1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Duyuruyu Kapat

Hekimullah Mesud'un Çürümeyen Cesedi !!!

Konu, 'Şehid ve Şehadet' kısmında Tarık Yıldız tarafından paylaşıldı.

 1. ENSAR

  ENSAR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

    
  Vallahi insanın imanı artıyor,normal insanın kemikleri çok kısa bir sürede yok olurken,Allah (azze ve celle) kendi uğrunda canını veren mücahidin mükafatını bizlerede gösteriyor nerede diyor benim yolumda cihad edecekeler subhanallah...
 2. Away

  Away Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Biraz önce insan vücudunun nasıl çürüdüğünü gösteren bir video izledim... vallahi insan cesedinin çürümesini istemiyor... Allah bizi cesedi çürümeyen bir Şehid eylesin...Rabbim!

 3. zindabad

  zindabad زينداباد Kullanıcı

  videoda Çalan neşidin linkini verebilecek olan varmı
 4. haradirm

  haradirm Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Mezarı niye açmışlar acaba.
 5. ahmet ömer

  ahmet ömer Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  en garantisi iştişhad
 6. ENSAR

  ENSAR Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Cesetin çürümesi ,şehid değil anlamına gelmez lakin cesedi çürümeyen Allah yolundaçarpışırken ölen bir kimseye Alahın ikramı olabileceğini unutmamak gerekir...
  Buna göre, peygamberlerin dışındaki insanların cesetleri -veli ve şehit de olsa- çürür. Fakat bu mutlaka çürür anlamına da gelmez. Allah bazı -veli veya şehit- kullarını da çürümekten koruyabilir. Bu gibi vakaların belgeleri de azımsanmayacak kadardır.

  Örneğin; Buharî’nin bildirdiğine göre Hz. Cabir şunları anlatmıştır: Uhud savaşı zamanı geldiğinde, o gece babam beni yanına çağırıp şunları söyledi: “Bana öyle geliyor ki, bu savaşta Resulullah(a.s.m)’ın sahabeleri arasında ilk öldürülenlerden olacağım. Benden sonra -Resulullah hariç- senden daha aziz bir varlık bırakmamaktayım. Bazı borçlarım var onları öde, kız kardeşlerine karşı iyi davran/iyi şeyler tavsiye et.” Nihayet sabahladığımızda (uhud savaşı başlayınca), babam ilk öldürülen/şehit oldu. Onu başka bir kimseyle birlikte aynı kabre defnedildi. Fakat benim nefsim babamın başkasıyla aynı kabirde kalmasına razı olmadı, altı ay sonra kabirden çıkardığımda –kulağındaki küçük bir izin dışında- ilk gün koyduğum gibiydi” (bk. Fethu’l-Bârî, 3/214) İbn Hacer’e göre, Cabir’in babası Abdullah’ın cesedinin bozulmaması hem onun bir kerametinin, hem de şehitliğinin bir tezahürüdür. (a.g.e, 3/2)
  (Dinimiz islam sitesinden alıntı)
 7. Suraka

  Suraka Jihad today, Jannah tomorrow... Kullanıcı

  Allahumma amin
 8. Tarık Yıldız

  Tarık Yıldız Islam-TR Üyesi Kullanıcı

  Screenshot_2015-05-13-17-12-28.png
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş