1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Fransız Kontrolü Altındaki Orta Afrikada Katliam

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Ebu & Dücane tarafından paylaşıldı.

 1. Ebu & Dücane

  Ebu & Dücane Misafir

  Orta Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti Bangui'de camiye sığınan 23 Müslümanın öldürüldüğü bildirildi.

  27 Aralık 2013, 13:55


  Saldırıya uğrayan Nuru'l-İslam Camisi'nin İmamı Muhammed Vasil, Hristiyan Anti-Balaka militianlarının camiye sığınanlara saldırdığını belirterek, "Maalesef bu ülkede insanlıktan anlamayan, hayvanlar gibi yaşayan kimseler var. Kelime-i tevhid getiren herkesi hatta küçük çocukları bile katlediyorlar. Hamile kadınların karınlarını yarmaya kadar varan işkenceler uygulanıyor" dedi.
  [​IMG]
  Saldırıyı anlatan Vasil, "Camiye gelen cemaate palalarla saldırdılar. Saldırıda mahalle sakinleri ile cami cemaatinden 23 kişi katledildi. Kadın ve çocuk ayırımı yapmadan öldürüyorlar. Cenazeleri cami avlusunda bekletiyoruz. Şehir dışındaki mezarlığa yolun güvenli olmaması nedeniyle gidemiyoruz. Cenazeleri cami avlusuna defnetmekten başka çaremiz yok" şeklinde konuştu.

  "Camiye gelen cemaate palalarla saldırdılar"
  [​IMG]
  Müslümanlar, Fransız askerlerini protesto ediyor

  Bangui'deki Müslümanlar, çatışan grupları silahsızlandırmakla görevli Fransız askerlerini "Müslümanlara karşı oldukları" gerekçesiyle protesto ediyor.

  Müslümanlar, ülkede güvenliği sağlamak ve sivilleri korumak amacıyla BM tarafından görevlendirilen Fransız güçlerinin, Hristiyan Anti-Balaka milisleriyle kendilerine farklı muamelede bulunduğundan ve onların aynı şekilde silahlandırılmadığından yakınmıştı.

  Birleşmiş Milletler'e göre, son dönemlerde bölgede yaşanan şiddet olayları nedeniyle 400 binden fazla insan evlerini terk etmek zorunda kaldı.

  Fransız ve Afrika Birliği askerleri ise kentin hemen hemen tüm bölgelerinde bulunuyor. Fransa’nın ülkede 1600 askeri görev yapıyor.
 2. eL_Muhacir

  eL_Muhacir İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur. Yetkili Kişi Forum Yöneticisi

  RABBİM,helak eylesin bu kafirleri amin
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş