El Kaide’den Sıra Dışı Bilgi Yarışması: Birinciye AK-47 Ödül

ak-47-kalaşnikof-1200x545_c.jpg

Arap Yarımadasındaki El Kaide, Yemenlilerin İslami bilgilerini ölçecek bir sınav düzenleyeceğini duyurdu. Sınavda başarılı olanlara verilecek büyük ödül ise AK-47 piyade tüfeği.

Taiz kentinde birçok yere asılan ilanlarla halk düzenlenecek yarışmadan haberdar edildi. Reuters, yarışmaya katılan Yemenlilere sorulan sorulardan birinin ‘Yemen anayasasındaki İslam’ın hilafına hükümlerden üç tanesini yazınız’ şeklinde olduğunu aktardı.

Diğer bir soru ise ‘İslam Şeriatından başka kanunlara uyan kişi bir kafirdir ve öldürülmelidir. Bunu doğrulayan üç delil yazınız’ şeklinde.

Yarışmada birinci olacak kişiye bir AK-47, İkinciye motosiklet, üçüncüye ise laptop verileceği ilan edildi. Sonrakilere ise tabanca ve 20 bin Riyal ödül verilecek.

Arap Yarımadasındaki El Kaide, Dr. Zevahirinin liderliğini yaptığı örgütün en tehlikeli kolu olarak görülüyor. Örgüt, Batılı ülkeleri hedef alan çok sayıda eylemin planlandığı ana karargah olarak biliniyor.

Yemen, dünyanın kişi başına en çok silah düşen ülkelerinden birisi. Yemen’de her 100 kişiye 58 silah düşerken bu oran ABD’de her 100 kişiye 89 silah şeklinde.

Kaynak: Asya'nın Sesi Haber Merkezi