1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

En Son Hangi Kitabı Aldınız?

Konu, 'Kitap Tavsiyeleri' kısmında IsLaM4eVeR tarafından paylaşıldı.

1. IsLaM4eVeR

IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

Selamun aleykum,

Arkadaşlar bu konuyu hem üyelerin hangi kitapları aldığı hem de kitabın tanıtımına bakıp hayra kapı açılması üzerine açıyorum.

Lüfen kitap alanlar yazmış olduğum şablona uygun olarak mesaj göndersin..

Şablon örneği:

Kitabın İsmi: xxx
    Kitabı Neden Aldınız?: xxx
    Kitabın İçeriği Hakkında Kısa Bilgi: xxx
  2. IsLaM4eVeR

İlk mesaj benden olsun.

En son aldığım ,

Külliyatın adı: Fethu'l-Bârî (Sahîh-i Buhârî Şerhi)
    Neden aldığım: Bu konuda bazı hocaların yanıtlarını ekliyorum.

Fethu’l Bari Hakkında Ne Dediler?

Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN
    Her Müslüman için ekmek ve su kadargerekli ve faydalı bir kaynak eser...

Doç. Dr. Nihat HATİPOĞLU
    Baştan sona sağlam bir itikat ve hassas bir takva ile yazıldığı izlenimini veren bu eserin herkesin kütüphanesinde bulunmasını tavsiye ederim...

Prof. Dr. Vecdi AKYÜZ
    İslam dininin hükümlerini güvenilir bir kaynaktan öğrenmek ve tanımak isteyenlere kesinlikle tavsiye ediyorum...

Prof. Dr. Ahmet AĞIRAKÇA
    Fethu’l Bari İslam ilim ve kültür hayatının vezgeçilmez temel eserlerinden biridir. Bu eserin İslami ilimlerle uğraşan herkesin, her ilahiyat fakültesi öğrencisinin ve ilme meraklı olan ve hadis öğrenmek isteyen her Müslümanın edinmesi gereken dev bir eserdir...

Prof. Dr. Suat YILDIRIM
    Fethu’l Bari Hadis-i şeriflerin şerhi için luzumlu olduğu kadar fıkıh, tefsir, siyer gibi bir çok ilim dallarının da açıklamalarından yararlandığı önemli bir müracaat kitabıdır...

Kütüphanemizde olması gereken bence en temel eser.
  3. eL_Muhacir

eL_Muhacir İlimsiz mücahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

Kitap adı :Tevbe Süresinin Tefsiri
    neden aldım :Cihad konusunda daha sağlam ve bazı şüpheleri ortadan kaldırmak için bu konunun erbabı olan ve gerçek hayatı ile uygulayan günümüz cihadına destek olmuş hem mücahid hem alim birinden öğrenilmesini daha uygun gördüm.muhakkak alimler peygamberlerin varisleridir.evet bunu baz alarak daha sağlıklı bir yere vardım.

kitabın konusu : ALLAH için bir konu bu kadar açık ve net şekilde anlatılabilir.hem yaşayarak hemde günümüzde cihad meydanlarından haber verdiği olayları örnekler vererek daha anlaşılır bir hale getirmiş şeyh RABBİM kendisinden razı olsun.kitabın bir yerinde şöyle geçmekte (sübhanALLAH sanki cihad ayetleri yeni yeni inmiş gibi )müslüman cihad ayetleri normal hayatta okuduğu vakit pek bişey arzetmez ama ne zaman fiile döktüğü vakit sanki yeni yeni inmiş gibi bir duyguya kapılıyor insan ve gerçektende öyle kardeşlerim.müslüman bunları uyguladıkça iman yükseliyor ve RABBİM daha net anlayış veriyor.

kısacası şiddetle tavsiye ediyorum.faydasız ilimden münezzeh bir kitap
  4. Bi-CiHadina

Bi-CiHadina Islam-TR Üyesi Kullanıcı

En son aldigim kitaplardan biri:
    Gece Yolculari "Bu Kitap uykunuzu Kaçıracak"

Hz.Muhammed (s.a.v.)'in * Peygamberlerin * Sahabelerin Tabiinlerin *
    Mezhep İmamalarının ve İslam Büyüklerinin Gece İbadetleri'ni okumak isteyene tavsiye ediyorum...
  5. IsLaM4eVeR

MaşaAllah iki kitapta çok güzel. Allah cc anlayıp salih amel edebilmeyi nasip etsin.
  6. ummudamla

ummudamla Islam-TR Üyesi Kullanıcı

KİTABIN ADI. Kalbin ilacı
    YAZARI İbn kayyım el cevziyye
    neden aldım ibn kayyımı çok severim uslubu beni çok etkiliyor. aldığımada deydi. Gerçek ten çok güzel
  7. elfida17

elfida17 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

KİTABIN ADI:safvetüttefasir(tefsirlerin özü)
    KİTABI NEDEN ALDINIZ: tefsir okumalarında iyi bir başlangıç olduğunu düşündüğüm için.
    kitabın içeriği: tefsirini yazarken şu yolu takip etmiştir. 1. sureyi takdim 2. ayetler arasındaki münasebet 3.kelimelerin ızahı 4. nüzul sebepleri 5. ayetlerin tefsiri 6. edebi sanatlar 7. faydalı bilgiler 8.bir nükte 9. bir uyarı...
  8. Enfal.571

Enfal.571 Administrator Forum Yöneticisi

Kitabi alamadim ama PDF olarak indirip, cikartmisdim.
    Kitabin adi: hac ve umre rehber kitabi - guraba yayinlarindan.
    Indirme nedenim: hacca gitmeden önce tavsiye edilmisdi. Gitmeden önce okumusdum. Kur an ve sünnete gore hac ve umre rehberi gercekten.
  9. abdullah11

abdullah11 Misafir

KİTABIN ADI: İMAM BUHARİ, EL EDEBÜL MÜFRED ( MÜSLÜMANIN DERDİN AHLAKI )

KİTABIN ADI : muhammed humeyyis , SELEF İMAMLARININ AKİDESİ

KİTABI NEDEN ALDINIZ : BİRİNİ CANIM İSTEDİĞİ İÇİN :) BİRİNİDE ARKADAŞ HEDİYE ETTİĞİ İÇİN :)
  10. Habibullah

Habibullah Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ibn kayyim esmaul husna
  11. salah-ad-din

salah-ad-din Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kitabın İsmi: tefsir ve hadiste israiliyat

Kitabın İçeriği Hakkında Kısa Bilgi: kitap, israiliyatın islam kültürüne sızma sürecini, kısımlarını, mü'minlerin akidesi üzerindeki zararlarını, bunların nakleden raviler ile tefsir kitaplarını örneklerle açıklamakta, bu tür rivayetlere karşı genel bir bakış açısı kazandırmaktadır.

Kitabı Neden Aldınız?: islam'ı en saf, katıksız, bid'atlerden arındırılımış, resulallah(sav)'ın tebliğ ettiği biçimiyle öğrenme kaygısıyla aldım. İnşaallah cehaletimi alır, amellerimi sahih kılmada yardımcım olur.
  12. Askalani

Askalani Islam-TR Üyesi Kullanıcı

el Fevaid (Faydalar) adlı bu esere bakarsak, hacim bakımından orta kalınlıkta, bilgi yükü ile dolu nasihat edici ve ahireti hatırlatıcı bir kitaptır.
    İbn Kayyim el-Cevziyye / el-Fevaid (Faydalar) / Polen Yayınları
    İbn Kayyim, bu eserini oluştururken eşine az rastlanılan tefsir bilgisiyle ve Hz. Peygamber sav.'in hadisleri sahabe ve kendilerinden sonra gelen diğer önder şahsiyetlerin sözlerine sahip bilgisiyle yazmıştır.
    İbn Kayyim, bu eserinde akaid ve kelama dair ince meseleleri ele almakla beraber, zühd ve tevekkül gibi bazı terimlerede açıklık getirmiştir. Bunun yanısıra Hz. Peygamber sav.'in ashabının yaşamlarına dair konularada yer vermiştir.
    el-Fevaid; öğüt ve hatırlatma konularında oldukça önem arzeden bir kitaptır.
    Kitap yayına hazırlanırken, "Saygu'l-Hatır" aslı eserde İbnü'l Cevzi'nin yol izlenmiştir.
    İbn Kayyim, eserini biçilmiş bir kaftan gibi dokumuş, merhum kalbe gelen düşünce ve fikirleri be bunlarla mücadele etmeyi kitabında güzl bir birçimde ele almıştır.
    Arka Kapak Notu
  13. laylay

laylay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

mustafa armağan - tek parti devri
    knut hamsun - açlık
    bir idam mahkumunun son günü -100 temel eserden
  14. İSTİŞHAD

İSTİŞHAD الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك Yetkili Kişi Site Admin

Kitabın Adı : Es-Siyasetü'ş Şeriyye / İbn Teymiyye

Kitabı Neden Aldınız? : Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine...

Kitabın İçeriği Hakkında Kısa Bilgi : İbn Teymiyye'nin bu eseri, İslam hukukunun anayasa, idare, maliye ve ceza hukuku gibi kamu hukukunun alt dallarına ait bazı konuları ele alır. Büyük bir ihtimalle Memluk Sultanı Muhammed b. Kalavun'a hitaben yazılmış bir nasihatname olduğu rivayet edilir. İbn Teymiyye bu kitabında da vakıalardan yola çıkarak bir siyaset geliştirmekten çok, kaynaklara dayalı; ayet, hadis ve ilk müslümanların tatbikatını esas alan bir idare tarzının esaslarını çizmeye çalışmıştır...

15. EBU NİDA

EBU NİDA Islam-TR Üyesi Kullanıcı

istismar edilen kırk ayet. Alaaddin PALEVİ.

günümüzdeki istismarcıların tahrifcilerin ayetleri nasıl istismar ettiğini anlatan mükemmel bir kitap ve bir çok şüpheyide ortadan kaldırıyor. Kendisi muasır Alimlerimizdendir ve Tevhid konusunda elle gösterilen alimlerden bir tanesidir.
  16. selsebil

selsebil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

dine karşı din-ali şeriati
    (aldım ve tek gecede bitirdim.tavsiye ediyorum.)

ibn kayyım-seyyid kutub-imtihanın hikmeti
  17. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

süpersin
  18. ferdiosman

ferdiosman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Şeyh Muhammed Avvame

İmamların Fıkhi İhtilaflarda Hadislerin Rolü (Kayıhan yayınları)

Şu küçük risaleyede Büyük bilgiler mevcut ,okumayan çok şey kaybeder.........
  19. ferdiosman

ferdiosman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu Taasup ve bu hizipçilik (sende) olduktan sonra okusanda fayda vermez birrrr

İmam Suyuti okudun mu hiç? Hani o ve benzeri alimlerde ledün ilmini kabul ederler........buda ikiiii
  20. selsebil

selsebil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

evet,yanlışı çok ama inanılmaz yönleri de vardır.okuyun...
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş