1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
  2. Duyuruyu Kapat
  3. Duyuruyu Kapat

...forum günlüğü...

Konu, 'Tanışma Köşesi' kısmında samanpan tarafından paylaşıldı.

1. Alketa

Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

Aynen gunluk aynen

IMG_20180402_215626.jpg
  2. Alketa

Alketa Kim var imiş biz burada yoğ iken. Kullanıcı

Sevgili gunluk,

Sakal,bıyık traşı olmak için sıramı bekliyor, berber beyle sohbet ediyorum

Doyurucu,beyin yakan bir sohbet içersindeyim :kötü:
    20180404_143227.jpg
  3. tevhiddavam

tevhiddavam Rabbim! Benim ilmimi arttır! Kullanıcı

Sevgili günlük
    Nedense foruma her girişimde cübbeli ahmet videoları görüyorum. Adama tüm etkileşimi bizim camia veriyor. Bıktım başkalarının sapkınlıklarını izleyip kınamaktan. Biraz da kendimize baksak ya. Biraz da yapmamız gerekenlere odaklansak.

Tamam “لا" da kardeşim bunun devamında bir de iman-itaat kısmı da var. Ben açıkçası bu camiaya ilk girdiğimde kendimi zikirden ibadetten çok kopardım bidatleri bırakacağım diye kendimi sünnetlerden de sıyırdım. Sanki Allahı zikir etmek sufilere has bir şeymiş gibi, bizim tek vazifemiz tekfirmiş gibi.
    Güzel ahlakı bile onlara kaptırdık bir ün salmış ki edeb ya hu diye. Keşke bizim ağzımızdan da çıksa böyle sözler, biraz da bu yönden geliştirsek kendimizi. Akidesini aldığımız selefin ahlakının da izini sürsek. Boş kişilere takılmadan yolumuzda ilerlesek..

Öyle işte günlük, içimde birikenler bunlar. En başta nefsime ve gözlemlediğim bazı kardeşlere bir özeleştiri olarak buraya bırakayım. Tabi ki bu kaba bir genelleme ve herkesi bunun içine dahil etmiyorum. Cümleten hayırlı forumlar dilerim =)
  4. MUTEFEKKİR

MUTEFEKKİR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Bu forumda duası kabul olunan kimse var mı? Böyle dua ettiğinde hemencecik kabul olunan. Varsa Allah rızası için bana ulaşsın.
  5. imam şahid

imam şahid Allah birdir bilinsin kalplerden şirk silinsin Kullanıcı

selam aleykum sevgili günlük denmesi doğru değil bence ama hamdolsun ben baya sevinçliyim Allaha şükür inşeAllah müslümanlarda mutludur
    bayramda geldi hemn zaman çok çok hızlı geçiyo ya Allah sonumuzu hayretsin:oleycümlemizle

abi biraz şüpheliyim sevgili günlük sözü kullanılırmıki yaaa:cemaat:konudışıemoji

Allah'a dua et olur biter:helalsana

kiim:eek:

keşke keşke öyle birini bulsak:ahim

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Haziran 2018
  6. MUTEFEKKİR

İnşAllah Müslümanca yaşamanın zillet olarak görüldüğü bu beldeden bu gece ayrılıyorum. Uzun bir yolun ardından inşAllah İslamı daha rahat yaşayabileceğim bir yere ulaşıcam.
    Hakkınızı helal edin...
  7. Berkut Altay

Berkut Altay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Kardeş neredeydin nere gidiyon?
  8. MUTEFEKKİR

İzmir-Çeşmeden Samsuna taşınıyorum.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş