1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Eski Diş Fırçaları Için Inanılmaz Yeni Kullanımlar

Konu, 'Temizlik, Pratik Bilgiler , Püf Noktaları' kısmında Melhame-i kübra tarafından paylaşıldı.

 1. Melhame-i kübra

  Melhame-i kübra Erkek Kullanıcı

    
  eski-dis-fircasi.png

  Diş fırçanız görevini yerine getirdikten sonra kaldırıp atmak yerine ona bir şans daha verin. Bulaşık makinenizde hızlı bir şekilde yıkadıktan sonra eski diş fırçasını çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Eski diş fırçalarını temizleme malzemeleriyle saklamanın akıllıca nedenleri şunlardır:

  Derin ovalayıcı :
  Zor kimyasallar kullanmak yerine, tekrarlayan fırçalama hareketinden kaçınarak lekeleri temizlemek için diş fırçasını kullanın.

  Ulaşılması zor noktalar:
  Tuvaletinizin veya mutfak lavabonunun arkasındaki bu alanın gerçekten temizlenmesinin neredeyse imkânsız olduğunu biliyor musunuz? Küf ve sert su lekelerini ovmak ve çıkarmak için kullanışlı diş fırçasını kullanın. Diş fırçasını kullandıktan sonra bulaşık makinesine atmanız yeterlidir ve başka bir temizlik için hazırdır.

  Takı fırçası:

  Eski diş fırçasını bulaşık deterjanı kullanarak ovuşturarak mücevher temizleyicisine çevirin. Mücevheri yıkamadan önce lavabonuzu tıkamayı unutmayın. Bulaşık sabunu kullanmak en sevdiğiniz kıyafetlere zarar vermez ve kir ve yağ birikiminin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

  Küçük cihazları temizleme:
  Diş fırçanızı tost makinenizin içinde kırıntıları veya blenderiniz içindeki bıcak bölümünü temizleyebilirsiniz.

  Pencere köşeleri:
  Evinizde pencere köşelerinde toz ve kir oluşumunu önlemek için diş fırçalarınızı kullanın. Eski diş fırçalarını banyoda sürgülü cam kapılarının aralarını çok iyi bir şekilde temizler.

  Bilgisayar klavyelerini temizleme:
  Bilgisayarınızın klavyesine bulaşmış yiyecek kırıntıları ve diğer rasgele küçük parçaların çıkarılmasına yardımcı olmak için kuru bir diş fırçası kullanın. Bilgisayarınıza temizlik yapmadan önce kapatmayı unutmayın.

  Boya izleri fırçalayın:

  Zeminlerindeki lekeleri ve izleri gidermek için eski diş fırçasının üzerine macun sürün. Veya boyalı duvarlardan izleri kaldırmak için bulaşık sabunu ile fırçalayın.

  Giderleri temizleyin:

  Mutfak veya banyonuzdaki giderleri diş fırçasıyla temizleyebilirsiniz. Böylece boru tıkanıklığına neden olan birikintileri de giderebilirsiniz. Bu işlemin ardından eski diş fırçasını atın.
 2. Tihame

  Tihame Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Ayakkabı boyarkende baya bi işe yarıyor kenar taban kısmında..
 3. Alketa

  Alketa Alketa Subjektifzade Kullanıcı

  Ben eski dis fircasi ile rahmetli kaplumbagimi yikiyordum. Sert kabuklu kısımlarını tabi.
 4. Ebu Muhammed Eymen

  Ebu Muhammed Eymen Administrator Forum Yöneticisi

  Askerde silah temizliğinde de kullanıyorduk. Çok işe yarıyordu ;)
 5. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Bir yemek programinda bayat ekmeklerinizi nasil degerlendirirsiniz diye bir tema vardi ilgimi cekmisti baktim bayat ekmek icin taze ekmegi bayatlatip akabinde islem yapmislardi : ) resime baktimda pek yeni duruyor masaAllah : )
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş