1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Haber Finlandiya’lı Dr. Rauni Kilde’den Domuz Gribi Hakkında Çok Çarpıcı Açıklamalar…

Konu, 'Deşifre Haber' kısmında Away tarafından paylaşıldı.

 1. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Finlandiya’lı Dr. Rauni Kilde’den domuz gribi hakkında çok çarpıcı açıklamalar… Kilde; “Dünya nüfusunun üçte ikisini öldürmek istiyorlar” dedi ve dünya karıştı..

  Finlandiya’da Lapland bölgesinin eski Sağlık Bakanı Dr. Rauni Kilde’den domuz gribi hakkında çok cesur açıklama. Domuz gribi aşısının bir aldatmaca olduğunu söyleyen Dr. Kilde, “Bu aşı ile mümkün olduğunca dünya nüfusunun çoğu öldürülmek isteniyor, bu nedenle önce küçük çocuklara ve hamile kadınlara uygulanması öneriliyor” dedi.

  Bu düşüncenin eski ABD Başkanlarından Henry Kissinger’e ait olduğunu söyleyen Dr. Kilde, 14-15 Mayıs 2009 tarihinde yapılan Bilderberg toplantısında bu kararın alındığını belirtti.

  Dr. Kilde, bir televizyona yaptığı açıklamasında, “ABD, hiçbir maddi kayıp yaşamadan hatta milyarlarca dolar kazanarak dünya nüfusunu üçte iki oranında azaltmayı hedeflemektedir” diye konuştu.

  Dünya Sağlık Örgütü’ne domuz gribinin ölümcül bir salgın olduğu yönünde beyanda bulunması için baskı yaptıklarını belirten Rauni Kilde, “Böylece aşıyı tercihli değil zorunlu yapmak istiyorlardı. Özellikle hamile kadınların ve çocukların ilk önce aşı ile zorunlu tutulması gelecek nesilleri hedeflediğini göstermektedir” açıklamasında bulundu.

  Finlandiya hükümetinin sınıflandırmayı kabul etmediğini ve aşının zorunluluğunu kaldırmak için, hastalığın derecesini normal olarak gösterdiğini ifade eden Kilde sözlerini şöyle sürdürdü; “Hiç kimse aşının bir yıl, beş yıl ya da 20 yıl sonra ne gibi etkilerinin olacağını bilmiyor: Mutlak kısırlık mı? Kanser mi? Ya da ölümcül herhangi bir hastalık mı?”

  Dr. Rauni Kilde, “Amerikan yönetimi ileride bundan dolayı doğacak herhangi bir sıkıntıdan dolayı ilaç şirketlerine bir sorumluluk yüklenmemesi için şimdiden önlemini aldı ve onları tüm sorumluluklardan muaf tuttu. Bu bile işin ciddiyetini göstermeye yeter” dedi.  Facebook/Josefİslam
 2. drhay

  drhay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Evvela, domuz gribi (H1N1), normal grip olarak bilinen gripten daha fazla ölüm oranına sahip değil. Günümüzde gripten her yıl sayısız insan hayatını kaybediyor. Kuş gribinin (H5N1) salgın yapması ve özellikle kümes hayvanlarına zararı daha fazla. Domuz gribi ise isminden dolayı itici gelmekte fakat gripten daha zararlı yahut daha korkunç değil. Bu gripler virüsle bulaştığı için bakteriler için kullanılan antibiyotik tedavisi faydasızdır. Antiviral tedavi de etkin değil sadece hastalıktan bir kaç gün önce yahut ilk başta antiviral (influenza a/b'ye karşı) kullanılır ise engellenebilir, yoksa grip ve domuz gribinin tedavisi dinlenmek, ateşi olursa kontrol altına almak. Ancak durumu ağır ise hastaneye kaldırmak gerekir yani akciğer enfeksiyonu ve balgam olmuş, ateş kontrol edilemiyor, genel durumu kötü ise.
  Aşı ile ilgili olarak da evet uzun dönem yan etkileri çok net olmasa da şu anki yan etkileri, zorunlu olan aşılardan farklı değildir. Genç sağlıklı bir birey için aşıya gerek olmayabilir ancak 65 yaş üstü ve huzurevi gibi yerlerde kalan kişiler, kronik metabolik (diyabet, böbrek yetmezliği örneğin) hastalığı olanlar ve bazı çocuk ve gebeler (son dönem) için tavsiye ediliyor. Yukarıda vehmedilen yan etkileri kanıtlanmadığı için şimdiki uygulama bu.
  Domuz gribi aşısı için demiyorum fakat şu an günümüzde salgın hastalıklardan dolayı on milyonları bulan ölümlerin yaygın olmamasının en büyük sebebi çocuklara yapılan zorunlu aşılardır. Bugün trafik ya da yaralanmalı kazalardan sonra insanlar tetanozdan ölmüyorsa sebebi her yaralanma sonrası hastanın bile farkında olmadığı tetanoz iğnesidir.
  Yani şunu söylemek istiyorum, evet birilerinin, insanları kobay olarak kullanıp bazı hedefleri olabilir ancak aynı ölçüde birilerinin de kamuoyuna açıklama yaparak meşhur olma ya da menfaat elde etme gayesi de olabilir.
  Son olarak domuz gribinden korkmayın, korkacaksanız gribin komplikasyonlarından korkun, dikkatli olun, virüse güvenmeyin, tabi ki Allah'a sb güvenin (gülücük).
  Hayırlı cumalar...
 3. İbn Muhammed

  İbn Muhammed الله اكبر و العزة الله Kullanıcı

  Böyle biseyi yapmak isteseler bence bu kadar ses cikarmazlar. Domuz gribi ve kuş gribi ilaç sanayisini beslemek için ve var olan tavuk hindi vs türlerini tekele almak için üretilen hastalıklar. Kendi fikrim.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş