1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat
 3. Duyuruyu Kapat

Haber El-kaide'nin Bir Ayda Verdiği Zararlar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı

    
  El-Kaide Örgütü(Tanzim'ul Kaide)'nün 22.09.2017 ile 22.10.2017 tarihleri arasında Somali, Yemen, Etiyopya, Mali, Kenya ve Cezayir'de hükümet güçlerine düzenlediği saldırılarda;

  339 asker öldürüldü
  422 asker yaralandı
  16 araç imha edildi
  9 tank imha edildi.
  2 sniper saldırısı düzenlendi.
  9 tuzak saldırısı düzenlendi.
  9 el bombalı saldırı düzenlendi.
  25 bombalı araç saldırısı düzenlendi.
  7 atak helikopteri düşürüldü.
 2. musafir

  musafir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  yani suriye gibi savaşın başladığı yerler müstesna, diğer yerlerde gerilla saldırılarının yapılması dine ne kadar faydalı ? bunu bir kardeş söylemişti bana da uygun geldi. misal cezayirde silahlı eylem yapılacağına davet yapılsa ? mücahidlerin ise sıcak savaşın olduğu yerlere gitmesi..
 3. musafir

  musafir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  yani karışmamış yerlerde ve müslümanların zayıf olduğu yerlerde ciddi bir davete yönelmek .
 4. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Dünyanin hic bir yerinde 7/24 kital yapmamakda tam aksine geri planda ilmi olarak güclendirme ve ders halkali hemen hemen yerde mevcut. Bunun yaninda bircok yörede ayni zamanda halki tesvik amacli dersler ve bilgilendirmeler yapilmaktadir. Ancak bu ne kadar yeterli ve ne kadar ehil davetcinin elinde oldugu tartisilir. Su da bir gercek ki egitimde en iyi ders kitaldir. Zira son 20 sene de tevhid kavraminin suan hemen hemen bir cok yerde konusulmasi ve tevhidi bilenlerin artmasinin bana göre en büyük vesilesi dünya genelinde yayilan kitaldir.
 5. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı

  El-Kaide'nin Somali, Mali, Kenya, Pakistan, Hindistan, Yemen, Etiyopya ve Cezayir kollarının 22.11.2017 ile 22.12.2017 tarihleri arasında;

  37 el yapımı bombalı
  19 akıncı
  18 pusu
  3 bombalı
  14 ağır top saldırılarında düşman askerlerden

  247 asker öldürüldü
  286 asker yaralandı
  23 araç ve 15 ağır zırhlı araç imha edildi.
 6. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Gelirinin bütük bir kısmı uyuşturucu ticaretine dayanan bir örgütün İslami olduğuna inanmıyorum. İçmek günahta satmak sevap mı?

  Niyetin İslami olması yetmez, yöntemde Kuran ve Sünnet’e ters en ufak bir şey olmamalıdır.

  Cihat dinin emri olsa da yöntemi asrı saadete uymayan cihatların İslami olduğuna inanmıyorum.

  Uyuşturucu satmak, insan kaçakçılığı, canlı bomba falan bunları asla doğru göremem. Emperyalistlere karşı savaşmak gerekir ama onlara benzemeden.. Asla benzemeden..

  Din merhamettir, sevgidir, iyiliktir. Rahman ve Rahim olan bir Allah’a inanıyorum.
 7. muhammet087

  muhammet087 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  nerden öğrendim kardeşim bu bilgiyi,el-kaide nerde uyuşturucu ticareti yapmış her aklına geleni yazıyorsun böyle yapıyorsunuz sonra adamların senin gibileri tekfir edeceği yoksa da ediyorlar
 8. Ebu Emir

  Ebu Emir Fe terabbasû innâ meakum muterabbisûn Kullanıcı

  Heva heves ile değil delil ile konuş, Afganistan'da uyuşturucu üretimini ve ticaretini engellemeye çalışan bizzat Taliban ve El-Kaide'dir. ABD neden Afganistan'a bu kadar önem veriyor sanıyorsun?
  Eğer varsa uyuşturucu ticareti yaptığına dair delilin getirip koyarsın.
  İnsan kaçakçılığından kastın nedir bunu da anlamadım?
  Canlı bomba meselesi de içtihadi bir meseledir asla doğru göremem diye bir şey yok. Fetvayı veren alimlerin hangi şartları göz önünde bulundurduğunu bilmeden konuşamayız.
 9. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı

  İddialarını delillerle ispatla. Aksi halde forumdan uzaklaştırılacaksın.
 10. Ebu Mervan

  Ebu Mervan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şu adam buraya geldiğinden beri zırvalıyor zaten. Sevgide sevgi. Ama bi mücahidleri sevememişin coolcu kardeş.
 11. f471h

  f471h Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Selamun aleyküm.

  El-kaide’nin saldırılarda ki sivil ölümlerle ilgili ölçüsü ve hassasiyeti nedir? Bu noktada bilgi verebilecek var mıdır?
 12. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Allahu Ekber Kullanıcı


 13. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Merhaba arkadaşlar,

  Öncelikle şunu söyleyeyim bu tavrınıza üzüldüm. Ben bu foruma geldiğimden beri hepinize karşı oldukça arkadaşça davranıyorum. Herkesin hatası veya bilgi eksikliği olabilir buna bir şey demem. Bilgi eksikliğimiz ya da yanlış anlamamız varsa anlatırsınız doğruysa kabul ederim. O açıdan böyle farklı fikirlere karşı tahammülsüz biri değilim. Yani bu tavıra üzüldüm cidden.. Forumu oldukça faydalı bulduğumu özellikle de sahih hadis ve sünneti öğrenme konusunda başarılı bulduğumu ifade etmiştim. İstemiyorsanız beni bir daha girmem, ben bu açıdan kimseyi rahatsız etmemeyi ilke edinmiş biriyim. Baya da yararlanıyorum yani forumdan..

  Benim dindeki ölçüm Kuran ve Sünnet'tir. Benim burada yazdığım şeyler aslında genel.. Özel bir örgüt hakkında konuşmam bilmiyorum belki doğru olmamış olabilir. Ebu Mervan arkadaşım sana sadece şu kadarını söyleyeyim. Sevgimiz kimseye sınırlı değildir. Hele de Allah ve Peygamber yolunda mücadele eden canını veren kişilere karşı içimde bir nefret yoktur. Kuran ve Sünnet'e uygun bir biçimde meşru cihat yapanlara karşı takdir etmek dışında yapabileceğimiz bir şey yoktur. Cihat yani mücadele savaşı da kapsayacak bir biçimde geniş olup bu dinin emridir. Özellikle de emperyalistlere karşı yapılıyorsa ne güzel.. Ne mutlu o insanlara o zaman.. :)

  O yazdığım mesajdaki iddialara gelirsek çocukluktan beri çevremden duyduğum, haberlerde izlediğim şeyler ama şuan araştrınca gördüm kü yanılmış olaabilirim uyuşturucu konusunda..

  http://www.hurriyet.com.tr/el-kaide-nin-kasasi-dolu-17703020

  Çünkü yukarıdaki haberin kaynağını incelediğim zaman yabancı güçler olduğunu gördüm. Belki iftira atıyorlar olabilir. O yüzden o iddiadan vazgeçtim ama bu tarz şeyler dinlemiştim. Yani kafamdan uydurduğum bir şey yok. Ya haberler ya da bir ara Cübbeli Ahmet'i takip ederdim o anlatmıştı sanırım.. Yani halka yasak olduğu ama batılı ülkelere (müslüman olmayan) ihraç ettikleri ile ilgili.. Yanılmıştım da olabilirim ama sonuçta her şeyi en doğru bilen Allah'tır. Hata da ısrarcı olunmaz.

  Bizim ülkemizde maalesef halkın doğru bilgi ve haber alması da çok sorunlu biliyorsunuz.

  Neyse eğer dediğiniz gibiyse yani uyuşturucuya karşı davranıyorlarsa ne güzel.. İslam'a aykırı bir şey olan uyuşturucu, içki, sigara gibi şeylerin tüm dünyadan kalkmasından mutlu olurum. Böyle şeyler savunulamaz..

  Ancak canlı bomba olayında gerçek olduğunu, daha önce bir konuda da konuşmuştuk burada.. Bilmiyorum bence daha merhametli bir yöntemle savaş verilebilir. Düşman kötü, acımasız olsa da onlar sonuçta İslam'a inanmıyorlar. Bizim uymamız gereken sorumluluklar ve ilkeler var. Ben burada demek istediğim genel olarak buydu. Yani yöntemin meşruluğu üzerine yazdım o yorumu. Yoksa X ve ya Y örgüt için özel yorum değildi.

  Yani IŞID islami mi ya da Boko Haram kime çalaşıyor? Bunu bilmeden anlamak cidden çok zor.. Bu konuda kitaplar okuyorum. Dediğim gibi bilgi eksikliğim olabilir ama kimseye iftira atma gibi bir durumum söz konusu olamaz. Eğer İslam için doğru bir hareketse dediğim gibi takdir ederim o zaman da..

  Sevgi ve merhamet konusuna gelirsek, Merhamet Peygamber'inin ümmeti olarak bizim merhametli olmamız gerektiğini savunmak çok yanlış olmasa gerek. Sonuçta Peygamberimiz o savaşlar bile yaşandıktan sonra Mekke'de açlık olmuş da düşmanına bile yardım etmiş ve düşmanın bile övgüsünü kazanmış. Bu tarz şeyler sizce de önemli değil mi? Beled Suresi'nde merhametli olun diye yazmıyor mu?

  Eğer bilmeden birilerini incittiysem özür dilerim ama yazdıklarınızla ben de sizlere incindim. Burada İslam için bir araya gelmiş insanlarız, en ufak bir şey de dışlama ya da tehdit olması çok yanlış..
 14. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Öyle şey mi olur ya.. Neden sevmeyeyim ki? Herkesi seviyorum ben, zalimlere ve zulümlere karşıyım ama onları da insanların zatından değil sıfatından görüyorum. Yani çok kötü biri belli bir süre sonra çok iyi de olabilir. Bu açıdan dinde kimseden umut kesmek yoktur.

  Sevgi ve merhamet konusunda sana sadece şunu söyleyeyim bu konuda örneğimiz Peygamberimizdir. Aşağıdaki yazıyı okumanı tavsiye ederim.

  "
  “Allah’ım! Bunlar hakikati göremiyorlar, ama ümit ediyorum ki bunların çocukları bir gün gerçeği görecekler, tevhide ereceklerdir. Senden onların hidâyete ermelerini istiyorum.” diyerek kendisini taşlayanlara Allah’tan hidayet diledi.

  Bunun gibi, Müslümanlar 630 yılında Mekke’nin fethinden sonra Hevâzin (Huneyn) muharebesinin ardından Tâif’i kuşatmak durumunda kalmışlardı. Tâif, surlarla çevrili olduğu için şehre girmek mümkün olamadı. Kuşatma uzayınca yapılan istişarede bölgenin tamamı Müslümanların eline geçtiği için kuşatmayı terk etmenin herhangi bir zarar vermeyeceği görüşü benimsendi. Bunun üzerine Peygamberimiz (sallallâhü aleyhi ve sellem) surlar sebebiyle şehre giremeden orayı terk etmek durumunda kalırken Müslümanlardan bazıları, Tâiflilerin senelerden beri Müslümanlar aleyhine yaptığı kötülüklerin sıklığından bahisle Hz. Peygamber’den beddua etmesini istedikleri görüldü. Fakat tıpkı birincisinde oluğu gibi Efendimiz Hazretleri yine lânet okumadı, beddua etmedi, merhametli davrandı ve:

  Allah’ım! Senden Tâiflilerin ıslahını ve hidayete erişmiş olarak huzuruma gelmelerini diliyorum” diye dua etti.

  İleride Taiflilerden bir heyet Medine’ye gelerek Peygamber Efendimizin huzuruna girip Müslüman olduklarını söylemişler ve şehirlerine döndükten sonra o zamana kadar taptıkları putlarını kendi elleriyle kırmışlardır.

  İşte bu sonuç, rahmetin, merhametin, Sevgili Peygamberimizin merhametinin bir sonucudur. Peygamberimiz beddua ve lânet yerine merhamet elini uzatınca, hidayet duasını yapınca insanların İslâm’a koştukları görülmüş ve bizzat Medine’ye gelerek müslüman olduklarını özgür iradeleriyle ifade etmişler ve bundan böyle müslümanlığın gereklerini yerine getireceklerini söylemişlerdir.

  Bu örnekte de görüldüğü gibi Peygamber Efendimiz, merhamet ve şefkatinin bir eseri olarak insanlara sürekli elini uzatmış, onları inkârcılığın batağından İslâm’ın cennetine kazanmak istemiştir.

  Nitekim Mekke fethini müteakip Kâbe avlusunda, karşısında esir olarak duran ve yirmi iki yıldan beri Müslümanlara karşı ellerinden gelen bütün kötülüğü yapan Mekkeliler hakkında genel af ilan etmesi ve gönüllerini İslâm’a ısındırarak onları inkârcılığın ıstırabından kurtarmak istemesi, Efendimiz Hazretlerinin merhamet ve şefkat duygusunun nerelere ulaştığını göstermektedir.

  Efendimiz Hazretleri, Allah’ın rahmet ve mağfiretini yalnız iki kişiye (kendisine ve Peygamberimize) ait kılmak üzere dua eden bir câhil bedeviye:

  “Allah’ın lütuf ve rahmet dairesini çok darlaştırdın” buyurmuş, bu içerikte ve bu formatta yapılan bir dua anlayışının pek uygun olmadığını belirtmiştir.

  O’nun şefkati aynı zamanda hayvanlara idi, tabiata idi. Hayvanlara fazla yük yüklenmemesini, iyi bakılmasını, eziyet edilmemesini ısrarla belirtiyor, kıyamet kopacak olsa, elinde de bir fidan olsa onu dikmeye vakti varsa dikip öyle öleceğini söylüyordu.

  O, rahmet ve şefkat peygamberi idi. Bu münasebetle inananları sürekli merhametli olmaya teşvik ediyor, şöyle buyuruyordu:

  “Merhamet edenlere Allah da merhamet eder. Siz yeryüzündekilere şefkat ve merhamet gösterin ki, göktekiler de size merhamet etsinler.”

  “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz.”

  Ailede, toplumda ve yürüttüğü hizmet sebebiyle yüz yüze geldiği insanlarla diyalogunda merhamet ve şefkatin en derin örneklerini yaşatan Hazreti Muhammed (sallallâhü aleyhi ve sellem), insanları, hayvanları, bitkileri, tüm varlıkları ve evreni Yüce Allah’ın bir emaneti olarak görüyordu.

  Emanet, ciddiyet, bilinç ve sorumlulukla korunup geliştirilebilirdi. Sorumluluk ise şefkat, rahmet ve merhametle anlam ve değer kazanırdı. Bu sebeple, onun peygamberliği nasıl evrenselse, rahmet, merhamet ve şefkati de evrenseldir.

  Bu münasebetle o, evrendeki her varlığa karşı şefkatli ve merhametli olmak gerektiğine dair ilkeleri, tüm insanlık için öngörmüştür.

  Hiç kuşkusuz bize de çevremize karşı onun gibi şefkatli ve merhametli olmak yakışır.

  Bize, merhametsiz, şefkatsiz, acımasız, gaddar, katı yürekli ve zalim olmak yakışmaz.

  Şefkat ve merhamet, sevgi eksenli bir duygu şenliğidir.

  Bir sevgi medeniyeti oluşturmanın yolu hiç kuşkusuz şefkat ve merhametten geçer."
 15. Coolumsu

  Coolumsu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Videodaki sözlere katıldım. :)
 16. musafir

  musafir Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  istişhad ameliyatı(canlı bomba) ile ilgili şehid said buryatski nin güzel bi açıklaması vardı. araştırabilirsin farklı alimlerden deliller i inceleyebilirsin.
  şahsen istişhad ameliyatı askeri hedeflere karşı imkansızlıktan dolayı yapıldığını düşünüyorum.ve doğru buluyorum. karşındaki süper güç kafirlerin füze ve jetlerine karşı anca böyle karşılık verirsin. çok başarılı da olabiliyor. Rabbim müminleri aziz etsin.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş