitlis’e bağlı Kolongo’da doğan Yüksel, Ünlü İslam alimi Sadrettin Yüksel’ in oğludur. Dokuz yaşında ailesiyle İstanbul’un Fatih ilçesine yerleşen Yüksel, eğitim hayatı boyunca öğrenci olaylarında ön saflarda rol aldı ve Akıncılar adı verilen paramiliter milis bir öğrenci grubunun liderliğine yükseldi.

  Dönemin sağ-sol çatışmalarında Selametçi kanatın lideri haline gelen Yüksel 26 Ekim 1977 günü Darüşşafaka Lisesi’nin önünde 3 arkadaşı ile birlikte, 8 sol görüşlü ile çatışır.

  Metin Yüksel ikisi midesine, biri de dizine olmak üzere 3 kurşun yarası alır. Ancak saldırıdan sağ kurtulmayı başarır. Sonrasında da ara 23 Şubat 1979 tarihinde Fatih Camii’nin avlusunda namaz çıkışında vurularak hayatını kaybeder.

  [​IMG]
  Reşad Halife Kimdir?

  (19 Kasım 1935 – 31 Ocak 1990) Kur'an'da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslâm dünyasında tartışmalara yola açan "matematiksel sistemi" 1974 yılında ortaya atan reformist din adamı.

  Reşad Halife: Kur’an’da 19 Mucizesi olarak bilinen ve İslam dünyasında tartışmalara yola açan matematiksel sistemi 1974 yılında keşfeden bilim ve reformist din adamı.

  1935 yılında Mısır’da doğdu. ABD’de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler’de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır. 1974 yılında Kur’an’da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Tanrı’ya ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur’an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika’da yayımladı. Allah’ın ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslam dünyasının tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin “Şeytani öğretiler” olduğunu, hadislerin Peygamber adına uydurulmuş ve kitleleri dinden ve Tanrı’dan uzaklaştıran palavralar olduğunu ve sadece Kur’an’nın dini kaynak alınması gerektiğini savundu. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen hergün sabah gün doğmadan önce Tucson Camisine gitmeyi rutin haline getiren Halife, bu davranışnın bedelini hayatı ile ödedi. Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayan Halife, yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31 Ocak 1990 tarihinde öldürüldü.

  [​IMG]

  Kendisini peygamber ilan eden, Kuranı Kerim’i kendi fikirlerine göre tekrar yazmaya çalışan, hadisleri inkar eden ve Amerika’da bir camii çıkışında öldürülen sapıkların babası Mısır doğumlu Reşad Halife.

  Mısır'da doğdu. ABD'de biyokimya dalında doktora yaptı. Bir süre Birleşmiş Milletler'de bilim danışmanı olarak çalıştı. Uluslararası bilimsel dergilerde yayımlanmış iki düzine makalesi bulunmaktadır.

  1974 yılında Kur'an'da 19 sayısı ve katları üzerine kurulu bir matematiksel sistemin mevcut olduğunu ve Kur'an'daki 9:128-129 ayetlerinin bu matematiksel sistemi bozduğunu iddia ederek bu ayetlerin Allah'a ait olmadığını öne sürdü ve bu ayetleri içermeyen Kur'an nüshasını çevirisi ile beraber 1989 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde yayımladı. Allah'ın Kur'an'daki 3:81, 33:7, 46:9-11 ve 72:26-28 ayetlerinde haber verilen elçisi olduğunu iddia etmesi ile İslâm dünyasının tüm tepkilerini üzerine çekti. Reşad Halife, hadis ve sünnetin "şeytanî öğretiler" olduğunu, hadislerin peygamber Muhammed adına uydurulmuş, kitleleri dinden ve Allah'tan uzaklaştıran palavralar olduğunu, sadece Kur'an'nın dînî kaynak alınması gerektiğini savundu.

  19 Mart 1989 tarihinde toplanan ve aralarında Şeyh Abdülaziz Bin Baz ile Yusuf Kardâvî'nin de bulunduğu 38 kişilik "Dünya İslâm Fıkıh Konseyi" tarafından Salman Rüşdi ile birlikte ölüme mahkûm edildi. Kendisi hakkındaki ölüm fetvası ve tehditlerine rağmen her gün sabah gün doğmadan önce Tucson Camisi'ne gitmeyi rutin haline getiren Reşad Halife, bu davranışının bedelini hayatı ile ödedi. Camiye saklanan iki kişininin saldırısına uğrayan Reşad Halife, yirminin üzerinde yerinden bıçaklanarak 31 Ocak 1990 tarihinde öldürüldü.

  Cinayetin El-Kaide örgütünde "The Manager" olarak bilinen ve ikiyüzün üzerinde kişinin öldüğü Amerika Birleşik Devletleri'nin Tanzanya ve Kenya elçiliklerinin bombalanması olayına karışan, 1998'de yakalanarak ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Wadih el-Hage tarafından organize edildiği anlaşıldı.

  19 yıl boyunca sürekli sahte isimler kullanan ve yer değiştiren diğer katili Glen Cusford Francis ise 2009 yılında Kanada'da yakalanarak Amerika Birleşik Devletleri'ne iade edildi.

  Aralarında Filipin İslâmî Araştırmalar Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Cesar Adib Majul (ö. 2003) ile Dr. Edip Yüksel'in de bulunduğu taraftar kitlesi, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada olmak üzere Dünya'nın çeşitli ülkelerine yayılmıştır.


 2. Addas

  Addas Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bu adamın peşine takılıp gidinler var.. Gerçi daha çok namaz kılmayan takipçileri var .. Allah swt ıslah etsin
 3. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Beklemek istemeyenler videoyu 01:14'den itibaren izleyebilir orada açıkça beyan ediyor.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş