1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Güzel Sözler

Konu, 'Güzel Sözler' kısmında Nilay tarafından paylaşıldı.

1. Nilay

Nilay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

DÜNYA MALI ELDE İKEN
    HEP DÜŞMANLAR DOST OLUR...
    ELDE BİRŞEY KALMAYINCA ...
    DOST BİLE DÜŞMAN OLUR....

DÜNYAYI DOLAŞTIM GİYMEDİM BAŞIMA TAÇ....
    NE ZENGİNİ TOK GÖRDÜM NE FAKİRİ AÇ...
    YARABBİ ÖYLE BİR FEVZİ KANAAT VERKİ...
    NAMERDE DEĞİL MERDEDE EĞLEME MUHTAÇ.

ŞU ÇEŞMENİN HALİNE BAK SU İÇEÇEK TASIYOK...
    KIRMA KİMSENİN KALBİNİ YAPACAK USTASI YOK
  2. muhammed uyan

muhammed uyan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

"Yakınlık ne mekandadır nede zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır"

"Bedenin yorulsun ama ruhun özgür kalsın"(imam Ahmed bin Hanbel)

"Büyük geleceğe giden yol büyük düşünceden başlar"

"Herkesin geleceği niyetine göre şekillenecektir"

"Düşmanlarım bana ne yapabilir ki hapsedilmem halvet;sürülmem hicret;öldürülmem ise şehadettir.."(İmam ibni Teymiyye)

"Eğer benim ölümümle Muhammedin dini ayakta kalacaksa ey kılıçlar alın beni"(İmam Hz.Hüseyin)

"Her insan ölür ama pek azı yaşar"

"Ne zaman ölecegimiz belli değildir.Önemli olan nasıl ölecegimizdir bize düşen şerefimizle ölmektir"(Şehit Şamil Basayev)
  3. ismail2003

ismail2003 Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ÇOK GÜZELLER
  4. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

Terbiye ana kucağından başlar; her söylenilen kelime, çocuğun şahsiyetine konan bir tuğladır. Namık Kemal

Erkeğin de, kadının da terbiyesi, birbiriyle münakaşa ettikleri zaman belli olur. Bernard Shaw

Haksızlık önünde eğilmeyiniz, çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. Hz. Ali

İnsanlar, nerede kuvvet görürse hak orada sanır, oysa hak ile güç pek az birleşirler. Jospeh Roux

Uzun zaman devam eden bir anlaşmazlık, her iki tarafın da haksız olduğunu gösterir. Voltaire

Haksızlara baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdır. Hz. Ali

Adalet bir kutup yıldızı gibi yerinde durur. geri kalan herşey onun etrafında döner. Konfiçyüs

En büyük felaketler içinde dahi ümidini kaybetme, unutma en yumuşak ilik en sert kemiğin içinden çıkar.

Açıkça nefret etmek, asıl düşüncesini gizlemekten daha soylu bir davranıştır.

Başarının sırrı detayda gizlidir.

Ne tarafa gidersen git, gittiğin yol rüzgara karşı ve yokuştur.

İş yaşamında tatminsizlik, gelişme ve büyüme için şarttır.

Bir kapı kapandığında diğeri açılır; ama biz genellikle kapanan kapıya öyle uzun süre pişmanlıkla bakarız ki, hangi kapının açıldığını fark edemeyiz.

Bugün hep dışarıya baktığın camdan değil, hep dışarıya baktığın cama bak...

Arzuların , kuvvetinin yetişebileceği yeri gösterir; hayallerin zaafının yetiştiği yeri.(Cenap Şahabettin)

Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır. (William Blake)

Görüyorsun ey hasmım acıyıp mutsuzluğuma; Sanıyorsun ki ruhum çekip de gitti aya Tutkulu sonuma gıpta edilmeyecek Birgün tımarhaneye atılmam gerekecek( Gerard de Nerval-çev. Erdoğan Alkan)

Her yaşam, dokusunda en aykırı düzenlenimleri sunar, ama belirli bir yükseklikten bakılınca, hepsi benzer görünür. (Balzac)

Her yüz bir öykü yazar. (Ahmet Oktay)

Hataları kabul etmek, puan tablonuzu temizlemekle kalmaz, geçmişe göre daha olgun olduğunuzu kanıtlar. (Arthur Guiterman)
  5. samanpan

samanpan . Yetkili Kişi Site Admin

Bir düşmanı affetmek, bir dostu affetmekten daha kolaydır. (William Blake)
  6. Zeyd bin Hârise

Zeyd bin Hârise Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Tebessüm;kalpdeki güzelliğin dudaktaki kıvrılışıdır…!!!
  7. uksimu

uksimu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

NE MUTLU İMANLIYIM DİYENE VE DEMEKLE DE YETİNMEYENE LAFLA KENDİNİ KANDIRMAYANA!!! (UKSİMU) ))
  8. RABBİN KULU

RABBİN KULU Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Doğrular yalanlarla temsil edilemez. Onun için ne kadar yüce hakikatleri temsil ettiğimizin ve davranışlarımızın da ne ölçüde müstakim olduğunun farkında olmalıyız.

“Ne günahım(ız) var ki” diyen kimselere bu düşünceleri günah olarak yeter.

Kendisini olmazsa olmaz görenler hasta tiplerdir. Ölçü şudur: “Olsam da olur, olmasam da olur; olmasam herhalde daha iyi olur.”

İslam'a, maalesef en büyük zararı onu doğru-dürüst yaşamayan müslümanlar veriyorlar. Keşke önce kendimizi bir düzeltebilsek!.

Allah (celle celâlühû) kimseyi terketmez ama sırtını dönüp gidenin de bir çukura yuvarlanması mukadderdir.

9. Gönülden İnciler

Gönülden İnciler Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Gülümü dikenden aldın
    Adını kalbime kazdım
    Kanlı gömleğime yazdım
    Sevdiğim sensin ALLAHIIIIMMM!!!...

Ey alemlerin sahibi
    Duyarsın sen şu garibi
    Benimde ŞÜHEDA gibi
    Sevdiğim sensin ALLAHIIIMMM!!!...

اللهBir kara hançer saplanmış bağrıma,çok yara almış düşmüşüm toprağa,bin defa boyandım alkana Bitmez Ki Bu Sevdaالله

"Meyve veren ağaç taşlanır... eğer rahatsanız taşlanmıyorsanız imanınızı gözden geçirmelisiniz"

("çok şükür bizde müslümanız dinimizi çok rahat yaşıyoruz... camilerimiz açık ... hiç bir zorluk çekmiyoruz" diyenlere duyrulur...)
  10. Nilay

Nilay Islam-TR Üyesi Kullanıcı

ÇOK GÜZEL KARDEŞİM YAAA YÜREĞİNE SAĞLIK :helalsana :helalsana
  11. dua

dua Islam-TR Üyesi Kullanıcı

harika bende çok beğendim emeğine yüreğine sağlık. :helalsana
  12. asker_kız

asker_kız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

beğendiyseniz siz saolun....Selam ve dualarımla...Allah'a emanet olun...inş böyle sözler gerçekleşir....
  13. Cennet Yolu

Cennet Yolu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Günahlar hayat yolundaki trafik hatalarıdır...

Ahireti unutmuş bir halde yaşayan insanın gözünde dünya menfaatleri büyüktür.çünki kıyas yapma imkanını kaybetmiştir...

Merakı az bir insan olup cahil kalmak merakını boş şeylere sarfedip zırcahil olmaktan iyidir...

Aldatanlar aldananların açık bıraktıkları kapıdan girerler...
  14. özgürlüğe hasret

özgürlüğe hasret Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah razı olsun
  15. deysan

deysan Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah razı olsun...
  16. Cennet Yolu

Cennet Yolu Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Allah sizlerden de razı olsun
  17. ÜlgerAy

ÜlgerAy Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Her imtihanda Allah’ın sizlere bir anahtar uzattığını unutmayın.
    Rahmet kapısına zahmet anahtarıyla girilir.
  18. Bilginislam

Bilginislam Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Var mı Allah’tan yukarı, kabirden aşağı? Toparlan ruhum gidiyoruz sen yukarı, ben aşağı…
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş