1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Haber Güncel Haberler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Muhammed Taha tarafından paylaşıldı.

 1. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

    
  8 Ocak 2017 - 10 Rabîulâhir 1438
  Pazar
  TÜRKİYE
  -Irak’ı ziyarete giden Başbakan Binali Yıldırım TSK’nın Başika’dan çekileceğini açıkladı.

  -Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: “Türkiye’nin Suriye politikası baştan yanlıştı”

  SURİYE

  -ŞFC komutanlarından Ebu Yusuf el-Ensari, İdlib'te yola döşenmiş mayınla şehid oldu(inşeAllah).

  -ŞFC, Batı Guta'da rejim askerlerine istişhad ameliyesi düzenledi, onlarca şebbiha öldürüldü.

  -Der'a'da devam eden çatışmalarda çok sayıda rejim askeri öldü ve 3 rejim tankı imha edildi.

  -Şii milislerin kaldığı otelde yangın çıktı:20 ölü.

  -ÖSO güçleri Kalamun'da IŞİD'ı yoğun havan saldırıları düzenledi.

  -IŞİD, el-Bab'daki bir bölgeye saldıran ÖSO güçlerini geri püskürttü ve karşı saldırıya geçerek 3 bölgeyi ele geçirdi.

  -15 gündür çatışmaların devam ettiği Vadi Bera gölgesi rejim uçakları tarafından vuruluyor.

  IRAK

  -IŞİD, Tel Afer'de hükümet güçlerine saldırdı çatışmalarda 7 asker ölürken, ikisi hammer tipi onlarda araç imha edildi. Çok sayıda mühimmat da IŞİD tarafından ganimet olarak alındı.

  -Musul'un 4/1'ini kontrol altına alabilen Şii milisler, Irak ordusu ve Peşmerge'nin Musul operasyonundaki toplam kaybı:
  Yaklaşık 7.500 ölü 11.000 yaralı
  1.000 yakın zırhlı araç.


  AFGANİSTAN
  -Amerika, Afganistan'a 400 yeni asker indirdi.

  -Taliban mücahidleri zorlu kış şartlarında Horasan Dağları'nda:

  [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]

  FİLİSTİN
  -Kudüs'ün doğusunda bir araçla gerçekleşen "ezme" saldırısında 3 kişi öldü ve çoğu İsrail askeri 15 kişi yaralandı.

  DAĞISTAN
  -Mahaçkale'de bir kukla polis kaldığı otelde ölü bulundu.
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Ocak 2017
 2. raaem

  raaem Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Jacob Raak'ın Pentagon’a kadar yolu var

  Reina’da vurulduğunu söyledi, el sallayarak ülkeyi terk etti. Arkasında birçok soru işareti bıraktı. Küçük bir dükkan işlettiği söylenmişti ancak Pensilvanya’dan Pentagon’a uzanan bir ağın ortağı çıktı.

  Yılbaşı gecesini kana bulayan Reina saldırısını yapan teröristin üzerindeki sır perdesi henüz aralanmamışken, olaydan yaralı olarak kurtulan ABD'li Jacob Raak hakkındaki soru işaretleri de her geçen gün artmaya devam ediyor. Reina'da bacağından vurulduktan sonra ambulansa kaldırılırken verdiği röportajla dikkatleri üzerine çeken Raak, kaleşnikof kurşunu ile yaralanan bacağına yılbaşı süsü ile yapılan bandaj ve neredeyse gülerek verdiği röportajla akıllarda kalmıştı. ABD medyası Raak'ın bir Amerikan Kara Kuvvetleri'ne istihbarat üreten National Ground Intelligence Center (NGIC) adlı gizli istihbarat biriminde çalıştığını söylerken ABD'li adamın kafasındaki şapkada yazan 'Quiet Storm' (Sessiz fırtına) yazısının da bu birimin sloganı olduğu anlaşıldı. Pensilvanya'da küçük bir silah dükkanı olduğu belirlenen Rakk hakkında ABD medyasında dün yeni iddialar ortaya atıldı. Neoliberal News of the Day gazetesi "Türkiye, Truman Doktrinleri dahilinde Gladyo Operasyonları'na dahil olan ilk ülkelerden biriydi ve henüz Galdio'dan arındırılmamış tek ülke olmayı da sürdürüyor" sözleriyle başlayan makalesinde Raak'ın basaı tarafından kurulan TECH Manugactiring isimli şirketin Pentagon'a kadar uzanan ilişki ağı irdelendi.
  ARKADAŞLARIN NEREDE RAAK?

  Habere göre internet sitesi bile çalışmayan şirket hiç de basit silahlar satmıyor aksine savunma sistemleri, insansız hava araçları ve füzeler geliştiriyor. Ayrıca bu gizemli şirketin çözüm ortakları arasında ABD Savunma Bakanlığı'nın yakın ilişkilerde olduğu Lockheed Martin, Boeing, Raytheon gibi şirketler bulunuyor. Basit bir silah dükkanını Pentagon'a kadar bağlantısının çok anlamlı olmadığını anlatan gazete Gladyo Operasyonları'nda kullanılan gizli CIA görevlilerinin aynen Rakk örneğinde olduğu gibi "Silah işiyle uğraşan eski bir asker" kimliğini sık sık kullandığı da belirtti. Gazete ayrıca şu an Rakk'ın neden kameralardan uzak olduğunu ve beraberinde Reina'ya geldiği ve 7'si saldırıda vurulan arkadaşlarının neden ortaya çıkmadığını da sorguladı.

  Jacob Rakk'ın saldırıda kaleşnikof kullanıldığını nasıl bildiği, önemli bir soru işareti olarak akıllarda kaldı.

  [​IMG]
  PENSİLVANYA PENTAGON HATTI

  ♦ Silah işi yapan eski bir asker' CIA için ne anlama geliyor?
  ♦ Jake hangi amaçla İstanbul'a gelmişti?
  ♦ Rakk şu an nerede, neden ortaya çıkmıyor?
  ♦ Bu arkadaşlar şu an neredeler? Neden hiç ortaya çıkmadılar?
  ♦ 7'si vurulan 9 arkadaşı kimlerdi?
  ♦ Basit bir silah dükkanının nasıl oluyor da çözüm ortakları arasında Lockheed Martin ve Boeing gibi devler bulunuyor?(Takvim)
 3. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Şam kırsalında Beyt Cene'de meydana gelen patlamada 12 Esed militanı öldü.
 4. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Tahâlif Ed'defa'iyyu'l Muşterik (Ortak Savunma İttifakı) kuvvetlerinin Vadi Berada'da şii militanlara ait iki kepçeyi imha etmesinden görüntüler :

 5. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

  9 Ocak 2017 - 11 Rebîulâhir 1438
  Pazar
  tesi
  SURİYE
  -Suriye’de direnişçiler, IŞİD ile yaşanan çatışmanın ardından Şam’ın kırsalındaki Kalemun’da bulunan Petra dağındaki 4 bölgeyi ele geçirdi.
  [​IMG]
  -Ahraruş Şam ve Şam'ın Fethi Cephesi Hama'nın Selimiye bölgesine ortak operasyon başlattı.
  [​IMG]

  Başlatılan operasyonda rejimin elindeki iki bölge ele geçirildi. Haritadaki Hama-Humus(Sarı Çizgi) yolu geçirildi ve rejimin ulaşımı kesildi elhamdulillah.

  -Çatışmaların devam ettiği Vadi Bera bölgesinde rejim yoğun hava bombardımanıyla birlikte stratejik iki tepeyi ele geçirmek için operasyon başlatan rejim, sonuç alamayınca bölgeyi zehirli gazlarla bombaladı.

  Mücahidler karşı saldırıyla çok sayıda rejim askerini öldürüp iki tankı da imha etti.

  -Doğu Guta'da Hizbullat milisleri yoğun şekilde mücahidlere saldırıyor.

  -Psikopat IŞİD örgütü esir aldığı 3 PKK/PYD'li militanları küçücük çocuklara infaz ettirdi.

  -Rejim ve İranlı milisler Halep'te yaklaşık 1500 Türkmen genci gözaltına aldı.

  -PYD güçleri Rakka'daki 4 köyden çekilirken 36 kayıp verdi.

  -Feylakur Rahman grubu, rejim askerleri ile devam eden çatışmalara dair video yayınladı:


  -Şam'a bağlı Hazrıma bölgesine saldırı başlatan rejim kuvvetlerine ait bir tank imha edildi. Şiddetli çatışmalar devam ediyor.

  TÜRKİYE
  -İçişleri Bakanı Soylu: Darbe gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın uçağının koordinatlarını darbecilere ABD verdi.

  ARAKAN
  -
  Önceki gün akşam 20:00 sıralarında Myanmar askerleri Maungdaw’ın güneyindeki Gadusara köyünü bastılar. Köyü kuşatan askerler bir çok Müslümanı esir aldı. Köyden kaçmayı başaramayan birçok kadına da tecavüz edildi. Gecenin karanlığından istifade eden bir grup Müslüman ailelerini köylün dışına çıkarmayı başardılar. Kalanlar ise tecavüz,dayak ve işkenceye maruz kalıyorlar. Kaçabilen Müslümanlar Godutya yolu üzerinde yaralarını sarıyorlar. Kiminin kafası dipçikle kırılmış.

  İSRAİL
  -
  2016 yılında İsrail ordusundaki 15 asker intihar etti.

  FİLİSTİN
  -Dün İsrail askerlerine yapılan kamyonlu saldırının görüntüleri yayınlandı:


  -Filistinli direniş gruplarından Hamas, İslami Cihad, Aksa Şehidleri Tugayı ve Filistin Halk Cephesi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün güneyindeki 4 İsrail askerinin ölümüne yol açan kamyonlu saldıyı tebrik etti.

  IRAK
  -Irak’ın başkenti Bağdat’ta bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda en az 13 kişi hayatını kaybetti. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi. Bağdat’ta bu saldırıdan birkaç saat sonra da yine bir pazar yerinde canlı bomba saldırısı düzenlendi. Sebze pazarında gerçekleştirilen ilk saldırıda en az 13 kişi ölürken, yaklaşık 50 kişi de yaralandı.

  -Irak güçleri Musul operasyonunda ABD’nin desteğiyle ilk kez Dicle Nehri’ne ulaştı.

  İRAN RAFİZİ CUMHURİYETİ
  -1989 ve 1997 yılları arasında İran'ın cumhurbaşkanı olarak görev yapan Ali Ekber Haşimi Rafsancani kalp krizi geçirerek geberdi.

  -İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney’in başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, “Türkiye- Irak arasında gerilimin düşmesi ve dostluk ilişkilerinin yeniden kurulmasını memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

  AFGANİSTAN
  -Afganistan İslam Emirliği(Taliban) 2016 yılında düşmana 9153 saldırı gerçekleştirdi.
  “2016’nın sonlarına yaklaşırken İslam Emirliği’nin cesur mücahidleri yıl boyunca işgalcilere karşı yürüttüğü cihada ara vermemiş, bölgeleri özgürleştirmiş eyalet merkezlerini kuşatmış, ana otoyolları kullanıma kapatmış ve düşmana karşı ardı ardına saldırılar düzenleyerek ağır kayıplar verdirmiştir.

  Bu saldırılar boyunca mücahidlerde kayıplar vermiştir lakin düşmanın kayıpları ile kıyaslandığında mücahidlerin kayıpları %6’lık bir kısma tekabül etmektedir, bu da demektir ki öldürülen her 100 işgalci’ye şehid ve yaralı 6 mücahid düşmektedir.

  Mücahidlerin kayıplarının bu kadar az olmasının nedeni düşmanın kaçar bir halde olmasıdır. Onlar savaş meydanlarında korkmaktadırlar, kafaları karışık ve moralleri bozuktur, halktan da hiç bir yardım alamamaktadırlar. Tüm bunların aksine büyük bir şevkle çatışan mücahidler az bir sayı ile düşmana oldukça büyük kayıplar verdirmektedirler. Aşağıdaki istatistikler de 2016 yılı operasyonlarında düşmanın verdiği kayıplar gösterilmektedir.

  2016 yılında mücahidler tarafından düşmana 9.153 büyük ve küçük çaplı saldırı yapılmıştır. Şehadet operasyonlarının sayısı 32’dir. 266 yabancı işgalci öldürülmüş 135 tanesi yaralanmıştır. Kabil hükümetinin savaş alanında öne sürülmesinden dolayı 17.539 asker, polis vs unsuru öldürülmüştür. Bunun yanında 11.272 unsuru da yaralanmıştır. Yıl boyunca 3.427 askeri araç imha edilmiş, içerisinde 14 helikopterin, 10 UAVs’ın, 2 jetin ve 2 büyük lojistik uçağının olduğu 28 hava aracı imha edilmiştir.”

  -Çoğunluğu İtalyanlardan oluşan 200 askeri birlik Farah vilayetine konuşlandırıldı.

  -ABD, baharda 300 deniz piyadesini Helmand vilayetine takviye edecek.

  -Cani Hel ilçesine saldırılar düzenleyen Rejim güçleri, Taliban birlikleri tarafından püskürtüldü. 3 ZPT imha edildi.
 6. raaem

  raaem Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  CIA: Türkiye saldırılarının arkasında biz varız

  CIA ajanı Robert David Steele, Türkiye'deki bir çok terör saldırısı ve suikastın arkasında ABD ve NATO’nun olduğunu açıkladı

  [​IMG]


  Katıldığı bir canlı yayında çarpıcı itiraflarda bulunan ajan Steele, "Bir CIA ajanı olarak, CIA'in üst düzey saldırı ve suikastler yaptığını söyleyebilirim. CIA para ve teknoloji sağlar ve sonrasında kirli işleri yapacak Suudi Arabistanlı, İsrailli, Belçikalı, Alman ve diğer ülkelerden insanlar bulur" dedi. DAEŞ'i ABD'nin kurduğunu da itiraf eden Steele, “İsrail bir takım memurlarını DAEŞ ile alakalı konularda özellikle görevlendirdi” dedi.

  Eski CIA ajanı Robert David Steele, Türkiye'deki bir çok terör saldırı ve suikastın arkasında ABD ve NATO olabilir mi? sorusu üzerine, Bunun mümkün olduğunun altını çizerek, "Bir CIA ajanı olarak, CIA'in bu tür işler yaptığını söyleyebilirim. CIA para ve teknoloji sağlar ve sonrasında kirli işleri yapacak Suudi Arabistanlı, İsrailli, Belçikalı, Alman ve diğer ülkelerden insanlar var." dedi.

  Steele, katıldığı televizyon programında çok çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalardan bir bölüm:

  Türkiye daha fazla saldırıya uğrayacak

  Daha fazla sahte bayrak saldırısına daha fazla suikasta daha fazla enerji kesintisi gibi sonuçlara neden olan elektronik saldırılara maruz kalacaksınız. Çünkü istikrarın temeli güvenliktir. Avrupa, Orta Asya, Arap ülkeleri ve Afrika arasındaki konumuyla Türkiye dünyanın merkezindedir. Giderek daha fazla kendini gösteren bir ülke haline geldiğinizi ancak bunun sonucunda bir asimetrik savaşla karşı karşıya kaldığınızı düşünüyorum. Bu durumda hiç kimsenin sizinle dost olduğunuzu varsayamazsınız."

  ABD'li olarak utanıyorum

  "ABD Hükümeti ve ABD Büyükelçiliği düzenli şekilde yalan söyler. Bir ABD vatandaşı olarak bu durumdan büyük bir utanç duyuyorum. Ben bir savaşın ortasındayım burada ABD istihbaratının başındaki kişi ABD Başkanına Rusya'ın ABD seçimlerini Hacklediği yönünde yalan söyledi. Amerika çok yalan söyler. Şunu anlamalısınız ki Kürtler bazıları tarafından terörist olarak değil özgürlük savaşçıları olarak görülmektedir."

  DAEŞ'i bizzat ABD kurdu

  "Şimdi bunu 3 parçaya bölelim. DAEŞ'i üç soruyla analiz edebilirsiniz; Onları kim kurdu? Onları kim kontrol ediyor? Ve onlardan kim fayda sağlıyor?"

  "Suudi Arabistan ve ABD DAEŞ'i kurdular. Bu gerçek hakkında aklınızda en ufak bir soru işareti olmasın. DAEŞ büyük çoğunlukla Suudi Arabistan ve İsrail tarafından kontrol ediliyor. İsrail bir takım memurlarını DAEŞ ile alakalı konularda özellikle görevlendirdi. DAEŞ aslında aynı zamanda bölünmüş bir çete. Dolasıyla tam anlamıyla kontrol edilebileceklerini düşünmüyorum. Rusya'nın gücünü göstermek konusunda harika bir iş çıkarttığını düşünüyorum ancak bizim Halep'te yaptıklarımız gerçekten çok üzücü. "
 7. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Bunu ben söyledigimde kızmısdı bazıları
  Buna nedicekler ?
 8. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Abla IŞİD harici ve ümmete zarar veren katiller sürüsüdür, bundan şüphe yok.
  Fakat ne olursa olsun bir kafirin sözü temel alınarak onlara "Amerikan ajanı" ithamında bulunamayız.

  "Ey iman edenler! Eğer size bir fasık bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat/6)
 9. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Ben inaniyorum .
  Isid amerikayi degil turkiyeyi vuruyor.
 10. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

 11. eslem berire

  eslem berire Üyeliği İptal Edildi Banned

  Cıa ajanının soyledigini dogru buluyorum.
  Size katılmıyıyorum.
 12. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Peki abla, sen bilirsin.
 13. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Bir grup PKK temsilcisi daveti kabul ederek Lazkiye'de Rus üssüne gitti. Şu an görüşmeleri devam ediyor.
 14. Ebu Selman et-Turkî

  Ebu Selman et-Turkî Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  abd "terör örgütü" listesini güncelledi, hizbullatı da dahil etti.
 15. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

  10 Ocak 2017 - 12 Rebîulâhir 1438
  Salı
  SURİYE
  -Şam'ın Fethi Cephesi, Hama-Humus yolunda bulunan rejim milislerine ait bir nöbet noktasını patlattı.

  -Rejim güçleri Türkmen Dağı'ndaki Ayn İse ve Zeytin yoluna ağır top saldırısı başlattı.

  -Şam'ın Fethi Cephesi, Humus operasyonuyla ilgili bir açıklama yayınladı:
  Şam’ın Fethi Cephesi resmi sözcüsü Husam eş-Şafiî’nin Batı Guta ve Humus’ya gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili kısa açıklaması:

  Ne zaman münafıklar cihadın bittiğini, zamanının geçtiğini ve mola verdiğini müjdelese; yeniden silkelenir ve Şam’daki yeni neslin izzet ve onur hayatına döndüğünü, tağutların zamanına ve zillet hayatına alışkın olmadıklarını ispat eder.

  Batı Dımışk Guta’sında istişhadçının tekbir getirip Allah düşmanlarına büyük bir darbe indirmesiyle, sesi direnen Humus’taki kardeşlerini harekete geçirmiştir; Tayr ve Ukeydi hacizlerine saldırıda bulunmuş, Allah düşmanlarından öldürmüş ve büyük zararlar vermişlerdir. Hamd ve lütuf Allah’a mahsustur.

  Husam eş-Şafiî

  Mütercim: Muhammed Atta

  -“Fırat Kalkanı” operasyonu sırasında 29 Kasım 2016’da IŞİD tarafından kaçırıldığı belirtilen askerler Astsubay Muhammet Duran Keskin ve Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın hayatını kaybettiği açıklandı.

  -Rejimin Halep'e bağlı Başköy'deki bir mühimmat deposu şiddetli bir şekilde patladı.

  -Rejim güçlerinin dün Halep'e bağlı Halsa bölgesinde gerçekleştirdiği iki saldırı Şam'ın Fethi Cephesi tarafından püskürtüldü.

  -Esed rejimi Vadi Bera bölgesine 20 varil bombası attı. Ölen ve yaralanan siviller var.

  -IŞİD, el-Bab'da TSK askerleri ve ÖSO gruplarının elinde bulunan bazı köylere saldırdığını, çatışmaların ardından TSK ve ÖSO askerlerini geri çekildiğini açıkladı.

  -IŞİD, PKK'ya karşı başlattığı saldırı ile 1973 yılına dek Süleyman Şah'ın kabrinin bulunduğu Cebere Kalesi ve köyünü ele geçirdi.

  -Suriye rejimin geçen yıl 13 bine yakın varil bombası kullandığı ve bu saldırılarda aralarında kadın ve çocukların olduğu 635 sivilin öldüğü bildirildi.


  IRAK
  -Bağdat'ın güneydoğusundaki bir bölgede yol kenarında patlayan iki bomba nedeniyle ölü ve yaralılar var.

  -Musul'da son durum:
  [​IMG]

  FAS

  -Fas'ta güvenlik sebebiyle burka üretimi, ithalatı ve ihracatının 48 saat içinde yasaklanacağı duyuruldu

  FİLİSTİN
  -Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, geçtiğimiz günlerde Kudüs’te gerçekleştirilen kamyonla çarpma eylemini kutlamak için Gazze’de bir yürüyüş düzenledi.

  -Kamyonlu saldırıyı, 'Filistin Baha Alyan' örgütü üstlendi. Yeni kurulduğunu açıklayan örgüt IŞİD ile bir bağlantılarının olmadığını söyledi.

  İSRAİL
  -Kamyonlu saldırıda ölen İsrail askerleri cehenneme uğurlandı:
  [​IMG]


  AFGANİSTAN
  -ABD’nin ek asker göndermesine Taliban’dan cevap: “Kuklalar yerine sahiplerini öldüreceğiz”

  -Taliban Afganistan’ın başkenti Kabil’de iki bombalı saldırı düzenlendi. Afgan yetkililer saldırının Kabil Meclis binasına yönelik olduğunu belirtti. Afgan yetkililer saldırının Kabil meclis binasına yönelik olduğunu belirtti. İkinci saldırının ise yaralıları almaya gelen diğer güvenlik güçlerine gerçekleştiği ifade edildi

  -Kabil'deki çifte patlamada en az 21 ölü, 45 yaralı.

  YEMEN
  -El Kaide'ye bağlı Ensaruş Şeria, Yemen'de Husilere yapıtığı saldırıda 4 Hhusi ölürken 6'sı da yaralandı.

  YUNANİSTAN
  -Atina'daki Rus konsolos evinde ölü bulundu.

  TÜRKİYE
  -Gaziantep Emniyet Müdürlüğü yakınlarında çıkan çatışmada üstünde bomba olan bir kişi öldürüldü. Çatışmalarda bir polis yaralandı.

  -Nevşehir'de sosyal paylaşım sitesinden Cumhuriyet yerine Hilafetin getirileceğini savunduğu iddia edilen orta okul müdürü açığa alındı.

  İRAN RAFİZİ CUMHURİYETİ
  -Geçtiğimiz günlerde geberen eski İran cumhurbaşkanı Rafsancani'nin canezesinde "Rusya'ya ölüm" ve "Rus elçilikleri ajan yuvası" gibi sloganlar atıldı.
 16. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

  Artık güncel haberleri Telegram - İslam Dünyası(@islamdunyasi) kanalında da paylaşacağım inşallah:

  [​IMG]
 17. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

  11 Ocak 2017 - 13 Rebîulâhir 1438
  Çarşamba
  SURİYE
  -İncirlikten kalkan ABD bombardıman uçakları ŞFC'yi bombaladı. Yedi şehid var(inşallah).

  -Rusya ve Rejim'in dün Suriye genelinde düzenlediği hava saldırılarında 20 sivil hayatını kaybetti.

  -Son 24 saatte Şam'a bağlı Vadi Bera bölgesindeki yaşanan çatışmalarda çoğunluğu terör örgütü Hizbullah milisi olmak üzere 25 Rejim milisi öldürüldü.

  -IŞİD, Rakka'nın kuzeyindeki Tel Saman ve Haniz'de yaklaşık 70 YPG/PKK'lıyı öldürüp 1 BMP ve 5 araç imha etti.

  -Fransa Hükümeti Rakka operasyonu kapsamında PKK'ya lojistik destek vermek için 100 asker gönderdi.

  -Sözde ateşkese rağmen İdlib'deki bombardıman devam ediyor.

  -Suriye’de imzalan ateşkes anlaşmasının 11. gününde, Esed rejimi ve İran’a bağlı mezhepçi militanların ateşkesi ihlal etme sayısı 399’a ulaştı. Bu süreçte, rejim güçlerinin saldırıları sonucu 25’i kadın, 34’ü çocuk olmak üzere 271 sivil yaşamını yitirdi.

  -Şam'ın Fethi Cephesi fedai (ingimasi) mücahidleri son hazırlıklarını yaparak Et-Tayr kontrol noktasına saldırdı:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Et-Tayr bariyerinin orta güç silahlarla hedef alınması ve anında isabetlerin gerçekleştirilmesi:
  [​IMG]

  Et-Tayr bariyeri içinde fedai saldırısı (ingimasi) düzenleyen mücahidlerin Nusayri ordusuyla çatışmaları sonrasında Esed rejimi çok sayıda ölü ve yaralı verdi:
  [​IMG]

  [​IMG]

  Fedai (ingimasi) saldırısı gerçekleştirecek olan mücahidlerin Et-Tayr ve el-Akidi bariyerlerine saldırıya başlamadan önceki hazırlanmaları:

  [​IMG]

  Batı Guta’da Sasa yakınlarında Beytucin kavşağında Esed rejimine ait kontrol noktasına bombalı araç saldırısı düzenledi:
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Mahacce şehrinin doğusunda depoların liderlerini silahlarla hedef alınması sonucu Nusayri ordusu çok sayıda ölü ve yaralı verdi:

  [​IMG]

  TÜRKİYE
  -
  İzmir'deki saldırıyı PKK'nı şehir kolu TAK üstlendi

  -Ankara'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 'ByLock' kullandığı tespit edilen, aralarında rütbelilerin de olduğu 19 polis tutuklandı.

  Ankara Valiliği, umuma açık alanlarda yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin 30 gün süreyle yasaklandığını bildirildi.

  -Şanlıurfa'da Sosyal Medya Hesapları Üzerinden PKK Propagandası Yapan 40 kişi Gözaltına alındı.

  -Sakarya’da, PKK terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 8 şüpheli gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

  -11 Ocak 1917'de, bundan tam 100 yıl önce Türk topçusu İngiltere'nin Ben-my-Chree uçak gemisini Kaş açıklarında batırmış idi.
  SOMALİ
  -
  Galgudud şehrinde 2 Somali Rejimi askeri El-Şebab hareketine teslim oldu:
  [​IMG]

  -El-Şebab’a bağlı Endülüs adlı radyo kanalı üzerinden yaptığı açıklamada 20 ve 15 yaşlarındaki iki erkeğin eşcinsel oldukları gerekçesiyle vurularak öldürüldüğünü duyurdu. Söz konusu iki gencin İslami mahkeme tarafından suçlu bulunduğu kaydedildi.

  -Afrika’da Somali’nin önemli bir bölümünü elinde tutan El Kaide’ye bağlı Eş-Şebab hareketi, dini ıslah amaçlayan hisbe polis teşkilatının görüntülerini yayınladı:
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  IRAK
  -
  Musul merkezdeki El Maliyah mahallesini Şii Irak ordusu yoğun çatışmalar sonrasında ele geçirdi. Çok kayıp verseler de ilerliyorlar. Musul yakında düşecek gibi gözüküyor.

  PAKİSTAN
  -Pakistan Taliban'ı, Veziristan'ın kuzeyinde Pakistan Ordusu'na yönelik gerçekleştirdiği saldırılar:

  FİLİSTİN

  -Hamas, geberen eski İran Cumhurbaşkanı Rafsancani için taziye yayınladı.

  AFGANİSTAN
  -
  Afganistan’ın başkenti Kabil’de peş peşe iki saldırı düzenlendi. Taliban’ın üstlendiği çifte saldırıda en az 38 kişi öldü, 80 kişi de yaralandı.

  Yetkililer, iki saldırgandan birinin üzerine yerleştirdiği bombayı, Kabil’deki meclis binası yakınında patlattığını bildirdi. Taliban saldırının güvenlik güçlerine yapıldığını açıkladı.

  İkinci saldırının, birinci saldırıda yaralananların yardımına gelenlerin arasında gerçekleştiği kaydedilirken saldırıda ölü ve yaralıların olduğu vurgulandı. Saldırıyı Taliban üstlendi.
  Son düzenleme: 11 Ocak 2017
 18. İsmet Esendal

  İsmet Esendal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Musul'un düşmesi hem ırak'lı hem de suriye'li müslümanlar için kötü olacak. Gördüğüm kadarıyla müslümanlar ellerinden geldiğince direniyorlar fakat 3 bin değil 5 bin değil zibil gibi şii terörist var karşılarında.
 19. Muhammed Taha

  Muhammed Taha Twitter: @MTahaAktas Haber Yöneticisi

  Allah müslümanların yardımcısı olsun. Musul'da sadece IŞİD değil Sünni aşiretler ve karısını, kızını, bacısını korumaya çalışan müslüman halk var. Mecburen IŞİD'le işbirliği yapıyorlar.

  Sadece 130 bin Haşdi Şabi Şii milisi var.
 20. İsmet Esendal

  İsmet Esendal Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Mecburen iş birliği yaptıkları konusunda bir şey diyemeyeceğim, sahada olmadığımız için bu konuda yorum yapamayız ama dürüst olup haklarını vermek lazım ışid var gücüyle savunuyor musul'u. Özellikle o sayısız istişhadi saldırılar gerçekten etkileyici.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş