1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Hacamat Olmak - Kan Aldırmak Al Hijaama

Konu, 'Unutulan Sünnetler' kısmında Muzzammil tarafından paylaşıldı.

1. Muzzammil

Muzzammil Islam-TR Üyesi Kullanıcı

- Hacamat -

8663

'' Eğer tedâvi için başvurduğunuz şeylerin birinde hayır varsa bu hacamattır. "

Ebû Dâvûd, Nikâh 27 ( 2102 )
  2. Abdulmuizz Fida

Abdulmuizz Fida فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ Yetkili Kişi Site Admin

Hacamat Sunnetinin Uygulanışı

3. Abdullah Yusuf

Abdullah Yusuf Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hacamat yapan kardeş ilk bahar ayında yapılmasını tavsiye ediyordu
  4. BirMusluman

BirMusluman Islam-TR Üyesi Kullanıcı

akhiler ben yaptırıyorum arada maşallah çok güzel faydalı..bendeki sinir stresi alıyor elhamdulillah :)
  5. isimsiz_mucahit

isimsiz_mucahit Allah yolunda cihad bizim gayemiz... Kullanıcı

Eniştem hacamatçı bursada hep yaptırıyom ben baya faydalı oluyor elhamdulillah. hacamat sülük masaj kayınco olmanın faydaları :))
  6. Melhame-i kübra

Melhame-i kübra Erkek Kullanıcı

bende devamlı ve düzenli yaptırıyorum.Alhadümlillah manen çok faydası oluyor.
  7. sifatus safua

sifatus safua الحمدلله انا مسلمة Kullanıcı

السلام عليكم

Bayan haccame lazım olan kardeşlere Gülten Şenşefak öğrencisinin numarasını atabilirim inşAllah.:hoşgeldin
  8. mefhum

mefhum Islam-TR Üyesi Kullanıcı

Hacamat için kardeşlerin fahiş fiyatlar verdiklerine şahit oluyorum. Bi kardeş iki saat tedavi oluyor. 300 tl masraf çıkıyor. Bir defasında hacamat için yanımdaki arkadaşı arayan birisi kupa başına 15 tl isteyince neden çok pahalılandı diye sorulunca dolara zam geldi diye cevap verdi. (kupanın tanesi 60 krş) Bende arkadaşlarla bu hususta bir çalışma yapılması için istişare ettim. Her hafta pazartesi günleri randevu ile ücretsiz hacamat programına başladık bu sünneti ihya etmek için. Şu an sadece erkeklere yapılıyor. iki aydır yapılan bu çalışmaya rağmet olmasından dolayı hanımlar içinde başlatacağız. Şu anda eğitim gören hanım kardeşler ücretsiz olarak bir ay sonra hacamat yapmaya başlayacaklar. Bir kişinin hacemat masrafı ortalama 75 tl ye mâl olurken sadece malzeme masrafı 5-7 tl tutuyor. Onuda bu program için hazırladığımız bütçeden veriyoruz.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş